Постанова від 23.07.2019 по справі 632/962/19

23 липня 2019 р. Справа № 632/962/19 провадження № 3/632/299/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2019 року м. Первомайський

Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого Васяновича Г.М., за участю секретаря судового засідання Боровок Т.П., прокурора Глєбова О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, з повною загальною середньою освітою, такого, що проходить військову службу у ЗС України на посаді оператора ВВОіБССЗ Первомайського ОМВК Харківської області, учасника АТО, який до адміністративної відповідальності раніше не притягався,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення № 445 від 17 червня 2019 року, ОСОБА_1 , будучи звільненим 10 січня 2017 року з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Первомайська виправна колонія (№ 117)», будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, таким, що був зобов'язаний наступного року після припинення діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий - 2017 рік, без поважних причин, у встановлений строк - до 09 серпня 2018 року цього не зробив, та з порушенням встановленого законодавством строку, подав зазначену декларацію після звільнення, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, лише 14 червня 2019 року, тобто в порушення вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинивши таким чином адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за наведених вище обставин, та пояснив, що він своєчасно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, по-перше: оскільки проходив військову службу у зоні АТО; по-друге: оскільки вважав достатнім подання декларації одразу ж після звільнення та подання 15 липня 2018 року відповідної декларації за 2017 рік, як кандидата на посаду оператора ВВОіБССЗ Первомайського ОМВК Харківської області.

Прокурор підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.

Наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується даними, які містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 445 від 17 червня 2019 року; повідомленні департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 04 квітня 2019 року; повідомленні в.о. начальника ДУ «Первомайська ВК (№117)» до НАЗК про факт неподання ОСОБА_1 декларації після звільнення за 2017 рік; послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 12 липня 2018 року по 06 березня 2019 року; витягах із наказів начальника вказаної кримінально-виконавчої установи № 97/ОС від 01 листопада 2016 року та 3/ОС-17 від 10 січня 2017 року, якими підтверджується період проходження служби ОСОБА_1 у ДУ «Первомайська ВК(№117)»; посадовій інструкції молодшого інспектора відділу охорони; Єдиному державному реєстрі декларацій щодо подання останнім декларацій, згідно із якими він подав декларацію про яку йдеться вище лише 14 червня 2019 року, а також письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно зі ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

При цьому зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила б судити про малозначність правопорушення, а також застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи те, що ОСОБА_1 є учасником АТО, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності, обставини вчиненого адміністративного правопорушення, які у сукупності свідчать про те, що він не мав наміру уникнути фінансового моніторингу і контролю, оскільки 05 квітня 2017 року, 15 липня 2018 року та 06 березня 2019 року, хоча і з інших підстав, однак подавав відповідні декларації, те, що дії ОСОБА_1 не містять великої суспільної небезпеки, не завдали великої шкоди суспільним і державним інтересам, суд вважає, що вчинене ним правопорушення є малозначним, а сам факт його притягнення до адміністративної відповідальності є достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення.

На підставі викладеного суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, хоча і містило у собі усі ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене зазначеною нормою, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення.

Згідно зі ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження справа закривається постановою органу (посадової особи), який уповноважений розглядати справу.

У зв'язку з тим, що за результатами розгляду даної справи адміністративне стягнення не застосовується, судовий збір стягненню не підлягає.

З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 22, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оголосивши йому усне зауваження.

Провадження у справі закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через Первомайський міськрайонний суд Харківської області.

Суддя:Г. М. Васянович