Постанова від 16.07.2019 по справі 440/998/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2019 р.Справа № 440/998/19

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Бегунца А.О.,

Суддів: Макаренко Я.М. , Лях О.П. ,

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 року, головуючий суддя І інстанції: О.В. Гіглава, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, повний текст складено 26.04.19 року по справі № 440/998/19

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1 треті особи Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавського обласного військового комісаріату, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просив суд:

- зобов'язати комісаріат надати до ГУПФУ в Полтавській області для перерахунку пенсії довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням надбавок грошового забезпечення: надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за особливі умови служби, надбавки за кваліфікаційну категорію, надбавки за роботу з таємними виробами (носіями), та премії, які останній отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України, та які враховувалися при первинному обчисленні пенсії.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилався на те, що відповідачем протиправно не вказано у довідці про розмір грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань, за особливі умови служби, за кваліфікаційну категорію, за роботу з таємними виробами (носіями) та премії, чим грубо порушено його права, оскільки вказані надбавки він отримував на час звільнення в лав Збройних Сил України та вони враховувались при первинному обчисленні пенсії.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 позовні вимоги задоволено.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти, оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для перерахунку пенсії довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 /за нормами чинними на 01.03.2018/ з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за виконання особливо важливих завдань; надбавки за особливі умови служби; надбавки за кваліфікаційну категорію; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями); та премії, які ОСОБА_1 отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України, та які враховувалися при первинному обчисленні пенсії.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн.

Не погодившись з вказаним рішенням, третьою особою Головним управлінням Пенсійного фонду в Полтавській області подано апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення норм матеріального права та невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, просить рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції, при розгляді справи по суті, помилково застосовано ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка регулює порядок призначення пенсії, до правовідносин з перерахунку пенсії, які врегульовано ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і які є різними за змістом та способом правового регулювання відносин щодо пенсійного забезпечення. Зазначає, що внаслідок вибіркового застосування норм пенсійного законодавства судом першої інстанції фактично зобов'язано Полтавський обласний військовий комісаріат обчислити грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 обраховуючи додаткові види грошового забезпечення встановлені станом на момент призначення пенсії позивача (з 2005 року), з нововстановлених окладу за посадою, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років передбачених для військовослужбовців відповідної категорій які проходять військову службу на відповідних посадах, що обіймав пенсіонер станом на 01.01.2018р. (момент проведення перерахунку пенсії). У зв'язку з набранням чинності Постановою Кабінету Міністрів України №103 позивачу було проведено перерахунок пенсії згідно довідки, поданої Полтавським обласним військовим комісаріатом про грошове забезпечення на загальну суму 10050,00 грн. Вказує, що постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 є діючою, жодним нормативно - правовим актом чи рішенням суду не скасована, а тому є обов'язковою до виконання для органів Пенсійного фонду України.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встанволено та підтверджено наявним в матеріалах справи доказами, що ОСОБА_1 є пенсіонером Збройних Сил України, перебуває на обліку в ГУПФУ в Полтавській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

З матеріалів справи судом встановлено, що пенсію ОСОБА_1 призначено із грошового забезпечення, що складалось із основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років 40%; надбавки за службу в ЗСУ 100%; надбавки за особливі умови служби 35%; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями) 15%; надбавки за класну кваліфікаційну категорію 5%; надбавки за безперервну службу 70%; премії 33,3%.

Судом встановлено, що у квітні 2018 року, у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення військовослужбовців, на підставі довідки, виданої Полтавським ОВК від 03.04.2018 №ФП71219/779/3, позивачеві здійснено перерахунок пенсії.

Позивач вважає, що у довідці про грошове забезпечення, на підставі якої був проведений перерахунок пенсії, неправомірно не відображені надбавки за виконання особливо важливих завдань, за особливі умови служби; за кваліфікаційну категорію; за роботу з таємними виробами (носіями) та премія, які він отримував до перерахунку, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Задовольняючи позову вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги є обґрунтованими.

Колегія суддів не погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі по тексту - Закон України №2262-ХІІ) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Згідно зі ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч.2 ст. 51 Закону України № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Частиною 4 ст.63 Закону України № 2262-XII визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. за № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393" (далі по тексту - Порядок № 45).

Згідно п.п. 1,2,3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та м. Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 4 Порядку №45 передбачено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч. 2 і ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 вказана Постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова № 103 "Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі по тексту - Постанова №103), текст якої офіційно оприлюднений 23.02.2018 року на Урядовому порталі.

Пунктом 1 Постанови №103 встановлено необхідність перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова КМУ № 704).

Також, Постановою №103 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до абз.1 п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (в редакції зі змінами внесеними Постановою №103) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Матеріалами справи встановлено, що позивачу було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам".

Колегія суддів зазначає, що на підставі довідки Полтавського обласного військового комісаріату №ФП71219/779/3 позивачу пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018.

Позивачу здійснено перерахунок пенсії із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткової надбавки на вислугу років 50 %.

В поданій Полтавським обласним військовим комісаріатом довідці були визначені види грошового забезпечення, передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, а саме посадовий оклад 5360, 00 грн.; оклад за військовим званням (майор) 1340,00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) 3 350,00 грн., всього 10050,00 грн.

Оскільки Постановами Кабінету Міністрів України №103 та №45 при перерахунку пенсії не передбачалось включення інших видів грошового забезпечення, в тому числі тих, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, ІНФОРМАЦІЯ_2 правомірно та обґрунтовано не включив їх до довідки про розмір грошового забезпечення.

Крім того, колегія суддів зазначає, що Постанова Кабінету Міністрів України №103 була чинною на момент складення довідки та перерахунку пенсії, звернення позивача з заявою до відповідача, і подання позовної заяви та не була скасована, а тому Полтавський обласний військовий комісаріат діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб, передбачені законодавством.

Відповідачем по справі довідка була оформлена у відповідності до вимог Закону України №2262-ХІІ, Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Постанови №103 та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45, з урахуванням таких видів грошового забезпечення як: посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавку за вислугу років, а тому позовні вимоги до Полтавського обласного військового комісаріату задоволенню не підлягають.

Колегія суддів зазначає, що 27.02.2019 позивач звертався до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області з заявою про перерахунок та виплату йому пенсії, виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, з урахуванням надбавки за кваліфікацію - 8%, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами - 15%, надбавки за особливі важливі завдання - 50% та надбавки за особливі умови служби (ОУС) - 35%, а також премії - 90%.

Відповідно до листа від 04.03.2019 №967/З-03 Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області позивачу було повідомлено, що у зв'язку з набранням чинності Постановою №103 останньому було проведено перерахунок пенсії згідно довідки №ФП71219/779/3, поданої Полтавським обласним військовим комісаріатом про грошове забезпечення на загальну суму 10050,00 грн., в тому числі: посадовий оклад 5360,00 грн.; оклад за військове звання 1340, 00 грн.; надбавка за вислугу років 50% 3350, 00 грн.

Колегія суддів вважає, що відмова Полтавського обласного військового комісаріату скласти та надати довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з урахуванням надбавок грошового забезпечення: надбавки за виконання особливо важливих завдань; надбавки за особливі умови служби; надбавки за кваліфікаційну категорію; надбавки за роботу з таємними виробами (носіями); та премії, які ОСОБА_1 отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України, та які враховувалися при первинному обчисленні пенсії є правомірною, оскільки ця відмова була обумовлена діючим на той момент законодавством.

Зазначена правова позиція повністю узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в рішенні від 13.03.2019 у зразковій справі № 240/6263/18.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спріних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно ч. 3 ст.22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

З урахуванням такого елемента принципу верховенства права, як пропорційність (розмірність) Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов'язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства. При цьому зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.

Принцип збалансованості інтересів людини з інтересами суспільства сформульовано й у практиці Європейського суду з прав людини. Так, у рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Сорінг проти Сполученого Королівства" ("Soering v. United Kingdom") Суд зазначив, що Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року (далі Конвенція) спрямована на пошук справедливого співвідношення між потребами, пов'язаними з інтересами суспільства в цілому, і вимогами захисту основних прав людини.

У рішенні від 17 жовтня 1986 року у справі "Ріс проти Сполученого Королівства" ("Rees v. United Kingdom") Європейський суд з прав людини зазначив, що, з'ясовуючи, чи існує позитивне зобов'язання стосовно людини, належить врахувати справедливий баланс, який має бути встановлений між інтересами всього суспільства й інтересами окремої людини.

У рішенні від 3 червня 2014 року у справі за заявою Валентини Ніканорівни Великоди проти України №43331/12, Суд, розглянувши скаргу, зокрема, за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції на припинення виплати заявниці державними органами пенсії у розмірах, встановлених рішенням національного суду від 19 січня 2010 року після внесення у 2011 році змін до законодавчих актів, вказав на відсутність втручання у право заявниці на мирне володіння майном внаслідок внесення змін до законодавства щодо зменшення розміру соціальних виплат. У цьому рішенні Суд також вказав на відсутність підстав для висновку про те, що, передавши КМУ право на встановлення розміру соціальних пільг, Парламент України діяв на порушення якихось положень Конвенції, та зазначив, що зменшення пенсії заявниці очевидно було обумовлено міркуваннями економічної політики та фінансових труднощів, з якими зіткнулася держава.

Визначені вище обставини не були взяти до уваги при розгляді справи в суді першої інстанції.

На підставі викладеного, висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог є помилковим.

Згідно ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції прийнято з помилковим застосуванням норм матеріального права та підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 317 КАС України визначено підстави для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області задовольнити.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 року по справі № 440/998/19 скасувати.

Прийняти постанову, якою у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Полтавського обласного військового комісаріата, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя (підпис)А.О. Бегунц

Судді(підпис) (підпис) Я.М. Макаренко О.П. Лях

Повний текст постанови складено 22.07.2019 року