Україна
Донецький окружний адміністративний суд
18 липня 2019 р. Справа№200/7002/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Зінченка О.В.,
при секретарі судового засідання - Горічевої С.В.,
за участю
представника позивача - Маланчука А.В. ,
представника відповідача - Голуба М.І. за довір.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» до Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року, -
У травні 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» (далі - позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року, відповідно до якого встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування по податкових накладних, визначених статтею 201 Податкового Кодексу України та згідно зі статтею 120-1 Податкового Кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 113 713,32 грн. із застосуванням штрафу в розмірі 10 % у сумі 11 371,33 грн. за платежем податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
В обґрунтування вимог, позивач зазначив що здійснює різні види господарської діяльності, що оподатковуються за основною ставкою ПДВ - 20 %, разом з тим, займається видами діяльності, які є пільговими. Зазначає, що основним видом діяльності є оптова торгівля відходами та брухтом (код 46.77), що є пільговою господарською операцією, звільненого від оподаткування відповідно до пункту 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, який визначає тимчасово до 01 січня 2022 року від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707, згідно з УКТ ЗЕД. Вказує, що на виконання вимог підпункту «б» пункту 198.5 статті 198 Податкового Кодексу України складались податкові накладні/розрахунки коригування, граничний термін реєстрації яких був порушений із зазначенням у верхній лівій частині накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робилась помітка «Х» та зазначався тип причини 09, які згідно із наказом Мінфіну України від 31 грудня 2015 року № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» означає, що така податкова накладна складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість. Вважає, що звільнений від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України у зв'язку з наявністю двох обов'язкових складових: податкові накладні не надавались дотримувачу (покупцю) та водночас були складені на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування. На підставі чого, просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року.
Ухвалою суду від 04 червня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АВ ТРЕЙД ГРУП" до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року і призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (у письмовому провадженні) на 04 липня 2019 року о 9-00 год. (арк. справи 1).
12 червня 2019 року через відділ діловодства та архівної роботи суду надійшло клопотання від представника відповідача ГУ ДФС у Донецькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. В обґрунтування свого клопотання зазначив, що дана справа має суттєве значення для органів ДФС та значний суспільний інтерес щодо формування сталої судової практики зі спірного питання потребує дентального розгляду спору по суті, дослідження великого обсягу доказів та з'ясування усіх обставин.
Ухвалою суду від 14 червня 2019 року клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області задоволено. Справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» до Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року здійснюється за правилами загального позовного провадження та призначено у підготовче засідання на 04 липня 2019 року о 9 год. 00 хв. (арк. справи 122).
13 червня 2019 року відповідачем поданий відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначив наступне. На підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 статті 20 розділу І, п. 200.10 ст. 200 розділу V, у порядку п. п. 75.1.1 п. 75.1 статті 75, статті 76 розділу II Податкового кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями, податковим органом була проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних з датою червень, липень 2017 року, січень-березень, червень, листопад та грудень 2018 року ТОВ «АВ ТРЕЙД ГРУП», при перевірці яких, були встановлені порушення строків реєстрації податкових накладних. Вважає, що реєстрація податкових накладних 7% та/або 20%, а також розрахунків коригування, що передбачають збільшення суми ПДВ, після граничного терміну реєстрації, тягне за собою застосування штрафної санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у розмірі, визначеному пункті 120-1.1 статті 120 Податкового кодексу України.
Зокрема зазначає, що у графі 8 зазначається код ставки: 20-у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою; 7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків; 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою; 903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування. Вважає, що оскільки податкові накладні відповідно до акту перевірки, які зареєстровано позивачем з порушенням граничного строку, встановленого п. 201.10 ст. 201 ПК України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), відсутній у графі 8 код ставки податку на додану вартість, а також до розділу А податкової накладної (рядки 1-Х) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме: - у рядках І-ІХ зазначаються загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі коців ставок, зазначених у графі 8 нижньої табличної частини податкової накладної, позивачем були порушені граничні строки реєстрації податкових накладних, у зв'язку з чим вважає, що податковий орган діяв виключно на підставах та в межах повноважень та у спосіб, який визначений Конституцією України та Законами України (арк. справи 114-117).
Ухвалою суду від 04 липня 2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду на 18 липня 2019 року на 12 год. 30 хв. (арк. справи 131).
В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги, надав пояснення аналогічні змісту адміністративного позову, просив задовольнити позовні вимоги повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог позивача, з підстав зазначених у відзиві.
Суд, заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» (далі за текстом - ТОВ «АВ ТРЕЙД ГРУП» або позивач) є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 38190506. За даними державного реєстру місцезнаходженням позивача є 84306, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, буд. 16. Як платник податків позивач перебуває на обліку в Краматорському управлінні ГУ Державної фіскальної служби в Донецькій області. (арк. справи 23-25).
Товариство з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» діє на підставі Статуту в якому серед іншого вказана оптова торгівля відходами та брухтом (арк. справи 9-22).
Згідно Витягу № 1805154500035 з реєстру платників податку на додану вартість, ТОВ «АВ ТРЕЙД ГРУП» є платником податку на додану вартість з 01 вересня 2012 року (арк. справи 26).
Відповідач, Головне управління ДФС у Донецькій області, є суб'єктом владних повноважень, згідно статті 43 КАС України, здатний особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
25 січня 2019 року посадовою особою Краматорського управління ГУ ДФС у Донецькій області проведено камеральну перевірку дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних з податку на додану вартість за червень, липень 2017 року, січень-березень, червень, жовтень-грудень 2018 року.
За результатами перевірки складений акт про порушення пункту 20.10 статті 201 Податкового кодексу України в частині порушення термінів реєстрації податкових накладних та /або розрахунків коригування у ЄРПН, а саме: реєстрації податкових накладних, складених у періоді: червень, липень 2017 року, січень-березень, червень, жовтень-грудень 2018 року на суму ПДВ 113 713,32 грн. із затримкою до 15 календарних днів (арк. справи 27-28).
На підставі акту перевірки Головним управлінням ДФС у Донецькій області прийняте податкове повідомлення - рішення від 26 лютого 2019 року № 0011434403, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 10 % у сумі 11 371 грн. 33 коп. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних визначених пунктом 20.10. статті 201 та згідно з пунктом 120-1 статті 120-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ у сумі 113 713,32 грн. (арк. справи 29).
З розрахунку штрафних санкцій до акту камеральної перевірки вбачається, що податкові накладні, а саме: № 32 від 31 грудня 2017 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 30 від 31 грудня 2017 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 31 від 31 грудня 2017 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 33 від 31 грудня 2017 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 20 від 31 жовтня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 1 день; № 19 від 31 жовтня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 1 день; № 41 від 30 листопада 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 4 дні; № 39 від 30 листопада 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 40 від 30 листопада 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 26 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 2 дні; № 20 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 2 дні; № 22 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 1 день; № 32 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 1 день; № 34 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні; № 33 від 31 грудня 2018 року зареєстрована з порушенням терміну 3 дні (арк. справи 30).
13 лютого 2019 року позивач надіслав Краматорському управлінню ГУ ДФС у Донецькій області заперечення на акт про результати камеральної перевірки від 25 січня 2019 року, в якій зазначив, що при перевірці податковим інспектором проігноровані роз'яснення ДФС України та Міністерства фінансів України, за яким позивач звільняється від штрафних санкцій визначених відповідно до статті 120-1 Податкового кодексу України, відповідно до підпункту «б» пункту 198.5 статті 198 Податкового Кодексу України (арк. справи 32-33).
Також позивач скористався правом оскарження спірного податкового повідомлення-рішення, подавши скаргу від 13 березня 2019 року за вихідним № 88 до Державної фіскальної служби України (арк. справи 39-40). Рішенням ДФС України від 14 травня 2019 року № 21967/6/99-99-11-06-01-25 спірне податкове повідомлення - рішення залишено без змін, а скарга - без задоволення (арк. справи 35-36).
Не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив його до суду.
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд виходить із наступного.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Пунктом 1 статті 120-1 Податкового кодексу визначено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
Наявність обов'язку у платника податків щодо здійснення реєстрації відповідних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не є спірною у цій справі. Спірним є саме наявність чи відсутність підстав для застосування штрафу, передбаченого пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України.
Таким чином, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Відповідно до пункту 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 31.12.2015 року №1307, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 січня 2016 р. за №137/28267 (далі Порядок №1307) при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини: 01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку); 02 - Складена на постачання неплатнику податку; 03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку; 04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 05 - Складена у зв'язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку; 06 - Складена у зв'язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих; 07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; 11 - Складена за щоденними підсумками операцій; 12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку); 13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності; 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента; 15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 1307 у разі нарахування податкових зобов'язань згідно з пунктом 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися:
1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування;
2) в операціях, звільнених від оподаткування;
3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.
У зведених податкових накладних, у яких зазначено код ознаки 1 або 2, у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П. І .Б.), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється, а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).
Судом встановлено що спірні податкові накладні були складені на підставні пункту 11 Порядку № 1307, а саме в них зазначено:
- позначка "X" про те, що податкова накладна не видається покупцю;- позначка "X" про те, що це зведена податкова накладна; тип причини - 09 "Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість"; Продавець - найменування та ІПН позивача; Покупець - найменування позивача та умовний ІПН " 600000000000"; Ряд І-VI з урахуванням ставки ПДВ: (відповідно 20 % (ряд. ПІ, V), 7 % (ряд. IV, VI)); Ряд. VII - IX не заповнюються; Графа 4 - зазначено "грн."; Гр. 3, 5 - 9 - не заповнений.
Суд зазначає що позивачем були складені та надіслані відповідачу зведені податкові накладні відповідно до вимог пункту 198.1 статті 198, пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України та Порядку № 1307.
Так, судом встановлено, що у період червень, липень 2017 року, січень - березень, червень, жовтень-грудень 2018 року було зареєстровано 15 податкових накладних, з урахуванням особливостей, зазначених у пункті 11 Порядку №1307, із зазначенням помітки "Х" у верхній лівій частині таких накладних та зазначенням відповідних причин не надання отримувачу (покупцю) податкових накладних. Зазначений факт в судовому засіданні між сторонами не був спірним.
Таким чином, з дослідження спірних податкових накладних та аналізу наведених норм податкового законодавства, суд приходить до висновку, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в розглядуваному випадку не є підставою для застосування до нього штрафу, на підставі пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України, зважаючи на те, що судом установлені дві обов'язкові складові для звільнення позивача від відповідальності, а саме: податкові накладні не надавались отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Донецькій області від 26 лютого 2019 року № 0011434403 прийняте всупереч вимогам чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при пред'явленні адміністративного позову сплачений судовий збір у розмірі 1921 гривень, що підтверджується наявним в матеріалах адміністративної справи платіжним дорученням № 6505 від 28 травня 2019 року (арк. справи 3).
Таким чином, понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1921 гривні підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 3, 5- 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 94, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року у сумі 11 371,33 грн., - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0011434403 від 26 лютого 2019 року Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області про застосування штрафу у сумі 11 371,33 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АВ ТРЕЙД ГРУП» (місцезнаходження: 84306 Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 16, код ЄДРПОУ: 38190506,) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби України у Донецькій області (місцезнаходження: 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, код ЄДРПОУ 39406028) суму судового збору в розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) гривень.
Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 18 липня 2019 року.
Повний текст рішення складений та підписаний 22 липня 2019 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.В. Зінченко