Ухвала від 23.07.2019 по справі 360/2995/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

23 липня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/2995/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

10 липня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (далі - відповідач), у якому позивач просить суд:

- визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради протиправними;

- скасувати відмову Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради в призначенні субсидії від 23 травня 2019 року;

- прошу зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради провести повторний розгляд призначення субсидії з початку опалювального сезону в 2018 році у м. Лисичанську.

Ухвалою суду від 11.07.2019 позовну заяву залишено без руху із наданням позивачу строку протягом семи днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви із зазначенням належного відповідача у справі та конкретизацією позовних вимог щодо належного відповідача та її копії для надіслання відповідачу.

18.07.2019 на виконання вимог ухвали суду від 11.07.2019 позивачем надано уточнену позовну заяву.

Разом з тим, судом встановлено, що позивачем при зверненні до суду із позовом не надано документу про сплату судового збору.

Водночас в позовній заяві позивач просить суд звільнити її від сплати судового збору на підставі статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів», у зв'язку з тим, що права позивача як споживача послуг порушені, проте у чому саме полягає порушення прав як споживача з боку управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради позивачем не обґрунтовано.

Статтею 1 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Втім зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач оскаржує дії управління праці та соціальної захисту населення Лисичанської міської ради щодо відмови у призначенні субсидії, а тому у спірних правовідносинах вона не є споживачем послуг, що позбавляє суд можливості звільнити її від сплати судового збору відповідно до згаданого Закону.

Аналогічна позиція викладена у ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 02.03.2018 у справі № 9901/150/18 (П/9901/150/18) провадження № 11-169асі18, номер в Єдиному державному реєстрі судових рішень 72561300.

Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, ураховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Разом з тим матеріали позовної заяви не містять обставин і відповідних доказів щодо майнового стану ОСОБА_1 , чи інших підстав для звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.

Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк.

Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов'язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 , встановивши строк для усунення недоліків протягом трьох днів з дня отримання ухвали шляхом надання до суду документу про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: Державного бюджету України за банківськими реквізитами: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), Отримувач: УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./22030101 Рахунок отримувача: 34312206084029 Код отримувача: 37944909 Банк отримувача: 899998 МФО: 899998 Відомча ознака: «84» Окружні адміністративні суди, у сумі 768,40 грн, а у разі звільнення позивача від сплати судового збору - надати відповідні документи, які підтверджують підстави такого звільнення (або у разі необхідності надати клопотання про зменшення розміру судових витрат/звільнення/відстрочення сплати судового збору із документами, що підтверджують тяжкий матеріальний стан).

Керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків заяви протягом трьох календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду

- документу про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України за банківськими реквізитами: Державного бюджету України за банківськими реквізитами: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), Отримувач: УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./22030101 Рахунок отримувача: 34312206084029 Код отримувача: 37944909 Банк отримувача: 899998 МФО: 899998 Відомча ознака: «84» Окружні адміністративні суди, у сумі 768,40 грн, а у разі звільнення позивача від сплати судового збору - надати відповідні документи, які підтверджують підстави такого звільнення (або у разі необхідності надати клопотання про зменшення розміру судових витрат/звільнення/відстрочення сплати судового збору із документами, що підтверджують тяжкий матеріальний стан).

У разі ненадання вищевказаних документів, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяА.Г. Секірська