Ухвала від 22.07.2019 по справі 120/2274/19-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

22 липня 2019 р. Справа № 120/2274/19-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Маслоід Олена Степанівна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 )

до: Вінницького районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, (вул. Вінниченка, б. 29, м. Вінниця, 21009)

про: скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Вінницького районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області (далі - відповідач) про скасування постанови про накладення штрафу.

У відповідності до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Ст. 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду.

Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені ст. 160, 161 КАС України.

Норми ст. 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

У позовній заяві зазначаються у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

З тексту позовної заяви вбачається, що позивач не вказав свій реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб-громадян України, а також не зазначив номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній, згідно ч. 6 ст. 160 КАС України, додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.

Проте, судом виявлено, що у тексті позовної заяви відсутні дані щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків представника за його наявності або номер і серія її паспорта для фізичних осіб-громадян України, не зазначено офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти представника.

У відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Разом з тим, у ч. 1 ст. 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (ч. 1 ст. 287 КАС України). При цьому, така позовна заява може бути подана до суду, як визначено у п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

З позовної заяви вбачається, що позивач просить скасувати постанову про накладення штрафу № 56635278 від 27.06.2019 року. При цьому, звернувся до суду щодо оскарження вказаної вище постанови 15.07.2019 року, що підтвердується штампом вхідної кореспонденії, тобто з пропущенням, встановлених чинним законодавством, строків звернення до суду. При цьому, позивачем не подано клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду та не зазначено причин, з яких це трапилось.

За правилами визначеними ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданого адміністративного позову вимогам ст. 161 КАС України, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків, шляхом зазначення у позовній заяві реєстраційного номера облікової картки платника податків за його наявності або номера і серії паспорта для фізичних осіб-громадян України позивача та його представника; зазначення номерів засобів зв'язку позивача, а також офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та його представника; подання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначення причин його пропуску.

Керуючись ст. 160, 122, 161, 169, 171, 287 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницького районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху.

Надати позивачеві 10-денний строк, з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме: зазначення у позовній заяві реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача за його наявності або номера і серії паспорта для фізичних осіб-громадян України позивача та його представника; номерів засобів зв'язку позивача, а також офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та його представника; подання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначення причин його пропуску.

Дану ухвалу направити позивачеві.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Маслоід Олена Степанівна