Ухвала від 19.07.2019 по справі 1640/2341/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 липня 2019 року м. ПолтаваСправа № 1640/2341/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гіглави О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Протас О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про поворот виконання у справі №1640/2341/18 за позовом Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2018 року Комунальне підприємство "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.05.2018 №ПЛ791/161/АВ/П/ПТ/МГ-ФС, винесеної заступником начальника Управління Держпраці у Полтавській області Великою Наталією Михайлівною .

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 31.10.2018 у справі №1640/2341/18 позов Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови задоволено. Визнано протиправною та скасовано постанову Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.05.2018 №ПЛ791/161/АВ/П/ПТ/МГ-ФС. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Полтавській області на користь Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" витрати зі сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн.

Вказане рішення набрало законної сили 13.12.2018.

05.07.2019 від Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до суду надійшла заява в порядку статті 380 Кодексу адміністративного судочинства України про поворот виконання рішення (постанови) Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.05.2018 №ПЛ791/161/АВ/П/ПТ/МГ-ФС шляхом повернення на розрахункові рахунки Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" (код ЄДРПОУ 38313933, розрахунковий рахунок НОМЕР_1 в АТ КБ "Приватбанк", МФО 331401) стягнутих грошових сум в розмірі 37320,00 грн штрафу, 3732,00 грн виконавчого збору та 150,00 грн витрат виконавчого провадження по виконавчому провадженню №56570493, відкритому Кременчуцьким районним відділом Державної виконавчої служби ГТУЮ у Полтавській області.

Згідно з приписами частини 9 статті 380 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поворот виконання, подану відповідно до частин сьомої та восьмої цієї статті, у двадцятиденний строк з дня надходження заяви у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Ухвалою суду від 08.07.2019 заява Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" про поворот виконання призначена до розгляду в судовому засіданні на 10:35 год. 18.07.2019, яке відкладалося на 15:00 год. 19.07.2019.

17.07.2019 від Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до суду надійшло клопотання про розгляд питання про поворот виконання без участі представника підприємства.

19.07.2019 від Управління Держпраці у Полтавській області надійшло клопотання про розгляд питання про поворот виконання без участі представника управління.

Оцінюючи обґрунтованість заяви Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" про поворот виконання, суд виходить з наступного.

Приписи статті 380 Кодексу адміністративного судочинства України регулюють питання повороту виконання судових рішень.

Так, згідно з частинами 1-3 статті 380 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної чи касаційної інстанції, приймаючи постанову, вирішує питання про поворот виконання, якщо, скасувавши рішення (визнавши його нечинним), він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду; 3) відмовляє в позові повністю; 4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

Якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, суд, ухвалюючи рішення, вирішує питання про поворот виконання, якщо при новому розгляді справи він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду; 3) відмовляє в позові повністю; 4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

Суд вирішує питання про поворот виконання, якщо за результатами перегляду судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами він: 1) закриває провадження у справі; 2) залишає позов без розгляду; 3) відмовляє в позові повністю; 4) задовольняє позовні вимоги в меншому розмірі.

Згідно з частиною 7 вказаної статті якщо питання про поворот виконання судового рішення не було вирішене згідно із частинами першою - третьою цієї статті, заява відповідача про поворот виконання розглядається адміністративним судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Як свідчать матеріали справи, рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 31.10.2018 у справі №1640/2341/18 позов Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови задоволено; визнано протиправною та скасовано постанову Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.05.2018 №ПЛ791/161/АВ/П/ПТ/МГ-ФС; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці у Полтавській області на користь Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" витрати зі сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн.

Управлінням Держпраці у Полтавській області у апеляційному порядку вказане судове рішення не оскаржувалось та набрало законної сили 13.12.2018.

Тобто, в даному випадку відсутні правові підстави для звернення Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до суду із заявою про поворот виконання в порядку статті 380 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також, слід зазначити, що у заяві про поворот виконання, що надійшла до суду 05.07.2019, підприємство просить здійснити поворот виконання не судового рішення від 31.10.2018 у справі №1640/2341/18, а рішення (постанови) Управління Держпраці у Полтавській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 02.05.2018 №ПЛ791/161/АВ/П/ПТ/МГ-ФС, при тому, що стаття 380 Кодексу адміністративного судочинства України регулює виключно питання повороту виконання судових рішень.

Жодна норма Кодексу адміністративного судочинства України не передбачає можливості вирішення питання повороту виконання рішення суб'єкта владних повноважень, яке було предметом оскарження у певній адміністративній справі, та як наслідок, було скасоване в судовому порядку.

За викладених обставин, суд доходить висновку про безпідставність та необґрунтованість заяви Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" про поворот виконання у справі №1640/2341/18 за позовом Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови. Відтак, вказана заява задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 256, 380 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви про поворот виконання у справі №1640/2341/18 за позовом Комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" до Управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).

Повний текст ухвали складений 23 липня 2019 року.

Суддя О.В. Гіглава