Справа № 120/564/19-а
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Дмитришена Р.М.
Суддя-доповідач - Франовська К.С.
23 липня 2019 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Франовської К.С.
суддів: Совгири Д. І. Кузьменко Л.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 22 квітня 2019 року (час ухвалення рішення - не зазначено, місце ухвалення рішення - м. Вінниця, дата складання повного тексту рішення - 22.04.2019 р.) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В лютому 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому просив:
-визнати протиправними дії Вінницького ОВК щодо заниження грошового забезпечення, встановленого на підставі довідки №ХЛ58526 від 27.03.2018 року із урахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018-1275,00 грн., тарифний розряд за посадою 34);
-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити та направити нову довідку до ГУ ПФУ у Вінницькій області станом на 01.01.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018-1560,00 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додатку №24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України";
-зобов'язати ГУ ПФУ у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу в розмірі (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560,00 грн. тарифний розряд за посадою 46, тарифний коефіцієнт 4,64) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23,24 згідно наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України" з 01.01.2018;
-стягнути понесені судові витрати з ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 22 квітня 2019 року позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Вінницького облвійськкомату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №ХЛ58526 від 27.03.2018 із врахуванням посадового окладу в розмірі 6480,00 грн. та зобов'язано Вінницький облвійськкомат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 , який відповідає тарифному розряду за посадою «46», тарифний коефіцієнт 4,64, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України».
В решті позовних вимог відмовлено.
Стягнуто на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Вінницького обласного військового комісаріату сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 512 грн. 26 коп.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_4 , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, а також на невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до неповного з'ясування обставин справи і, як наслідок - невірного вирішення справи та прийняття необґрунтованого рішення, подав апеляційну скаргу.
В обґрунтування апеляційної скарги скаржник покликається на те, що для встановлення нового посадового окладу позивачу використовувались визначені в постанові КМУ №704 посади та уперше введені по ним тарифні розряди (додаток №1,2 до постанови), по іншим - тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1-22 наказу МОУ №90. По тих посадах, які не зазначені в додатках 1-22 наказу МОУ №90, співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, проводити до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, згідно зі схемами, визначеними у додатках 23,24 цього наказу. У зв'язку з тим, що не всі посади були зазначені, під час визначення посадових окладів військовослужбовцям, що проходили військову службу в військовій частині НОМЕР_1 враховувалась таблиця тарифікації посад штату ракетної армії, що додатково надіслана з Департаменту фінансів Міністерства оборони України.
Відповідно до наказу Міністерства оборони України №90, тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, визначені цією схемою, не можуть перевищувати розмірів відповідних тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України відповідних органів військового управління, що встановлені у схемах, додатків 1-22 цього наказу.
Саме так був визначений тарифний розряд по посаді позивача, який був звільнений з військової служби з посади "начальника експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури системи управління) управління озброєння і експлуатації військової частини НОМЕР_1 ".
Враховуючи , що тарифні розряди за посадами штабу армії, в тому числі " начальник експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури системи управління) управління озброєння і експлуатації військової частини 35564" Постановою та додатками 1-22 до Наказу не визначені, тарифний розряд і, відповідно розмір посадового окладу визначався згідно з додатком 24 та з врахуванням Алгоритму, який надійшов до ІНФОРМАЦІЯ_3 14.03.2018 №1267тлг.
У відзиві на апеляційну скаргу представник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити. Зазначив, що відповідно до ст. 10 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII на органи Пенсійного фонду України покладені функції з призначення та виплати пенсій, а функції визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції. Визначення підстав та порядку встановлення розмірів грошового забезпечення належить до виключної компетенції силових міністерств та відомств.
У відзиві на апеляційну скаргу відповідачем (Вінницький обласний військовий комісаріат) вважає доводи апеляційної скарги необґрунтованими, просить суд апеляційної інстанції залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін. Крім того зазначає, що посадовий оклад ОСОБА_1 встановлений до 01.03.2018 в розмірі 1560,00 грн., відповідає тарифному розряду "46", а не тарифному розряду "34", який був встановлений ІНФОРМАЦІЯ_2 з посадового окладу 1275 грн., оскільки ніяких таблиць тарифікації не існує щодо визначення статусу 43 ракетної армії з іншими військовими управліннями.
Оскільки апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), відповідно до п.3 ч. 1 ст.311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд справи проводиться без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами.
Згідно ч.1 та ч. 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.
Судом встановлено, що наказом Міністра оборони України №432 від 03.08.2002 ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за пунктом 67, підпунктом "б" (за станом здоров'я) з посади начальника експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури систем управління) управління озброєння і експлуатації військової частини НОМЕР_1 . Виключений зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 з 29.09.2002 року та направлений для зарахування на військовий облік до Вінницького ОМВК м. Вінниці.
З 01.01.2007 позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Вінницькій області та отримує пенсію розраховану , виходячи із розміру посадового окладу на момент звільнення 1560,00 грн.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб", ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено та надіслано до ГУ ПФУ довідку №ХЛ58526 від 27.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із врахуванням постанови КМУ №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".
Згідно вказаної довідки посадовий оклад позивача становить 6480 грн., що відповідає тарифному розряду «34».
Крім того, листом від 29.01.2019 №12/188, наданим на звернення позивача, ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомив про те, що визначення розміру грошового забезпечення станом на 01.03.2018 для проведення перерахунку пенсій проводилося відповідно до норм постанови КМУ №704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України" та Алгоритму урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103.
Також зазначено, що оскільки тарифні розряди за посадами штабу армії, в тому числі "начальник експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури систем управління)" постановою КМУ №704 від 30.08.2017 та наказом від 01.03.2018 №90 не визначені, тому тарифний розряд, і відповідно розмір посадового окладу визначався згідно із додатком 24 до наказу №90 від 01.03.2018, та з врахуванням вимог Алгоритму, зокрема відповідності рівня військової частини.
Згідно з Схемою, в разі, якщо посадовий оклад до 01.03.2018 р. складав 1560 грн., то з 01.03.2018 в такому випадку встановлюється 34 тарифний розряд, що відповідає розміру посадового окладу - 6480,00 грн.
Не погоджуючись із такими діями ІНФОРМАЦІЯ_1 , наслідком якого є зменшення тарифного розряду, а відтак, і зменшення розміру посадового окладу, що істотно впливає на розмір отримуваної ним пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи в цій частині позов ОСОБА_1 , суд першої інстанції виходив з того, що посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018, тобто 1560,00 грн. до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно додатку 23, 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 відповідає тарифному розряду «46».
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з таким висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 р. № 1774-VIII з 01 січня 2017 року внесено зміни в ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечені осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 рої № 2262-ХІІ (далі - Закон України № 2262-ХІІ).
Згідно ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ (в редакції відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до п. 2 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок № 45) Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) зобов'язано перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
У відповідності до п. 4 Постанови № 103 передбачено, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 року затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Пунктом 4 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, Міністром оборони України 01.03.2018 року видано наказ № 90 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 березня 2018 р. за № 315/31767), яким встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
У вказаному наказі визначено, що співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України установлюється згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.
Додатком № 24 до наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 року № 90 встановлюється Схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
Згідно примітки до додатку № 24 до наказу ця Схема застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.
13.03.2018 року Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України затверджено алгоритм урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби (на дату відрядження), під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 (далі - алгоритм).
Як зазначалось, Наказом Міністра оборони України №432 від 03.08.2002 року ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас з посади начальника експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури систем управління) управління озброєння і експлуатації військової частини НОМЕР_1 .
Вінницький обласний військовий комісаріат надаючи відповідь на звернення позивача зазначав, що відповідно до таблиці тарифікації посадових окладів, розробленої Департаментом фінансів Міністерства оборони України на підставі штату ракетної армії, посаді "начальника експлуатаційно-ремонтного відділу (ракет, бортової і наземної апаратури систем управління) управління озброєння і експлуатації військової" станом до 01.03.2018 відповідав посадовий оклад 1275 грн., то з 01.03.2018 року відповідно до Схеми позивачу встановлено "34" тарифний розряд з посадовим окладом в розмірі 6480 грн.
Однак, колегія суддів звертає увагу, що пунктом 5 алгоритму визначено, що якщо назва військової частини не відповідає назві схем (Додатки 1-22 до Наказу №90, Додаток 2 до вказівки 612), застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (Додаток 24 до Наказу №90, Додаток 3 до вказівки 612).
Таким чином, алгоритмом, на який посилається представник відповідача, чітко визначено, що у разі, якщо назва військової частини не відповідає назвам, наявним у Додатках 1-22 до Наказу № 90 від 01.03.2018 року, то застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 року розмірів посадових окладів до тарифних розрядів, згідно з Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року.
В даному ж випадку, в період до 01.03.2018 року ОСОБА_1 отримував пенсію, розраховану, виходячи із розміру посадового окладу 1560,00 грн., при цьому, назва військової частини із якої був звільнений позивач не відповідає жодній із схем відображених у додатках 1-22 до Наказу №90 від 01.03.2018.
Також апеляційний суд звертає увагу, що згідно роз'яснення Міністерства оборони України Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України від 03.07.2018 №322/1/2740 на запит Департаменту фінансів Міністерства оборони України щодо визначення статусу управління 43 ракетної армії зазначено, що у Збройних Силах України немає нормативно-правових актів, які визначають критерії що порівнюють органи військового управління та інші нетипові штатні структури, а також посади в них. Без прямих аналогів ототожнення (взвод до взводу, рота до роти, батальйон до батальйону в межах одного роду військ (сил), виду Збройних Сил України) Головне управління не може порівнювати управління 43 ракетної армії з іншими органами військового управління.
На підставі наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018, тобто 1560,00 грн. до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно додатку 23, 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 відповідає тарифному розряду "46" та розміру посадового окладу - 6480,00 грн.
Відтак, суд дійшов обгрунтованого висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зниження грошового забезпечення позивачу є обґрунтованими.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За сукупністю наведеного, колегія суддів також погоджується з висновком суду про необхідність зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018 року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі 6480 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1560 грн. тарифний розряд за посадою “ 46”, тарифний коефіцієнт “ 4,64”) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 та наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України ".
Суд апеляційної інстанції зазначає, що рішення суду першої інстанції постановлене з додержанням норм матеріального і процесуального права, обставини справи встановлено повно та досліджено всебічно.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, апеляційний суд приходить до переконання в тому, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду- без змін.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 22 квітня 2019 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Постанова суду складена в повному обсязі 23 липня 2019 року.
Головуючий Франовська К.С.
Судді Совгира Д. І. Кузьменко Л.В.