Постанова від 23.07.2019 по справі 442/5180/19

Справа № 442/5180/19

Провадження №3/442/1781/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2019 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі головуючого судді - Кучаковського Ю.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Львівського управління ДВБ НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , колишнього спеціаліста бухгалтерського обліку та звітності Управління Національної поліції у Львівській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 07.11.2015 на посаді спеціаліст бухгалтерського обліку та звітності Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП у Львівській області, будучи державним службовцем 9 рангу, категорії „В”, являючись, відповідно до підпункту „в” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції” (далі - Закон), примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи звільненим зі служби в поліції 10.05.2017 згідно наказу № 371 о/с від 10.05.2017, в порушення вимог частини 2, пункту 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 18.12.2018 декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 49 від 19.07.2019.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєному правопорушенні визнала у повному обсязі.

В судовому засіданні прокурор, який бере участь у розгляді справи, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Ч. 2 ст. 250 КУпАП визначено, що при провадженні у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 172-4 - 172-9 цього Кодексу, участь прокурора у розгляді справи судом є обов'язковою.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Ст. 1 Закону України „Про запобігання корупції” визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції” визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах „а” і „в” п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті „а” пункту 2 частини першої статті 3 цього ж Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У відповідності до пп. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону України „Про запобігання корупції” визначено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України „Про запобігання корупції” нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, до 00:00 год. 01.04.2018.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію, після звільнення, лише 18.12.2018, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, у ОСОБА_1 відсутні, оскільки на лікуванні (стаціонарному, амбулаторному) не перебувала.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на службі в поліції з 07.11.2015 на посаді спеціаліста бухгалтерського обліку та звітності Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ НП у Львівській області, була державним службовцем 9 рангу, категорії „В”, являючись відповідно до підпункту „в” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”, примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи звільненим зі служби в поліції 10.05.2017 згідно наказу № 371 о/с від 10.05.2017, в порушення вимог частини 2, пункту 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію після звільнення, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 18.12.2018.

При таких обставинах в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

При обранні адміністративного стягнення суд враховує характер та обставини адміністративного правопорушення, його наслідки, які не є тяжкими, дані про особу правопорушника, який протягом року не піддавався адміністративному стягненню за такі ж порушення, його майновий стан, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП України та ч. 5 ст. 4 Закону України „Про судовий збір” із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України в розмірі 384 грн 20 к.

Керуючись ст.ст. 247, 250, 277 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення - 850 (вісімсот п'ятдесят) грн штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн 20 к. в дохід спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач коштів - Дрогобицьке УК/м. Дрогобич, рахунок отримувача - 31216206013014, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101).

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Строк пред'явлення до виконання даної постанови три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Суддя Ю.С. Кучаковський