Ухвала від 16.07.2019 по справі 280/3359/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

16 липня 2019 року Справа № 280/3359/19 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., розглянувши у м.Запоріжжі матеріали адміністративного позову

ОСОБА_1 (податковий номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

до Шевченківського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду у Запорізькій області (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-А, код ЄДРПОУ 41248959)

третя особа: ОСОБА_2 (податковий номер: НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 )

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Шевченківського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду у Запорізькій області (далі - відповідач), третя особа: ОСОБА_2 (далі третя особа) відповідно до якого позивач просить суд:

- зобов'язати Відповідача надати інформацію суду, щодо суми заборгованості пенсії належної ОСОБА_1 , податковий номер: НОМЕР_1 , виплата якої була припинена (призупинена) з 01 вересня 2018 року по дату складення відповіді.

- визнати протиправними дії (рішення) Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя по припиненню (призупиненню) нарахування та невиплати ОСОБА_1 , податковий номер: НОМЕР_1 пенсії з 01 вересня 2018року.

- зобов'язати Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Запорожжя поновити виплату пенсії ОСОБА_1 , податковий номер: НОМЕР_1 з 01 вересня 2018 року із проведенням індексації вказаної невиплаченої пенсії згідно діючого законодавства та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, нарахувати та виплатити заборгованість з 01 вересня 2018 року та заборгованість, що буде накопичуватись з дня подання позову до суду.

- зобов'язати Шевченківське об'єднане управління Пенсійного Запоріжжя виплатити ОСОБА_1 , податковий номер: НОМЕР_1 нараховану, але не отриману пенсію у розмірі 8362,00 грн. за період березень-серпень 2018 року.

Відповідно до пункту 3 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви зокрема з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановленою статтею 161 КАС України, з огляду на наступне.

За правилами пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

Зміст позовних вимог з яким можливо звернутися до суду визначено у статті 5 КАС України.

Відповідно до часини 1 статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Таким чином, суддя завертає увагу на те, що предмет позову не може визначатися як зобов'язання відповідача надати інформацію суду, щодо суми заборгованості пенсії належної ОСОБА_1 , податковий номер: НОМЕР_1 , виплата якої була припинена (призупинена) з 01 вересня 2018 року по дату складення відповіді, оскільки така вимога є іншою процесуальною дією, такою як витребування доказів про справі, або забезпечення доказів.

Таким чином позивача подано позовну заяву з порушення вимог статті 160 КАС України.

Крім того, позивач у позовній заяві зазначає третю особу - ОСОБА_2 .

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (частина 4 статті 49 КАС України)

Позивач у позовній заяві не зазначає на чиїй стороні повинна бути залучена третя особа (позивача або відповідача) та з якими позовними вимогами (самостійними або без самостійних).

Отже, позивачу необхідно надати обґрунтоване клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи - ОСОБА_2 , зазначивши на чиїй стороні третя особа повинна бути залучена, з якими вимогами на предмет спору (самостійними або без самостійних).

Враховуючи викладене, позивачу слід надати заяву про залучення третьої осіби, оформлену у відповідності до статті 167 КАС України.

Разом з тим, у відповідності до частини 6 статті 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно статті 166 КАС України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в статті 167 КАС України.

Позивач, з посиланням на статті 121-122 КАС України, просить поновити строк звернення до суду.

За правилами частини 1 статті 121 КАС України визначено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Позивачем до суду не надано окрему заяву про поновлення строку звернення до суду з позовною заявою, чим порушено вимоги статті 121 та статті 167 КАС України.

Таким чином суд не може прийняти таку обставину як поважність пропуску строку звернення до суду позивачем.

Враховуючи викладене, позивачу слід надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оформлену у відповідності до статті 167 КАС України.

Частиною 3 статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно до частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, відповідно до приписів пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру, який подано фізичною особою встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до положень статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1921,00 грн.

Згідно з абзацом 1 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином позивачу необхідно сплатити судовий збір з урахуванням уточнених позовних вимог.

За вимогами частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 168 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно до статті 169 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 160, 161, 241, 243, 246 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (податковий номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Шевченківського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду у Запорізькій області (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-А, код ЄДРПОУ 41248959) третя особа: ОСОБА_2 (податковий номер: НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

2. Зобов'язати позивача подати до суду усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду:

- уточнену позовну заяву із приведенням у відповідність позовних вимог;

- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, оформлену у відповідності до статті 167 КАС України;

- заяву про залучення третьої особи, оформлену у відповідності до статті 167 КАС України;

- докази сплати судового збору, з урахуванням уточнених позовних вимог.

4. Роз'яснити, що згідно з пунктом 1 частини 4 статті 169 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

5. Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений статтею 256 КАС України.

Суддя Д.В. Татаринов

Попередній документ
83190713
Наступний документ
83190715
Інформація про рішення:
№ рішення: 83190714
№ справи: 280/3359/19
Дата рішення: 16.07.2019
Дата публікації: 25.07.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Запорізький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них