Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про відкриття провадження у справі
22 липня 2019 р. Справа №200/9122/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Аляб'єв І.Г., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85500, Донецька область, смт.Велика Новосілка, вул.Центральна, буд.103, код ЄДРПОУ 42171290) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, у якій просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо не здійснення виплати заборгованості пенсії з 01 квітня 2017 року по 01 червня 2018 року;
- зобов'язати відповідача здійснити виплату заборгованості пенсії з 01 квітня 2017 року по 01 червня 2018 року.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач протиправно не виплатив пенсію позивачу, як внутрішньо переміщеній особі.
Позовна заява подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), її належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Адміністративний позов подано у строк, установлений законом. Підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.
За змістом частини першої статті 123, частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач має право звернутися до суду з заявою про його поновлення, в якій вказати про підстави для поновлення строку та зобов'язаний додати докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до статі 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Приймаючи до уваги обставини, викладені позивачем на обґрунтування клопотання про поновлення пропущеного строку звернення, суд вважає за можливе визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом та поновити позивачеві строк звернення до адміністративного суду.
До позовної заяви додано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи вищевикладене та майновий стан позивача, суд прийшов висновку про задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Для ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення у цій справі, керуючись статтями 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне витребувати докази з власної ініціативи.
Відповідно до частини другої статті 257 КАС України, справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 121, 123, 133, 171, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з цим адміністративним позовом.
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії та відкрити провадження в адміністративній справі №200/9122/19-а.
Справу призначити до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити справу №200/9122/19-а до першого судового засідання на 30 липня 2019 року о 16 годин 40 хвилин, у приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 1.
Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору - задовольнити. Відстрочити позивачу сплату судових витрат до ухвалення судового рішення у справі.
Витребувати від Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області належним чином завірені читабельні докази:
- копію пенсійної справи позивача;
- рішення про припинення (призупинення) виплати пенсії позивачу;
- довідку, яка містить помісячну інформацію про призначену, нараховану та фактично виплачену пенсію позивачу за спірний період.
Запропонувати відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали подати до суду відзиву на позовну заяву з доказами на його підтвердження з одночасним надісланням (наданням) його копії та доданих до нього документів позивачу.
Роз'яснити сторонам, що неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив з одночасним направленням його копії відповідачу.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для можливості подання до суду заперечень, з одночасним направленням його копії позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud0570.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає, крім випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Суддя І.Г. Аляб'єв