Рішення від 16.07.2019 по справі 360/2001/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

16 липня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2001/19

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Шляхтун М.М.

та

представників сторін:

від позивача - не прибув

від відповідача- не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом

Головного управління ДФС у Луганській області

до районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради

про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та з рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в загальній сумі 1703504,96 грн,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Головного управління ДФС у Луганській області (далі - позивач) до районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути кошти з рахунків платника податків районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради у банках, які його обслуговують, та з рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в сумі податкової заборгованості - 1703504,96 грн, у тому числі 1444633,00 грн - основний борг, 174449,43 грн - штрафні санкції та 84422,53 грн пеня за період з 07 листопада 2018 року по 15 квітня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в період з 07 листопада 2018 року по 15 травня 2019 року відповідачем допущено заборгованість з податку на додану вартість в загальній сумі - 1703504,96 грн, у тому числі 1444633,00 грн - основний борг, 174449,43 грн - штрафні санкції та 84422,53 грн - пеня.

Відповідачем у строки, визначені Податковим кодексом України, всупереч вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України не сплачені податкові зобов'язання, визначені у податковій звітності з податку на додану вартість за період з жовтня 2018 року по лютий 2019 року, в сумі 1444633,00 грн, податкові зобов'язання, визначені контролюючим органом, в сумі 172108,43 грн, податкові зобов'язання, визначені платником податків, в сумі 23471,00 грн та нарахована пеня відповідно до статті 129 Податкового кодексу України в сумі 84422,53 грн.

Позивачем відповідно до вимог статті 59 Податкового кодексу України 10 травня 2016 року посадовій особі відповідача нарочним вручено податкову вимогу форми "Ю" від 10 травня 2016 року № 41-17.

З посиланням на норми підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 та статті 95 Податкового кодексу України, позивач просить стягнути кошти з рахунків платника податків у банках у рахунок погашення податкового боргу відповідача.

Ухвалою від 17 травня 2019 року про відкриття провадження в адміністративній справі суд вирішив розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі на 12 червня 2019 року о 13 год. 30 хв. (арк. спр. 1-2).

Підготовче засідання, призначене на 12 червня 2019 року, відкладено до 04 липня 2019 року до 10 год. 00 хв. у зв'язку з неявкою представника відповідача (арк. спр. 93).

Ухвалою від 04 липня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 16 липня 2019 року об 11 год. 00 хв. (арк. спр. 101).

Представники сторін у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином (арк. спр. 104, 105), клопотанням від 16 липня 2019 року представник позивача просив розглянути справу за його відсутності (арк. спр. 116).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.

Районне комунальне підприємство "Старобільськвода" Старобільської районної ради (ідентифікаційний код 39816143) зареєстроване юридичною особою, знаходиться у місті Старобільську Луганської області та перебуває на обліку у Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області як платник податків, про що свідчать витяг з реєстраційних та облікових даних платника податків та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 17 травня 2019 року № 1005347246 (арк. спр. 47-49).

На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України відповідачем до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області подано:

- податкову декларацію від 19 листопада 2018 року № 9255396306 за жовтень 2018 року на суму 287964,00 грн (по строку сплати до 30 листопада 2018 року) (арк. спр. 30);

- податкову декларацію від 18 грудня 2018 року № 9282625491 за листопад 2018 року на суму 277957,00 грн (по строку сплати до 30 грудня 2018 року) (арк. спр. 31);

- податкову декларацію від 17 січня 2019 року № 9307066211 за грудень 2018 року на суму 269934,00 грн (по строку сплати до 30 січня 2019 року) (арк. спр. 32);

- податкову декларацію від 15 лютого 2019 року № 9023498031 за січень 2019 року на суму 259264,00 грн (по строку сплати до 01 березня 2019 року) (арк. спр. 33);

- податкову декларацію від 18 березня 2019 року № 9049095820 за лютий 2019 року на суму 271475,00 грн (по строку сплати до 30 березня 2019 року) (арк. спр. 34).

На підставі положень статті 50 Податкового кодексу України відповідачем до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області з метою виправлення помилок, що містяться у раніше поданих ним податкових деклараціях, подано такі уточнюючі розрахунки до раніше поданої податкової звітності з податку на додану вартість:

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 21 грудня 2018 року № 9285977394, яким збільшено податкове зобов'язання за вересень 2018 року на суму 18333,00 грн та нараховано штрафну санкцію у розмірі 550,00 грн (арк. спр. 35);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 29 березня 2019 року № 9059752746, яким збільшено податкове зобов'язання за лютий 2019 року на суму 59706,00 грн (арк. спр. 36);

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 03 квітня 2019 року № 9062051538, яким за лютий 2019 року нараховано штрафну санкцію у розмірі 1791,00 грн (арк. спр. 39).

Таким чином, грошове зобов'язання відповідача з податку на додану вартість за базові звітні (податкові) періоди жовтень-грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року, самостійно визначене у податкових деклараціях з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за спірний період, становить 1446974,00 грн.

Головним управлінням ДФС у Луганській області у відношенні районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради на підставі акта камеральної перевірки від 05 грудня 2018 року № 35/12-32-55-05/39816143 винесено податкове повідомлення-рішення від 19 грудня 2018 № 0011435505, яким застосовано штраф у розмірі 172108,43 грн за порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 860542,15 грн (арк. спр. 38-40, 41).

Податкове повідомлення-рішення від 19 грудня 2018 року № 0011435505 отримано відповідачем 21 грудня 2018 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. спр. 41 зв.).

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у період з 07 листопада 2018 року по 12 квітня 2019 року відповідачу нарахована пеня в загальній сумі 84422,53 грн (арк. спр. 13-15).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість врегульовані статтею 203 Податкового кодексу України:

- податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 203.1 статті 203 Податкового кодексу України).

- сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації (пункт 203.2 статті 203 Податкового кодексу України).

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України районне комунальне підприємство "Старобільськвода" Старобільської районної ради протягом 10 календарних днів з дня граничного строку подання податкової декларації з податку на додану вартість (до 30 числа місяця, наступного за звітним) за період жовтень-грудень 2018 року та січень-лютий 2019 року самостійно суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у податкових деклараціях та уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за вказаний період, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в сумі 1446974,00 грн.

Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

В порушення вимог пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України районне комунальне підприємство "Старобільськвода" Старобільської районної ради протягом 10 календарних днів після отримання податкового повідомлення-рішення від 19 грудня 2018 року № 0011435505 грошові зобов'язання самостійно не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в загальній сумі 172108,43 грн.

Відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (підпункт 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України).

На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Нараховану відповідно до статті 129 Податкового кодексу України в період з 07 листопада 2018 року по 12 квітня 2019 року пеню з податку на додану вартість в сумі 84422,53 грн районне комунальне підприємство «Старобілськвода» Старобільської районної ради самостійно не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в сумі 84422,53 грн.

Таким чином, податковий борг з податку на додану вартість, заявлений до стягнення у даній справі, складає 1703504,96 грн (1446974,00 грн (самостійно визначені платником податків грошові зобов'язання) + 172108,43 грн (грошові зобов'язання, самостійно визначені контролюючим органом) + 84422,53 грн (нарахована пеня)).

Відповідно до абзацу першого пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Оскільки станом на 07 листопада 2018 року у відповідача рахувався податковий борг в загальній сумі 2088356,87 грн, сплачені відповідачем у період з 07 травня 2019 року по 11 липня 2019 року кошти контролюючим органом відповідно до абзацу першого пункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України зараховані в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення.

Наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість станом на час розгляду даної адміністративної справи в загальній сумі 1703504,96 грн підтверджена розрахунком податкового боргу з податку на додану вартість по підприємству-боржнику за період з 07 листопада 2018 року по 15 квітня 2019 року (арк. спр. 13-15), довідкою про заборгованість за період з 07 листопада 2018 року по 15 квітня 2019 року (арк. спр. 12) та інтегрованою карткою платника податків з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) за 2018-2019 роки (арк. спр. 58-72, 73-91, 117-119, 120-131).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

10 травня 2016 року Старобільською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Луганській області посадовій особі районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради вручено податкову вимогу форми "Ю" від 10 травня 2016 року № 41-17 (арк. спр. 42).

Оскільки податкова вимога від 10 травня 2016 року № 41-17 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючи органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно із пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445) є органом державної влади та зареєстровано юридичною особою, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 16 липня 2019 року за № 1005549186 (арк. спр. 106-108).

Згідно з Положенням про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 01 лютого 2019 року № 80, Головне управління ДФС у Луганській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України (далі - ДФС), який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС у Луганській області (далі - ГУ ДФС) є органом доходів і зборів. Основними завданнями ГУ ДФС (крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій п. 3-1 цього положення) є забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) законодавства, здійснення у межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів. Відповідно до підпунктів 9, 19 пункту 4 вказаного Положення Головне управління ДФС у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; звертається до суду у випадках, передбачених законодавством (арк. спр. 109-115).

З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, на суму податкового боргу або його частини є Головне управління ДФС у Луганській області.

Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг з податку на додану вартість в загальному розмірі 1703504,96 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки Головне управління ДФС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 205, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) до районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради (ідентифікаційний код 39816143, місцезнаходження: 92740, Луганська область, Старобільський район, село Чмирівка, вулиця Повітрянофлотська, будинок 52 Б) про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та з рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість в загальній сумі 1703504,96 грн задовольнити повністю.

Стягнути на користь Державного бюджету України кошти районного комунального підприємства "Старобільськвода" Старобільської районної ради (ідентифікаційний код 39816143, місцезнаходження: 92740, Луганська область, Старобільський район, с. Чмирівка, вул. Повітрянофлотська, буд. 52 Б) з рахунків у банках, обслуговуючих районне комунальне підприємство "Старобільськвода" Старобільської районної ради, та з рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість за податковим боргом з податку на додану вартість в загальній сумі 1703504,96 грн (один мільйон сімсот три тисячі п'ятсот чотири грн 96 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 22 липня 2019 року.

Суддя Т.І. Чернявська