19 липня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1443/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Смокович В.І.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання дій та рішень протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся із позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - ГУНП у Волинській області) про визнання протиправними дій та рішення щодо неформування пакету документів для призначення одноразової грошової допомоги (далі - ОГД), неприйняття до розгляду заяви та документів на призначення одноразової грошової допомоги та відмови у призначенні одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи із 08 грудня 2017 року унаслідок травми, пов'язаної із виконанням службових обов'язків відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 97 Закону України "Про Національну поліцію", Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року № 4 та зобов'язання сформувати відповідні документи на призначення одноразової грошової допомоги, призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановленням інвалідності ІІІ групи із втратою 50% працездатності унаслідок травми, пов'язаної із виконанням службових обов'язків у відповідності до вимог пункту 4 частини першої статті 97 Закону України "Про Національну поліцію", Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року №4, у 250-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом станом на 01 січня 2019 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 20 березня 2019 року звернувся до відповідача із повторною заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності унаслідок отриманої у 2005 році травми під час виконання службових обов'язків. Однак, листом від 04 квітня 2019 року відмовив ОСОБА_1 у виплаті такої допомоги, оскільки на дату встановлення інвалідності у документах, які ураховувались для її встановлення значилось, що травма одержана під час проходження служби у результаті нещасного випадку; ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків.
З метою усунення неточностей (помилок) у медичних документах, у тому числі свідоцтві про хворобу, позивач 14 лютого 2019 року звернувся до Медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» (далі - ВЛК) із відповідною заявою. У постанові медичної (військово-лікарської) комісії № 1 від 26 лютого 2019 року вказано, що отримана травма - так, пов'язана із виконанням службових обов'язків. Постанову ВЛК від 08 грудня 2017 року № 127 у свідоцтві про хворобу - відмінено.
Керуючись наведеним, позивач просить позовні вимоги задовольнити.
У відзиві на позов № 247/01/26-2019 від 31 травня 2019 року (арк. спр. 77-80) представник відповідача його вимог не визнала. Вказала, що відповідно до розділу II Порядку № 4, днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності є дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.
Відповідно до довідки медико-соціальної експертної комісії серії 12ААА №758998 від 22 травня 2018 року, ОСОБА_1 02 березня 2018 року встановлено III групу інвалідності внаслідок травми, одержаної під час проходження служби в результаті нещасного випадку, ні, не пов'язаної з виконанням службових обов'язків.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті. Таким чином, зазначене положення Закону застосовується виключно за обов'язкової одночасної наявності, щонайменше, трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення): інвалідність повинна наступити внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції; інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції; причиною звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.
Таким чином, оскільки отримана позивачем травма - ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків, тому і підстав для виплати йому ОГД у ГУНП У Волинській області немає. Керуючись наведеним, представник відповідача просила у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 22 травня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд якої постановлено проводити у письмовому провадженні без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 1).
Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
Позивач у період з 21 січня 2004 року по 26 грудня 2017 року проходив військову службу в органах внутрішніх справ України (УМВС) та головному управлінні Національної поліції у Волинській області. Дані обставини підтверджено копією довідки № 1773 від 26 лютого 2019 року (арк. спр. 54).
Як убачається із копії свідоцтва про хворобу № 127 (арк. спр. 62-63), 08 грудня 2017 року Медична військово-лікарська комісія ДУ «ТМО МВС України по Волинській області» за розпорядженням начальника УКЗ ГУ НП у Волинській області здійснила медичний огляд ОСОБА_1 , та встановила, що позивач непридатний до служби в поліції. У першому абзаці пункту 11 вказаного свідоцтва про хворобу «Діагноз і постанова Медичної (військово-лікарської комісії) про причинний зв'язок захворювання (поранення, травми, контузії, каліцтва)» перераховано захворювання ОСОБА_1 , які виникли унаслідок травми, отриманої під час проходження служби у результаті нещасного випадку. При цьому зазначено, що отримана травма - ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків (акт про нещасний випадок форми Н-1 № 11 від 20 червня 2006 року, акт розслідування нещасного випадку форми Н-5 від 20 червня 2006 року).
У другому абзаці пункту 11 свідоцтва про хворобу № 127 перераховані захворювання позивача, так, пов'язані із проходженням служби у поліції.
Наказом ГУНП у Волинській області від 15 грудня 2017 року № 287 о/с «По особовому складу» майора поліції ОСОБА_1 , старшого інспектора - чергового сектору реагування патрульної поліції №4 Ківерцівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, звільнено за пунктом 2 частини першої статті 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію», з 26 грудня 2017 року. Вислуга на день звільнення складає: у пільговому обчисленні - 18 років 11 місяців 19 днів, у календарному обчисленні - 15 років 04 місяці 00 днів, у тому числі зараховано: служба в ОВС - 11 років 09 місяців 15 днів, служба в поліції - 02 роки 01 місяць 19 днів (арк. спр. 52).
Як убачається із виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 12 ААА № 758998 ОСОБА_1 02 березня 2018 року встановлено ІІІ групу інвалідності унаслідок травми, отриманої під час проходження служби у результаті нещасного випадку, ні, не пов'язаного із виконанням службових обов'язків (арк. спр. 82).
Окрім того, згідно із довідкою серії 12 ААА № 014777 позивачу визначено ступінь втрати професійної працездатності у розмірі 50 відсотків унаслідок одержаної травми під час проходження служби в результаті нещасного випадку; травма - ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків (арк. спр. 65).
За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 щодо призначення та виплати йому одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності, ГУ НП у Волинській області листом № 61/01/29-2018 від 21 січня 2019 року відмовило у такому призначенні та виплаті (арк. спр. 35-36). Так, позивачу було відмовлено на підставі пункту 4 частини першої статті 97 Закону України «Про національну поліцію», відповідно до якої ОГД поліцейському виплачується у разі встановлення інвалідності унаслідок захворювання, пов'язаного із проходженням служби у поліції, у зв'язку із тим, що травму останнім отримано в результаті нещасного випадку, ні, не пов'язаного із виконанням службових обов'язків.
З метою усунення неточностей (помилок) у медичних документах, позивач 14 лютого 2019 року звернувся до Медичної (військово-лікарської) комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області» із відповідною заявою (арк. спр. 70). Його звернення розглянуто, прийнято постанову № 1 від 26 лютого 2019 року.
У абзаці першому постанови медичної (військово-лікарської) комісії № 1 від 26 лютого 2019 року вказано, що отримана травма - так, пов'язана із виконанням службових обов'язків; у абзаці другому постанови наведено перелік захворювань позивача, так, пов'язаних із проходженням служби в поліції. Постанову ВЛК від 08 грудня 2017 року № 127 у свідоцтві про хворобу - відмінено.
ОСОБА_1 20 березня 2019 року повторно звернувся до ГУ НП у Волинській області із заявою про виплату йому ОГД у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності (арк. спр. 71-72).
Листом № 385/01/29-2019 від 04 квітня 2019 року ГУ НП у Волинській області відмовило ОСОБА_1 . Відмова мотивована тим, що у даному випадку вирішується питання про виплату ОГД не за результатами повторного огляду, а відповідно до первинних документів, які не приведені у відповідність до вимог Порядку та умов виплати одноразової грошовох допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського № 788 від 21 вересня 2017 року (арк. спр. 73).
Уважаючи дії відповідача протиправними щодо відмови у призначенні грошової допомоги та з метою захисту своїх прав, позивач звернувся до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII).
Порядок призначення та отримання поліцейськими одноразової грошової допомоги, розміри та підстави, за яких призначення та виплата допомоги не здійснюється, визначено статтями 97-101 Закону № 580-VIII.
Відповідно статті 97 Закону №580-VIII, одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання.
Пунктом 4 частини першої статті 97 Закону №580-УІІІ передбачено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Згідно з підпунктом 4 частини першої статті 99 Закону №580-VIII, розмір одноразової грошової допомоги поліцейському, якому встановлено III групу інвалідності внаслідок причин, зазначених у пункті 4 частини першої статті 97 Закону, становить 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.
Згідно з частиною другою статті 97 Закону № 580-VIII порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейських центрального органу управління поліції, територіальних органів поліції, міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи поліції), поліцейських в т.ч. слухачів та курсантів вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - навчальних закладів), поліцейських, відряджених до інших органів державної влади, установ, організацій (далі - інших органів) визначається Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС від 11 січня 2016 року № 4 (далі - Порядок № 4).
Відповідно до розділу II Порядку № 4, днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності є дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.
Згідно з розділом III Порядку № 4, заява (рапорт) про виплату ОГД у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів.
Згідно із пунктом 5 розділу III Порядку, для виплати ОГД у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках); довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати); копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; копію посвідчення інваліда війни (за наявності); копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).
Згідно із розділом IV Порядку №4, у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 6 розділу III, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою.
У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.
Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
Також, висновок про призначення ОГД затверджу є/відмовляє у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.
Отже, відповідно до пункту 4 частини першої статті 97 Закону №580-VIII, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Таким чином, зазначене положення Закону застосовується виключно за обов'язкової одночасної наявності, щонайменше, трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення): інвалідність повинна наступити внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції; інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції; причиною звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 19 вересня 2018 року у справі № 373/1188/16-а, від 20 вересня 2018 року у справі № 296/9456/16-а, від 01 листопада 2018 року у справі № 822/3788/17.
Судом установлено, що інвалідність позивача наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення із поліції; позивач звільнений на підставі пункту другого частини першої статті 77 (через хворобу) Закону №580-УІІІ, відповідно до якого поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції.
Водночас, установлено такі обставини щодо причин набуття позивачем ІІІ групи інвалідності.
Первинний медичний огляд ОСОБА_1 та встановлення йому інвалідності відбувся 02 березня 2018 року (арк. спр. 82). Причиною встановлення ІІІ групи інвалідності визначено: травма, одержана під час проходження служби в результаті нещасного випадку; ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків.
Отже, днем виникнення у ОСОБА_1 права на отримання ОГД є 02 березня 2018 року (довідка серії 12 ААА № 758998), станом на який причиною встановлення ІІІ групи інвалідності була травма, отримана під час проходження служби в результаті нещасного випадку; ні, не пов'язана із виконанням службових обов'язків.
Аналогічний причинний зв'язок одержання травми позивачем із виконанням ним службових обов'язків визначено і у свідоцтві про хворобу № 127 за результатами медичного огляду 08 грудня 2017 року (арк. спр. 62-63); у довідці про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА № 014777 від 02 березня 2018 року (арк. спр. 65).
Постановою Медичної ВЛК № 1 від 26 березня 2019 року причинний зв'язок одержання травми позивачем із виконанням ним службових обов'язків змінено на протилежний - так, пов'язана із виконанням службових обов'язків (арк. спр. 68). У примітці цієї постанови зазначено: постанову ВЛК у свідоцтві про хворобу від 08 грудня 2017 року № 127 - відмінити. Також вказано, що це рішення винесене відповідно до вимог пунктів 13, 14 Розділу VI, пунктів 25, 29 Розділу VIII Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС, затвердженого наказом МВС від 03 квітня 2017 року № 285 (далі - Положення № 285).
Суд звертає увагу, що відповідно до пункту третього Порядку № 4, поліцейський вважається таким, що виконує службові обов'язки, якщо він забезпечує виконання основних завдань та повноважень поліції, визначених Законом України «Про Національну поліцію», у тому числі під час участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або виконував основні завдання та повноваження міліції, що були визначені Законом України «Про міліцію».
Колишні поліцейські або колишні особи рядового й начальницького складу можуть ініціювати питання щодо визначення придатності до служби за станом здоров'я на час звільнення зі служби та причинного зв'язку їх захворювань, травм (поранень). У такому випадку вони звертаються до підрозділу кадрового забезпечення за місцем колишньої служби для отримання направлення на проведення лікарської (військово-лікарської) експертизи до ВЛК за місцем проживання. Перегляд раніше прийнятої постанови ВЛК проводиться за заявою колишнього поліцейського, колишньої особи рядового чи начальницького складу.
Особи, зазначені в пункті 13 цього розділу, надають до ВЛК медичну документацію, складену в період проходження служби, у випадку отримання травми (поранення) під час служби - надають відповідний Акт про нещасний випадок та документацію, складену за результатами надання первинної медичної допомоги з цього приводу (пункти 13, 14 Розділу VI Положення № 285).
Підпунктом четвертим пункту дев'ятого розділу VIII Положення № 285 передбачено, що постанови військово-лікарської комісії про причинний зв'язок поранень (контузій, травм, каліцтв) та захворювань поліцейських, колишніх осіб рядового і начальницького складу приймаються з такими формулюваннями: «Поранення (контузія, травма, каліцтво) одержане під час проходження служби в результаті нещасного випадку, НІ, не пов'язане з виконанням службових обов'язків» - якщо воно одержане цією особою в період проходження служби при обставинах, не пов'язаних з виконанням службових обов'язків із здійснення повноважень та основних завдань поліції.
Відповідно до пунктів 25, 29 цього Положення, якщо в документі, на підставі якого ВЛК раніше прийняла постанову про причинний зв'язок захворювання, поранення (контузії, травми, каліцтва), діагноз сформульовано неточно, ВЛК, враховуючи дані складеної під час служби медичної документації, вказує уточнений діагноз і приймає постанову у новій редакції, чинній на цей час.
Якщо питання про причинний зв'язок захворювання (поранення) розглядалось за заявою звільненої зі служби особи, то ВЛК повідомляє заявника про своє рішення, а якщо за результатами розгляду прийнято постанову, - надсилає чи видає її заявнику особисто.
Отже, пунктом 25 Положення № 285, на який є посилання у постанові ВЛК № 1 від 26 лютого 2019 року, надано право ВЛК вказати лише уточнений діагноз, якщо в документі, на підставі якого ВЛК раніше прийняла постанову про причинний зв'язок захворювання, поранення (контузії, травми, каліцтва), діагноз сформульовано неточно. Водночас, не визначено права ВЛК змінювати причинний зв'язок отриманих поліцейським травм із виконанням ним службових обов'язків та змінювати відповідне формулювання у постанові; відміняти попередні постанови ВЛК.
За результатами дослідження та оцінки наданих сторонами доказів та з огляду на встановлені на їх підставі обставини, суд дійшов висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у призначені та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності, оскільки надана позивачем медична документація за результатами первинного огляду, чинна станом на день установлення йому інвалідності, містить формулювання, що отримана позивачем травма не пов'язана із виконанням службових обов'язків.
Наведене свідчить, що у даному випадку відсутня обов'язкова умова на призначення одноразової грошової допомоги для колишніх поліцейських, а саме: причиною інвалідності поліцейського повинно бути захворювання, пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції (така причина має бути зафіксована станом на день виникнення права на отримання ОГД - дату встановлення інвалідності).
Суд звертає увагу, що постанова ВЛК № 127 від 08 грудня 2017 року щодо причинного зв'язку захворювань не є і не була предметом судового розгляду. Водночас, суд не знайшов підтвердження наявності повноважень у медичної військово-лікарської комісії відміняти вказану постанову шляхом прийняття нової постанови, зокрема № 1 від 26 лютого 2019 року.
Окрім того, суд вважає безпідставним посилання позивача на наявність у нього захворювань, пов'язаних із проходженням служби в поліції, вказаних у абзаці другому постанови ВЛК №1 від 26 лютого 2019 року, оскільки ці захворювання не є причиною встановлення йому інвалідності.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи те, що відповідач довів невідповідність поданих ОСОБА_1 документів для призначення та виплати одноразова грошової допомоги вимогам пункту 4 частини першої статті 97 Закону №580-VIII, суд дійшов висновку, що оспорювані дії та рішення відповідача ґрунтуються на вимогах закону та є правомірними, а тому позовні вимоги до задоволення не підлягають.
Відповідно до вимог статті 139 КАС України, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 257, 262 КАС України, на підставі Закону України "Про Національну поліцію", суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Винниченка, 11, ідентифікаційний код юридичної особи 40108604) про визнання дій та рішень протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.І. Смокович
Повне судове рішення складене 19 липня 2019 року.