Рішення від 24.07.2019 по справі 396/564/19

Справа № 396/564/19

Провадження № 2/396/276/19

РІШЕННЯ

Іменем України

15.07.2019 року Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого судді: Гарбуз Ольга Анатоліївна

за участю секретаря судового засідання Пономаренко Р.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідачів - адвоката Кушнірова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Новоукраїнка Кіровоградської області цивільну справу №396/564/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ТОВ "Магнум Трейд ЛТД", треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: виконачий комітет Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області, Головне управління Держпродспожив служби у Кіровоградській області, ФОП ОСОБА_3 про заборону здійснювати діяльність в нічний час,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом до відповідачів про про заборону здійснювати діяльність в нічний час. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що проживає в квартирі 5 багатоквартирного будинку АДРЕСА_3, в 2018 році на першому поверсі будинку, в приміщені, яке належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 , розміщено розважально-ігровий заклад «ІНФОРМАЦІЯ_1». Даний заклад працює цілодобово та порушує тишу в нічний час після 22-ї години, щодня. Відвідувачі закладу та його працівники постійно курять тютюнові вироби, та продукти згорання через вентиляційну систему будинку проникають до його квартири. Неодноразово звертався з скаргами до органів місцевого самоврядування, органів правопорядку держпродспоживслужби. 15 січня 2019 року складено довідку про виявлені порушення, яку направлено керівництву ТОВ «Магнум Трейд ЛТД». Відповідач ОСОБА_2 не проводить контролю за використанням належного їй майна за цільовим призначенням. Вважає, що така неправомірна поведінка відповідачів, порушує його права як власника житлового приміщення, тому звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою судді від 05.04.2019 року у справі відкрито загальне позовне провадження та призначено до підготовчого засідання на 03.05.2019 року, яке за клопотанням представника відповідачів - адвоката Кушнірова О.М. відкладено на 31.05.2019 року. 31.05.2019 року за клопотанням представника відповідачів підготовче судове засідання відкладено на 05.06.2019 року, 05.06.2019 року у зв'язку з неотриманням електронного повідомлення представником відповідачів про розгляд справи підготовче судове засідання відкладено на 13.06.2019 року. 13.06.2019 року за клопотанням позивача про відкладення для подачі відповіді на відзив, підготовче судове засідання відкладено на 18.06.2019 року. Ухвалою суду від 18.06.2019 року закрито підготовче провадження по справі, справу призначено до судового розгляду по суті на 15.07.2019 року, залучено третіх осіб, що не заявляються самостійних вимог на предмет спору.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з обставин викладених в позові, вказавши, що в будинку, який розташований в центрі міста в якому він проживає відсутня шумоізоляція, тому стукіт дверей, робота витяжки, розмови відвідувачів та звук гральних автоматів закладу "ІНФОРМАЦІЯ_1" добре чути до його квартири, що триває цілодобово та заважає йому відпочивати вночі. Також до його квартири приникає дим від куріння відвідувачами закладу. На його прохання прийняти відповідні міри власниця квартири ОСОБА_2 в якій було розміщено салон, потім магазин а на даний час гральний бізнес, не реагує, запевняє, що ситуацію поправить, але все безрезультатно, неодноразово звертався і до органів поліції та міської ради, але будь-яких заходів не вжити заклад незважаючи на їх скарги продовжує працювати та працює виключно в нічний час. В результаті вони змушені не ночувати у власній квартирі, а в гаражі та позбавлені нормального відпочинку та повноцінного сну. Особисто купував резинки для ущільнення дверей та самостійно встановлював у гральному закладі, але все як гуркотіло, дребежало так і продовжує по цей час.

Представник відповідачів ОСОБА_2 та ТОВ "Магнум Трейд ЛТД" адвокат Кушніров О.М. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та заперечив проти їх задоволення, підтримавши відзив поданий до суду 13.06.2019 року, пояснивши, що приміщення в будинку АДРЕСА_3 , на першому поверсі дійсно належить ОСОБА_2 , дане приміщення вона передала в оренду ОСОБА_3 , а він в свою чергу передав в суборенду ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» для відкриття закладу «Українська національна лотерея», всі документи щодо оренди оформлено належним чином, орендарем вжито заходи на поліпшення спрямованих на поліпшення технічних умов роботи закладу та згідно висновкаукомісії встановлено, що експлуатація приміщення закладу власника та/або орендарями не створює умов порушення норм експлуатації таких приміщень, а також прав та інтересів інших осіб.

18.06.2019 року позивачем подано відповідь на відзив до позовної заяви, відповідно до якої позивач надав свої заперечення на відзив наголосивши, що відповідачами по справі не надано доказів того, що дане приміщення в житловому будинку АДРЕСА_3 за своїм ціловим призначенням відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд, що є складовою частиною Державної системи класифікації та кодування техніко-економічної та соціальної інформації відповідачами по справі, може використовуватися з ціловим призначенням, як гральний чи розважальний заклад, а не магазин чи інший заклад торгівлі.

Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що проживає з позивачем в цивільному шлюбі протягом 12 років. В їх будинку, в приміщенні, яке належить ОСОБА_2 раніше був салон краси, а з вересня 2018 року розміщено розважально-ігровий заклад "ІНФОРМАЦІЯ_1". З того часу вона не може нормально спати, оскільки шум від розважального закладу чути до їх квартири це стукіт дверей, гул витяжки, розмови відвідувачів та звук гральних автоматів закладу "ІНФОРМАЦІЯ_1", що триває цілодобово. Для нормального відпочинку та повноцінного сну їй доводиться їздити спати до матері, так як витяжка в закладі розташована на рівні ліжка її квартири та гул від неї триває цілу ніч і заважає сну. Також на подвір'ї біля будинку постійно ходять вночі сторонні особи, цигани, яких вона боїться, а тому змушена залишатися спати в себе на робочому місці- над приміщенням гаражу " салон краси", яке знаходиться поряд з будинком. До приміщення закладу "ІНФОРМАЦІЯ_1" особисто вона заходила лише одного разу, коли її чоловік монтував резинки на двері в "ІНФОРМАЦІЯ_1", для зменшення рівня шуму. Через сильний шум, вони неодноразово викликали поліцію, також особисто вона телефонувала на урядову гарячу лінію зі скаргою, але безрезультатно.

Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що проживає в АДРЕСА_4 . Даний будинок дуже старий, побудований з дерева, перебуває в аварійному стані, в стінах будинку маються тріщини. Чути сильний гуркіт з квартири яка належить ОСОБА_2 , де знаходиться заклад "ІНФОРМАЦІЯ_1", стукіт дверей, крики відвідувачів. Дим від куріння через щілини та шляхи вентиляції потрапляє до квартир жителів будинку. На подвір'ї біля будинку завжди ходять сторонні особи, траплялись випадки крадіжок біля будинку. Шум з закладу "ІНФОРМАЦІЯ_1" заважає їй спати вночі і вона немає можливості проживати у квартирі, будучи підприємцем змушена ночувати у підсобці, має скарги на стан здоров'яа. Повністю підтримує позицію позивача, зазначивши, що за рахунок спокоюта здоров'я мешканців не може процвітати бізнес відповідачів.

Представник третьої особи виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та представник третьої особи Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні 24.06.2019. Про причини неявки суд не повідомили.

Третя особа ФОП ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, до суду повернулось поштове повідомлення з йогоо підписом про отримання судової повістки 25.06.2019. Про причини неявки суд не повідомив.

Суд, ухвалив про розгляд справи у відсутність третіх осіб.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з1ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення свідків, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до п.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов'язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до положень ст.55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 являється власником та проживає в квартирі АДРЕСА_5 , що підтверджується договором купівлі-продажу квартири від 27.12.2002 року зареєстрованого за №4478 (а.с.57).

З матеріалів справи вбачається, що в даному багатоквартирному будинку, на першому поверсі знаходиться приміщення належне відповідачці ОСОБА_2 , яке перебуває в оренді фізичної особи ОСОБА_6 , який в свою чергу передав в суборенду ТОВ «Магнум Трейд ЛТД», в якому розміщено розважально-ігровий заклад «ІНФОРМАЦІЯ_1».

Згідно з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «Магнум Трейд ЛТД» має правовий статус-юридична особа; керівник ОСОБА_7 ., види діяльності: 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізується в торгівлі іншими товарами, 46.49 Оптова торгівля іншиими товарами господарського призначення, 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів. н.в.і.у., 82.99 Надання інших допоміжних комерційнийх послуг, н.в.і.у., 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 58.21 Видання комп'ютерних ігор, 63.11 Оздоблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність, 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орнедованого нерухомого майна (а.с.22-26).

Позивач зазначив, що заклад працює цілодобово та порушує тишу в нічний час, переважно після 22-ї години, щодня. Відвідувачі закладу та його працівники курять в приміщенні тютюнові вироби, та продукти згорання через вентиляційну систему будинку проникають до його квартири.

Позивач звертався з скаргами до органів місцевого самоврядування, органів правопорядку держпродспоживслужби, зокрема до Новоукраїнської РДА, Новоукраїнської місцевої прокуратури, Новоукраїнського ВП ГУНП, що підтверджується відповідними листами (а.с. 19-21).

Згідно листа Новоукраїнської міської ради (а.с. 18), керівництво ТОВ "Спорт-лото" (попередня назва) було попереджено про адміністративну відповідальність за перевищення рівня шуму в закладі.

З листа ФОП ОСОБА_3 від 20.11.2018 року адресованого голові Новоукраїнської міської ради як відповідь, вбачається, що в орендованому ним приміщенні здійснено додаткове оздоблення стін та стелі, поліпшено вхідні двері та підлогу, персонал та відвідувачі обізнані з правилами поведінки та моралі у подібних місцях у вечірній час (а.с. 65)

Однак інформація вказана у зазначеному листі ФОП ОСОБА_3 , спростовується довідкою довідки від 14.01.2019 року (а.с. 16), згідно якої, в закладі «ІНФОРМАЦІЯ_1» ПП «Українська національна лотерея» було проведено комісійну перевірку в результаті якої виявлено, що заклад працює цілодобово, режим роботи з Новоукраїнською РДА не погоджено, в закладі не заборонено паління, на столах попільнички, стійких запах тютюнового диму, який також і відчувається в квартирі ОСОБА_1 , в приміщені встановлені 3 механічні вентиляційні системи, одна на приток повітрі і 2 на витяжку, в справному стані, однак без паспортів та дані системи не відповідають нормам ДБН, 2-й поверх будинку знаходиться не в задовільному стані, потербує ремонту та обладнана звукоізоляція стелі в закладі не забезпечує достатнього шумопоглинаючого ефекту. Після проведеної перевірки Новоукраїнською РДА 15.01.2019 року позивачу було направлено листа №30-04/39 в якому запропоновано звернутись позивачу до акредитованої лабораторії, для проведення замірів рівня шуму, а також з даного листа вбачається, що відповідачу направлено листа з пропозицією усунути виявлені комісією недоліки (а.с. 15).

Відповідно до ст.275 ЦК України фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб.

Відповідно до вимог ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно ст.317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до вимог ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникм забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Власність зобов'язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситкацію та природні якості землі. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно вимог ст.24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24 лютого 1994 року, з послідуючими змінами, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані: здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти): 1) жилих будинків і прибудинкових територіях; 2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; 3) готелів і гуртожитків; 4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; 5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Передбачені частинами другою, третьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки: 1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень; 3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій; 4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень; 5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони; 6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування; 7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань; 9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму. Міська рада затверджує правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів, та обмеження щодо куріння тютюнових виробів, та передбачено відповідальність громадяв і юридичних осіб, щодо порушення даних правил. 09 жовтня 2012 року рішенням двадцять п'ятої сесії міської ради VI скликання N699 було затверджено Правила благоустрою території Новоукраїнської міської ради (а.с.8-11).

Тобто саме, місцеві ради можуть своїми рішеннями зобов'язувати СПД погоджувати з ними режим роботи або навіть самі його примусово встановлювати для всіх чи окремих закладів у населеному пункті. Зазвичай такі рішення ухвалюються, коли є скарги мешканців про порушення тиші відвідувачами кафе, продуктових магазинів, кіосків або розважальних закладів поблизу житлових будинків або на перших поверхах багатоповерхівок.

Виконкоми уповноважені встановлювати за погодженням з власниками зручний для населення режим роботи об'єктів сфери обслуговування (пп. 4 п. «б» ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування»).

При погодженні необхідно обов'язково враховувати норми ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», зокрема ст.24 якою встановлено, що в нічний час, тобто з 22:00 до 8:00, у житлових будинках, на прибудинкових територіях, у закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу в межах населених пунктів забороняється голосно співати, кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, влаштовувати салюти, феєрверки і використовувати піротехніку.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.

Відповідно до вимог ст.13 Закону України «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я людини» від 22 вересня 2005 року, з послідуючими змінами, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під'їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об'єктів культурного призначенння; 11) у приміщенях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів рзміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків; 4) в аеропортах та на вокзалах.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Власник, уповноважені ним особи, або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна полоща яких не має перевищувати 10 ваідсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п'ятою цієї статті.

Щодо паління працівниками та відвідувачами закладу, то відповідно до вказаних вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» власник закладу зобов'язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. При цьому у місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з тестом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів із тестом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Як вказував позивач, жодного належним чином оформленого місця для паління зі сторони двору житлового будинку заклад не має, а працівники закладу палять просто біля його входу, де навіть відсутні урни для сміття і недопалків, і вказані факти неодноразово викликали конфліктні ситуації та обурення зі сторони мешканців житлового будинку.

Судом встановлено, що ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» не було погоджено роботу в нічний час з органами місцевого самоврядування, рішення Новоукраїнської міської ради з даного питання не приймалося та по цьому питанню ні власник квартири, ні суборендар не зверталися, рішення відсутнє.

Пунктом 6.1 цих Правил визначено, що вважається захищеними об'єктами - житлові будинки і прибудинкові території; лікувальні; будинки-інтернати, заклади освіти та культури; готелі і гуртожитки, розташовані у межах міста; заклади ресторанного господарства, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу; інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Також, відповідно до п.6.2, 6.3 Правила благоустрою території Новоукраїнської міської ради шум на зазначених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби. У час з 22 до 8 години на захищиних об'єктах забороняється гучний спів і викрики, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Згідно повідомлення підприємства із 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея» ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» від 26.02.2019 року після комісійної перевірки закладу «ІНФОРМАЦІЯ_1» від 15.01.2019 року запропоновані комісією вжито заходи, а саме: паління в залі заборонено, табличка «Куріння заборонено» обладнана; спеціальне місце для куріння виділено та обладнано; паспортизованої системи вентиляції встановлювати немає потреби, так як в приміщенні не палять; звукоізоляцію стелі перероблено на більш шумопоглинаючу; на підлогу постелено шумоізоляційне покриття; двері обладнані протиударними резинками для забезпечення шумопоглинаючого ефекту; порядок та тишу в нічний час забезпечує Державна служба охорони (а.с.67).

Відповідно до акту від 11.06.2019 року щодо обстеження приміщення закладу "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3 зроблено висновок, що експлуатація приміщення закладу власниками та/або орендарями не створює умов порушення норм експлуатації таких приміщень, а також прав та інтересів інших осіб (а.с.76).

Однак, у вказаному акті не вказано, яким чином за своїм цільовим призначенням може експлуатуватися дане приміщення як магазин чи як розважальний заклад, при цьому суд звертажє увагу, що акт складено під час розгляду справ, але позивач не запрошувався для складання акту обстеження.

Відповідно до вимог ст.13 Закону України «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я людини» від 22 вересня 2005 року, з послідуючими змінами, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під'їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об'єктів культурного призначенння; 11) у приміщенях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів рзміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків; 4) в аеропортах та на вокзалах.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Власник, уповноважені ним особи, або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна полоща яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п'ятою цієї статті.

Щодо паління працівниками та відвідувачами закладу, то відповідно до вказаних вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» власник закладу зобов'язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. При цьому у місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з тестом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів із тестом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Як вказував позивач, жодного належним чином оформленого місця для паління заклад не має, а працівники закладу та відвідувачі палять просто всередині та біля входу, дим проникає у квартири і вказані факти неодноразово викликали конфліктні ситуації та обурення зі сторони мешканців житлового будинку.

Відповідно до підпункту 4 пункту «б» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Загальні умови провадження торговельної діяльності, основні вимоги до торговельної мережі, мережі закладів ресторанного господарства і торговельного обслуговування громадян, які придбавають товари для власних побутових потреб у підприємств, установ, організацій незалежно від організаційно-правової форми і форм власності, фізичних осіб-підприємців та іноземних юридичних осіб, що провадять підприємницьку діяльність на території України, визначаються Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15 червня 2006 року .

Як встановлено судом, виконкомом Новоукраїнської міської ради нічний режим роботи розважального закладу «ІНФОРМАЦІЯ_1», протягом року не погоджувався, тобто даний заклад повинен дотримуватись режиму роботи з 08.00 год. до 22.00 год.

Таким чином приписами діючого законодавства враховано права жителів житлового будинку, адже в із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів, заходи мають закінчуватися до 22 години.

Аналізуючи вищезазначені письмові докази у сукупності з поясненнями сторін, суд вважає переконливо доведеним перед судом факт наявності порушення відповідачем правил тиші.

Твердження представника відповідача про відсутність доказів на обґрунтування позовних вимог позивача, судом до уваги не беруться, оскільки спростовуються, як поясненнями позивача, свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , так і матеріалами справи, що були ретельно досліджені в ході розгляду справи.

Обов'язок дотримуватись тиші в нічний час встановлено спеціальним Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (в редакції Закону України від 03.06.2004 року №1745-12004 року №1745-1V), яким визначено часові рамки, в межах яких шум визначається як правопорушення. Відповідно до статті 24 вказаного Закону житлові будинки та прибудинкові території належать до захищених об'єктів, на яких діють часові обмеження. Так, зокрема, визначено, що у нічний час із двадцять другої до восьмої години на таких об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, застосування піротехнічних засобів.

Також, згідно п.7 ч.7 ст.5 ЗУ "Про державні лотереї в Україні" забороняється встановлювати будь-які обмеженнящодо здійснення діяльності з розповсюдження державних лотерей, у томі числі щодо встановлення пунктів розповсюдженнядержавних лотерей, крім випадків, якщо розповсюдження державних лотерей порушує громадський порядок та становить небезпеку для життя чи здоров'я громадян.

Суд вважає, що твердження позивача про порушення відповідачем правил додержання тиші в нічний час, що проявилися в шумі від звуковідтворювальної апаратури, викриків відвідувачів закладу, дим від тютюнопаління, стукіт дверей в закладі «ІНФОРМАЦІЯ_1» навіть після здійснення ремонтних робіт в закладі, знайшов вагому доказову базу і в поясненнях позивача та свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_4 і обґрунтування такого, покладається вся вищеописана доказова базу у її сукупності, яка на переконання суду не залишає місце для гіпотетичної оцінки фактів, а в повній мірі і цілком, доводить факт порушення відповідачем громадського порядку, та надає суду можливість дійти категоричного висновку про необхідність констатувати доведеність позовних вимог.

Враховуючи встановлені обставини по справі, суд вважає доведеним факт порушення тиші в нічний час відповідачем та завданням в зв'язку з цим незручностей позивачу, членам родини та іншим мешканцям будинку.

Посилання представника відповідачів на здійснення охорони громадського порядку в закладі завдяки укладеного договору 08.11.2016 року про спостереження за ручними системами тривожної сигналізації, що встановлені на об'єктах з реагуванням нарядку поліції охорони, судом не приймається як доказ, оскільки Державна служба охорони відповідно до договору забезпечує охорону недоторканості приміщення та забезпечення стану сигналізації, а не дотримання громадського порядку в середині приміщення (а.с.68-73).

Крім того, відповідачами не надано доказів того, що приміщення на першому поверсі будинку за АДРЕСА_3 може використовуватися за своїм цільовим призначенням, яка гральний чи розважальний заклад, а не магазин чи інший заклад надання торгівлі, як і не надано доказів погодження режиму роботи з органами місцевого самоврядування.

Адже, ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» - підриємство з 100% іноземними інвестиціями «Українська національна лотерея» діє та має ліцензію на підставі Закону України «Про державні лотереї» від 6 вересня 2012 року №5204-VI.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про державні лотереї в Україні» від 06.09.2012 №5204-VI розповсюджувач державної лотереї виконує такі функції: здійснює прийом ставок від гравців і передає їх оператору державних лотерей; видає (виплачує) призи переможцям державних лотерей у випадках, передбачених умовами проведення державної лотереї; веде облік і надає оператору державних лотерей звітність про рух лотерейних білетів і виручки; забезпечує вільний доступ громадянам до придбання лотерейних білетів і отримання призів; проводить популяризацію державної лотереї та роз'яснює правила участі в ній; виконує інші функції, визначені в укладеному між розповсюджувачем та оператором договорі про розповсюдження державних лотерей.

Таким чином вказаний заклад є розважальним закладом, однак приміщення на першому поверсі багатоквартирного будинку за АДРЕСА_3 , власник якого є ОСОБА_2 оформлено як магазин, що не співпадає з видом діяльності ТОВ «Магнум Трейд ЛТД» - підриємство з 100% іноземними інвестиціями «Українська національна лотерея».

З пояснень свідка ОСОБА_5 та позивача, встановлено, що розважально-ігровий заклад відповідача має назву «ІНФОРМАЦІЯ_1», про що не заперечив представник відповідачів.

Крім того, суд вважає за доцільне зазначити наступну інформацію, яка на час ухвалення рішення в справі, згідно засобів масової інформації, зокрема мережі інтернет, стала загально відомою, що останнім днем дії виданих УНЛ посвідчень для розповсюдження державної грошової миттєвої лотереї "ІНФОРМАЦІЯ_1" є 5 липня 2019 року, а з 6 липня 2019 року припиняються договори доручення та передоручення на поширення державної грошової миттєвої лотереї "ІНФОРМАЦІЯ_1", що взагалі свідчить про заборону відповідача здійснювати діяльність під логотипом "ІНФОРМАЦІЯ_1".

Відповідно до ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ немає для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності.

З урахуванням всіх обставин справи, враховуючи вимоги ст.81 ЦПК України - кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, виходячи з принципу процесуального рівноправ'я сторін, та враховуючи обов'язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається, виходячи із принципів розумності та справедливості, оцінюючи належність, допустимість, достовірність та достатність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими, і підлягають до задоволення з мотивів викладених вище.

Крім того, питання розподілу судових витрат у відповідності ст.141 ЦПК України позивач під час розгляду справи не ставив, також не зазначив даної вимоги в самому позові, тому суд важає за доцільне віднести судові витрати, понесені позивачем у вигляді сплати судового збору при подачі позову до суду, за рахунок позивача.

Керуючись ст.55 Конституції України, п.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, ст.ст. 15,16,316,317,319 ЦК України, ст.ст. 4,5,19,24,33 Закону України «;Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, ст.13 Закону Ураїни «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я людини» від 22 вересня 2005 року, ст.ст. 4,5,49,77,78,79,80,81,89, 259,264,265,268 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Магнум Трейд ЛТД" код ЄДРПОУ 40865120, здійснювати діяльність в нічний час з 22.00 години вечора до 08.00 години ранку в житловому будинку АДРЕСА_3 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники справи, які не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.

Повний текст рішення складено 24.07.2019 року.

Головуючий: О. А. Гарбуз