Справа № 420/3375/19
22 липня 2019 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції в Одеської області (код ЄДРПОУ 40108646, адреса: 65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, буд. 5), інспектора патрульної поліції в Одеській області лейтенанта поліції Малінова Дмитра Сергійовича (адреса: 65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, буд. 5) про скасування постанови, -
05 червня 2019 до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеської області, Інспектора патрульної поліції в Одеській області лейтенанта поліції Малінова Дмитра Сергійовича, в якому позивач просить суд скасувати постанову Серії ЕАВ №1185565 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеської області, Інспектора патрульної поліції в Одеській області лейтенанта поліції Малінова Дмитра Сергійовича про скасування постанови залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви 7 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачеві.
01.07.2019 року за вх.№23378/19 від позивача надійшла заява на усунення недоліків позовної заяви.
Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Тобто, дана категорія справ розглядається у порядку адміністративного судочинства.
Разом з тим, відповідно до вимог ст. 20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчимпроцесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Предметом даного спору є правомірність постанови Серії ЕАВ №1185565 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, що відповідає положенням п.1 ч.1 ст.20 КАС України, а тому дана справа має розглядатись місцевим загальним судом як адміністративним.
Ст.25 КАС України визначається, що "адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом".
Відповідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд зазначає, що чинним процесуальним законодавством не передбачено повернення позовної заяви з підстави звернення до окружного адміністративного суду у випадках, коли необхідно звертатись до місцевого суду як адміністративного.
Однак, беручи до уваги те, що при поданні даного позову позивач звернувся до суду за місцезнаходженням саме відповідача, суд дійшов висновку про необхідність передачі даної справи до місцевого суду за місцезнаходженням відповідача, а саме до Київського районного суду міста Одеси.
Згідно ч.6 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Керуючись ст.ст. 20,29,241,243,248, 250, 256, 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеської області, інспектора патрульної поліції в Одеській області лейтенанта поліції Малінова Дмитра Сергійовича про скасування постанови передати на розгляд Київського районного суду міста Одеси.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст.ст.29, 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Перехідних Положень КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 256 КАС України.
Ухвала постановлена 22.07.2019 року з зв'язку із перебуванням судді Аракелян М.М. у щорічній основній відпустці з 01.07.2019 по 21.07.2019 року.
Суддя М.М. Аракелян