Справа № 484/3267/19
Провадження № 3/484/1333/19
22 липня 2019 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Маржина Т.В., розглянувши справу, яка надійшла до суду 05.07.2019 року з Управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч.4 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лиса Гора Первомайського району Миколаївської області, громадянина України, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт у вигляді ID-картки № НОМЕР_2 , виданий органом № 4814, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 ; раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 012730/1000 від 17.06.2019 року, ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що 17.06.2019 року о 10:30 годині на березі річки Чорний Ташлик ловив рибу чотирма вудками з чотирма гачками під час весняно-літньої нерестової заборони, встановленої наказом Миколаївського рибоохоронного патруля № 86 від 25.03.2019 року, та виловив шістнадцять сазанів та дванадцять карасів, чим порушив п.п. 4.14.1, 3.15, 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке встановлена ст. 85 ч.4 КУПАП.
Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення, дослідивши наявні письмові докази, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити з таких підстав.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачає відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Пунктом 3.14 Правил любительського і спортивного рибальства встановлено, що забороняється: застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені цими Правилами рибальства; перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них; продаж фізичними та юридичними особами, які не мають на це дозволу, сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, застосування яких заборонено правилами рибальства; продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості; миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм; зупинка плавзасобів в заборонених для рибальства місцях, за винятком зупинок біля населених пунктів та випадків конечної потреби (шторм, туман, аварія тощо); організація змагань з рибальства в період нересту риби; пересування автотранспортних засобів, крім тих, що належать природоохоронним та правоохоронним органам, по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу (за винятком спеціально обладнаних льодових трас); пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами в період нересту - всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів; лов морських ссавців, риби та інших водних живих ресурсів, занесених до Червоної книги України; вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства; вилучення із води знарядь лову, які належать іншим особам, та об'єктів лову, які є в цих знаряддях тощо; проведення без погодження з органами рибоохорони та без дозволу Мінекобезпеки акліматизації (реакліматизації), переселення і розведення нових для фауни України або генетично змінених водних живих ресурсів, зариблення водойм тощо.
Пунктом 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства встановлено - забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
Пунктом 4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства визначено, що забороняється лов риби, добування водних тварин у такі строки: р. Південний Буг - від впадання у Бузький лиман до с. Голоскове - з 5 квітня по 25 травня; в усіх інших водоймах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, не вказаних у цих Правилах - з 1 квітня по 30 червня таких об'єктів лову: азово-чорноморської кефалі в морі і лиманах - з 20 серпня по 10 вересня; оселедця в р. Дунай і передгирловому просторі Чорного моря - в строки ступеневої заборони; оселедця в рр. Дністер, Турунчук і Дністровському лимані - в строки ступеневої заборони; бичка в Чорному морі - з 1 травня по 15 червня; глоси в Чорному морі (крім Каркінітської затоки) і в лиманах - з 14 лютого до 1 травня; креветок - з 1 червня по 31 серпня; мідії - з 1 червня по 30 серпня.
З викладеного у протоколі про адміністративне правопорушення обвинувачення та наданих суду доказів не вбачається, що ОСОБА_1 порушив зазначені норми, оскільки не використовував заборонені знаряддя і виловив незаборонені види риби.
В його діях вбачається порушення п. 4.4. Правил любительського і спортивного рибальства, яким визначено, що в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега, однак у порушенні п. 4.4 Правил любительського і спортивного рибальства ОСОБА_1 не обвинувачується.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч.4 КУпАП.
З урахуванням зазначеного, суд вважає, що обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, провадження у справі слід закрити за відсутність складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 283, п.3 ч.1 ст. 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 85 ч.4 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Миколаївського апеляційного суду через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.