про залишення апеляційної скарги без руху
22 липня 2019 рокуЛьвів№ 857/7479/19
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Шинкар Т. І., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 представника ОСОБА_2 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року у справі №260/41/19 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги,
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги.
Не погодившись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 представник ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу .
Вказана апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору, а також така подана після закінчення строків, установлених статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до положень статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на рішення суду подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З матеріалів справи встановлено, що у судовому засіданні 14.05.2019, проведеному за участі позивача та його представника, проголошено вступну та резолютивну частини оскаржуваного судового рішення, повний текст такого складено 24.05.2019 та скеровано супровідним листом від 24.05.2019 на поштову адресу позивача та його представника. Апеляційна скарга від 02.07.2019 здана на пошту 02.07.2019, тобто понад тридцять днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначається дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
Оскільки скаржником не вказано в апеляційній скарзі дати отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується, не вказано підстав подання апеляційної скарги понад тридцять днів з дня складення повного судового рішення та не надано доказів дотримання встановлених статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України строків апеляційного оскарження, а тому відповідно до частини 3 статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення вказаного недоліку.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду доказів дотримання встановлених статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України строків апеляційного оскарження або вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.
Окрім того, до апеляційної скарги всупереч вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2018 року становить 1762 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимогу майнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 704 грн. 80 коп. (1762*0,4=704,80).
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 1057 грн. 20 коп. (150%*704,80).
В апеляційній скарзі скаржник просить відстрочити сплату судового збору до винесення рішення судом апеляційної інстанції у зв'язку з незадовільним матеріальним становищем.
Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, ураховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з частиною 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, звернення із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, надання належних та допустимих доказів на підтвердження неможливості або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки (наприклад довідка про розмір отримуваних доходів та допомог, інформація про осіб, які перебувають на його утриманні) можуть бути підставою для зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, чи відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк.
До апеляційної скарги доказів на підтвердження майнового стану позивача не долучено, а тому вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду відповідних доказів або оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1057 грн 20 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - 34310206081057; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд».
За таких обставин, відповідно до статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що оскільки однією з підстав залишення апеляційної скарги без руху є подання апеляційної скарги після закінчення строків, установлених статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, то відповідно до пункту 4 частини 1 статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 169, 295, 296, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 представника ОСОБА_2 на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року у справі №260/41/19 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 представникові ОСОБА_2 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяТ. І. Шинкар