336/4182/19
3/336/1318/19
м. Запоріжжя 24 липня 2019 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Зарютін П.В., розглянувши справу у відношенні:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює заступником голови РА ЗМР по Шевченківському району, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП, -
Згідно складеного протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою відповідальною за організацію контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережи, порушив стан дороги, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільної дороги по проїзду між вул. Полякова та вул. Авраменко в м. Запоріжжі, а саме: не вжив заходи по встановленню відсутнього дорожнього знаку пріоритету 1.2 «Дати дорогу», чим порушив п. 10.4.2 ДСТУ 4100:2014, що спричинило пошкодження автомобіля «Хюндай», держномер НОМЕР_1 , автомобіля «Рено», держномер НОМЕР_2 .
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав.
Дослідивши матеріали справи, надані у справі докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.4 КУпАП.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція статті, за якою ОСОБА_1 притягається до відповідальності, передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху,що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Суб'єктами правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, з огляду на диспозицію цієї правової норми, можуть бути як громадяни, так і посадові особи, до компетенції яких належить додержання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд та вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху або відновлення безпечних умов для руху.
Ст. 14 КУпАП передбачено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з недодержанням установлених правил в сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Відповідно до положень п.2 «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених постановою КМУ від 30.03.1994 року № 198, які поширюються на автомобільні (позаміські) дороги, міські вулиці та дороги загального користування є обов'язковими для їх власників або уповноважених ними органів, організацій, що здійснюють ремонт і утримання цих дорожніх об'єктів (дорожньо-експлуатаційні організації), ремонт утримання дорожніх об'єктів, що перебувають у комунальній власності здійснюється відповідними комунальними дорожно-експлуатаційними організаціями.
Згідно листа голови РА ЗМР по Шевченківському району від 29.10.2018 року, розпорядженням голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району від 03.06.2016 року № 435 р, ОСОБА_1 був призначений відповідальним за організацію контролю за технічним станом та утриманням вулично-шляхової мережі Шевченківського району.
Відповідно до ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладений на осіб,які вповноважені на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП поза розумним сумнівом не доведена, оскільки надані суду докази не дозволяють зробити висновків про те, що він є суб'єктом цього правопорушення, в матеріалах справи відсутня його посадова інструкція, з якої можливо було б визначити коло його службових обов'язків, судом не встановлено, якими діями чи бездіяльністю, які би випливали із посадових обов'язків ОСОБА_1 , були ним порушені правила, норми, стандарти щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг та які саме правила, норми, стандарти, а відтак не доведено, чи знаходяться такі дії (бездіяльність) посадової особи у причинному зв'язку із наслідками, що настали.
Відповідно до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
На підставі викладеного, керуючись ст. 140, 247 ч.1 п.1 КУпАП, -
Провадження у справі закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу (арешт).
Суддя П.В. Зарютін
Строк пред'явлення виконавчого документу « »_________________20__рік.
Постанова набрала законної чинності « »________________20__рік.
Дата видачі « »________________20___рік.