Єдиний унікальний номер №440/1298/19
Провадження №1-в/440/53/2019
"23" липня 2019 р.
Буський районний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю представника органу поліції - ОСОБА_3 ,
за участю ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Буську подання начальника Буського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Начальник Буського відділення поліції Кам'янка - Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 терміном на один рік на підставі положень Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі», оскільки останній неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Також просить покласти на засудженого наступні обмеження: заборонити знаходитись в місцях громадського харчування, де продають спиртні напої на розлив, заборонити виїзд за межі Буського району без дозволу ОВС.
Представник Буського відділення поліції Кам'янка - Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області в судовому засіданні ОСОБА_3 заявлене подання підтримав повністю та просив суд його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення вищевказаного подання та встановлення йому адміністративного нагляду не заперечив.
Заслухавши думку учасників судового процесу, оглянувши матеріали справи, суд вважає, що подання слід задовольнити з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений 3 грудня 2009 року Бродівським районним судом Львівської області за ч. 1 ст. 115 КК України до 11 років позбавлення волі. ОСОБА_4 відбував покарання у Дрогобицькій ВК з 16.04.2008 року по 05.05.2010 року. Ухвалою Дрогобицького міжрайонного суду Львівської області від 08.02.2016 року згідно Закону України № 838-8 від 26.11.2015 року йому зараховано час перебування під вартою з 16.04.2008 року по 19.03.2010 року.
Відповідно до вимог п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно п. «в» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Частиною 1 статті 6 цього Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду (ч. 3 ст. 6 цього Закону).
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати правил, визначених цією статтею.
В силу вимог статті 10 цього Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження, зокрема: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Як вбачається із матеріалів справи, після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення ОСОБА_4 не став, а перебуваючи на профілактичному обліку в Буському відділенні поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області вчинив адміністративні правопорушення, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 КУпАП, про що вбачається із долучених постанов Буського ВП Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області від 17.07.2019 року, 18.07.2019 року, 23.07.2019 року.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про обгрунтованість подання, а тому вважає що таке слід задовольнити, встановивши ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік із встановленням йому обмежень, оскільки останній на шлях виправлення не став, вчинивши адміністративні правопорушення.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, суд, -
Подання органу поліції задовольнити .
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік, поклавши на нього наступні обмеження:
-заборонити знаходитись в місцях громадського харчування, де продають спиртні напої на розлив;
- заборонити виїзд за межі Буського району без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1