Постанова від 19.07.2019 по справі 578/919/19

Постанова

Іменем України

19 липня 2019 року

смт Краснопілля

справа № 578/919/19

провадження № 3/578/216/19

Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.,

учасники судового процесу:

прокурор - Лисаченко О.В.,

особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 .,

секретар судового засідання - Литвин А.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Миропільське Краснопільського району Сумської області, зареєстрованої за проживанням за адресою: АДРЕСА_1 , депутата VІІ скликання Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області, касираТур'янського старостинського округу Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області, за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі також -КУпАП/ , права, передбачені статтею 268 КУпАП, роз'яснені, -

Встановив:

ОСОБА_1 відповідно до матеріалів рішення І сесії VІІ скликання Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 приступила до виконання депутатських повноважень, та як суб'єкт декларування повинна подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018, згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, 16.05.2019 о 09 год. 22 хв.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю, та пояснила, що порушила антикорупційне законодавство за відсутності належного технічного оснащення.

Згідно рішення І сесії VІІ скликання Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 «Про підсумки виборів депутатів Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області та визнання їх повноважень», ОСОБА_1 обрано депутатом Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області з 06.11.2015.

Згідно частини п'ятої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зазначено, що дія розділу VII "Фінансовий контроль" поширюється на керівників закладів охорони здоров'я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня.

Депутат Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності згідно частини другої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, депутат сільської ради ОСОБА_1 як суб'єкт декларування зобов'язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій і повідомлень) та суб'єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення також підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, Рішенні І сесії VІІ скликання Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 06.11.2015 «Про підсумки виборів депутатів Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області та визнання їх повноважень» та визнано повноваження ОСОБА_1 , Результаті пошуку з Єдиного державного реєстру декларацій за 2017 рік, Рішенні 30 сесії VІІ скликання Турянської сільської ради Краснопільського району Сумської області від 21.02.2018 «Про електронне декларування доходів депутатів сільської ради за 2017 рік».

Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.

Даних щодо обставин, які об'єктивно могли завадити ОСОБА_1 для подачі до НАЗК декларації у встановлений законом строк матеріали справи не містять.

Тому, з огляду на викладене, вина ОСОБА_1 доведена і її дії суддя кваліфікує за частиною першою статті 172-6 КУпАП як несвоєчасно подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як того вимагає Закон України «Про запобігання корупції».

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, суддя не вбачає.

Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП.

Крім того, згідно зі статтею 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.

Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 - 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

Постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот п'ятдесят / гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок одержувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 0106014.

Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.

Суддя А. І. Косар