Справа № 456/2597/19
Провадження № 3/456/1041/2019
іменем України
08 липня 2019 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Шрамко Р. Т. , які надійшли від Стрийського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ст. 51 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №073002 від 30.06.2019р., ОСОБА_1 , 30.06.2019р. о 17 год. 19 хв., таємно викрав в супермаркеті «Епіцентр» в м. Стрий по вул. Ольжича, 18 освіжувач повітря «ДР Маркус» 1шт., на загальну вартість 35,00 грн., тому його дії кваліфіковано як правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст. 51 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Однак справа про адміністративне правопорушення не може бути прийнята до провадження і підлягає поверненню для дооформлення, так як протокол про вчинення адміністративного правопорушення складений з порушенням вимог КУпАП, оскільки не зазначена частина статті 51 КУпАП, що не дає можливості кваліфікувати ознаки адміністративного правопорушення в діях особи та не зазначено дату на нароеджння особи, яка притягається до адміністравтиної відповідальності.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , разом з долученими до нього матеріалами слід повернути в Стрийському ВП ГУНП у Львівській області для правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення та належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №073002 від 30.06.2019р., складений відносно ОСОБА_1 за ст. 51 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Стрийський ВП ГУНП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя Р. Т. Шрамко