Постанова від 24.07.2019 по справі 454/1385/19

454/1385/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" липня 2019 р. м. Сокаль

Суддя Сокальського районного суду Львівської області Адамович М. Я. , розглянувши матеріали справи, які надійшли від начальника Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

21.05.2019 року близько 19.44год по вул.Сокальська,58 в с.Добрячин Сокальського району Львівської області ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Volkswagen Transporter» р.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не впевнився в безпеці своїх дій та здійснюючи рух заднім ходом вчинив зіткнення з автомобілем марки «ВАЗ-21099» р.н.з. НОМЕР_2 .

Внаслідок даного ДТП було пошкоджено вказані транспортні засоби.

Сам ОСОБА_1 в суді своєї вини не визнав та пояснив, що водій автомобіля марки «ВАЗ-21099» р.н.з. НОМЕР_2 вчинив зіткнення з його автомобілем.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази по справі, доходжу наступного висновку.

Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення за своєю формою та змістом відповідає вимогам чинного законодавства.

Зазначені в протоколі обставини стверджуються схемою місця ДТП та фототаблицею до нього, з яких встановлено, що на момент дорожньо-транспортної пригоди 21.05.2019р. автомобіль марки «ВАЗ-21099» р.н.з. НОМЕР_2 розташований позаду автомобіля марки «Volkswagen Transporter» р.н.з. НОМЕР_1 .

Зазначене спростовує покликання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в тій частині, де він стверджував, що саме автомобіль марки «ВАЗ-21099» р.н.з. НОМЕР_2 заїхав у автомобіль, яким він керував.

Крім того, свідок ОСОБА_2 в суді показав, що автомобіль марки «Volkswagen Transporter» р.н.з. НОМЕР_1 рухався заднім ходом, а автомобіль марки «ВАЗ-21099» р.н.з. НОМЕР_2 - переїжджав дорогу позаду останнього.

Відповідно до підпунктів 10.9, 10.10 Правил дорожнього руху України, під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.

Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в'їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.

Враховуючи вищезазначене, вважаю, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.

Згідно постанови Пленуму Верховного Суду «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 №14 «суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху».

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи характер даного правопорушення, особу порушника вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст.ст.283-285 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340(триста сорок) грн. 00коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського Апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Сокальського районного суду.

Суддя: М. Я. Адамович