про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
22 липня 2019 р. Справа № 120/2280/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Маслоід Олена Степанівна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (вул. Келецька, б. 63, м. Вінниця, 21027)
до: Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (вул. Мічуріна, б. 12, с. Агрономічне, Вінницький р-н., Вінницька обл., 23227)
про: визнання протиправними та скасування рішень
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (далі - позивач) до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень.
У відповідності до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Ст. 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду.
Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені ст. 160, 161 КАС України.
Норми ст. 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
У ч. 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З матеріалів позовної заяви судом виявлено відсутність будь-яких документів, що підтверджували сплату позивачем судового збору. Також позивач не вказав у позовній заяві на обставини та не надав належним чином засвідчених копій документів, що підтверджували наявність підстав звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення 17 сесії 7 скликання відповідача від 07.04.2017 року № 31, 32, 33. Таким чином, позивачем заявлено три самостійних позовних вимоги. При цьому, визнання рішення протиправним та його скасування є однією позовною вимогою. Адже визнання акту протиправним, має своїм наслідком його скасування, тобто у даному випадку вимоги є взаємопов'язаними та похідними.
У відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру сума судового збору становитиме 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» визначено, що у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу для основних соціальних і демографічних груп населення, а саме, працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1 921 гривня, з 1 липня - 2 007 гривень, з 1 грудня - 2 102 гривні.
З таких обставин сума судового збору за подання позивачем даного позову становитиме 5 763 грн. 00 коп. (1 921 грн. 00 коп. Х 3).
Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
До позовної заяви позивачем не додано доказу надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів. Копія позовної заяви із додатками надана до суду.
Водночас необхідно зазначити, що у спірних правовідносинах позивач виступає суб'єктом владних повноважень, який звертається до суду відповідно до закону. Отже, положення ч. 2 ст. 161 КАС України, у цьому випадку, поширюються на нього.
За правилами визначеними ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Окремо суд звертає увагу позивача на допущеному ним у прохальній частині позовної заяви описку, а саме: у номері рішення 17 сесії 7 скликання відповідача від 07.04.2019 року "Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту с. Агрономічне гр. ОСОБА_1 " та "Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту с. Агрономічне гр. ОСОБА_2 " відповідно, де замість "№ 32" та "№ 33" вказано "№ 31".
З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданого адміністративного позову вимогам ст. 161 КАС України, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків, шляхом надання до суду оригіналу підтверджуючого документу про сплату позивачем судового збору у сумі 5 763 грн. 00 коп.; надання до суду доказу надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів, виправити допущену у прохальній частині позовної заяви описку.
Керуючись Законом України «Про судовий збір» та ст. 160, 161, 169, 171, 248, 255, 256 КАС України, суд
Позовну заяву Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень - залишити без руху.
Надати позивачеві 10-денний строк, з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме: шляхом надання до суду оригіналу підтверджуючого документу про сплату судового збору у сумі 5 763 грн. 00 коп; надання до суду доказу надіслання відповідачеві рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної заяви та доданих до неї документів; виправити допущену у прохальній частині позовної зави описку.
Дану ухвалу направити позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Маслоід Олена Степанівна