Справа № 420/4325/19
23 липня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Березівської міської ради Березівської Об'єднаної територіальної громади про зобов'язання вчинити певні дії ,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Березівської міської ради Березівської Об'єднаної територіальної громади про зобов'язання Березівську міську раду Березівської ОТГ в Одеській області здійснити в межах покладених на них обов'язків комплекс юридичних дій, спрямованих на передачу земельної ділянки розміром 2,0 га із земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1 розташованої на території Березівської ОТГ за межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства, а саме: надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі безоплатно у власність за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення комунальної власності на території Березівської ОТГ Одеської області в розмірі 2,0га для ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.160 КАС України.
Відповідно до положень ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зазначення ціни позову; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1 , позивачем визначено у якості відповідача - Березівську міську раду Березівської Об'єднаної територіальної громади (код ЄДРПОУ 04056842).
Однак, як вбачається з інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за кодом ЄДРПОУ 04056842 зареєстровано юридичну особу - Березівська міська рада Одеської області.
Разом із цим, підпис особи яка підписала адміністративний позов як ОСОБА_1 відрізняється від підпису позивача у її паспорті, копія якого додана до адміністративного позову.
При цьому, до позовної заяви позивачем додано довіреність від 02.05.2019р., згідно якої ОСОБА_1 уповноважила на представлення інтересів ОСОБА_2 та біля прізвища « ОСОБА_1 » дописано « ОСОБА_2 »
Так, у разі підписання позовної заяви позивачем ОСОБА_1 , біля прізвища останньої має бути підпис саме позивача. Водночас, у разі підписання позовної заяви представником позивача, має бути зазначено прізвище ім'я по батькові представника та відповідно його підпис.
Також, всупереч вимогам ст.160 КАС України, позивачем не зазначено у позовній заяві відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника, яким подано заяву.
Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Крім того, ОСОБА_1 , всупереч вимогам ст.5 КАС України, у прохальній частині адміністративного позову просить суд зобов'язати відповідача здійснити в межах покладених на них обов'язків комплекс юридичних дій, спрямованих на передачу земельної ділянки, не зазначивши що саме оскаржується, які рішення, дії чи бездіяльність відповідача, як суб'єкта владних повноважень, за результатами вирішення питання про правомірність яких, суд може вирішити позовні вимоги про зобов'язання вчинити відповідні дії.
При цьому, щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача здійснити в межах покладених на них обов'язків комплексу юридичних дій, суд зазначає, що ОСОБА_1 не зазначено який саме комплекс юридичних осіб, на думку позивача, має вчинити відповідач спрямованих на передачу спірної земельної ділянки.
Таким чином, зазначені позивачем у прохальній частині адміністративного позову вимоги, не носять конкретний характер та не відповідають вимогам ст. 5 КАС України.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Березівської міської ради Березівської Об'єднаної територіальної громади про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.О. Танцюра