Постанова від 16.07.2019 по справі 521/10020/19

Справа №521/10020/19

Номер провадження 3/521/4442/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2019 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого Іщенко О.В.

при секретарі До Т. Ч.

представника Одеської митниці ДФС Безглущенка О. С.

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу № 851/50000/19, що надійшла 14 червня 2019 року з Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

04 квітня 2019 року о 20 годині 03 хвилини в зону митного контролю відділу митного оформлення № 2 (міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Маяки-Удобне-Паланка») митного поста «Аккерман» Одеської митниці ДФС, у напрямку з України до Молдови, по смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор», в'їхав транспортний засіб марки «LEXUS LX450D», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - код НОМЕР_2 , (країна реєстрації - UA), під керуванням громадянина України ОСОБА_1 .

В ході проведення спільного прикордонно-митного огляду транспортного засобу марки «LEXUS LX450D», реєстрацій номер НОМЕР_1 , у підлокітнику з боку водія, виявлено патрони несмертельної дії Н&А калібру 9мм Р.А., циліндричної форми, золотистого кольору, на задній частині кожного з набоїв є маркування Н&А калібру 9мм Р.А. ТОВ «Хантер Армс», у загальній кількості 37 штук.

Виявлені патрони ОСОБА_1 не заявив усно при опитуванні та переміщував по смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор».

Предмети переміщувались без ознак приховування та їх виявлення не було ускладнене у будь-який спосіб.

Згідно п.п. 8.12. п. 8 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, патрони до пристроїв - патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, призначені для відстрілу їх тільки пристроями вітчизняного виробництва і допущені в установленому порядку до використання.

Підпунктом 12.14. п. 12 Інструкції передбачено, що вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої, патрони до них громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.

Однак, на момент перетину митного кордону України жодних дозвільних документів на переміщення через кордон України патронів ОСОБА_1 співробітникам органу доходів і зборів не надав.

Згідно довідки ТОВ «Експоцентр - Одеса» від 08 квітня 2019 року № 0196-inf загальна вартість затриманих патронів становить 333 гривні 00 копійок.

На підставі вищевказаних обставин, відносно ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил №851/50000/19 за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.

Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Судом за місцем мешкання ОСОБА_1 направлялась судова повістка про виклик до суду на 16 липня 2019 року, однак у призначений час останній до суду не з'явився, про причини неявки суддю не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав та вважав, що вина ОСОБА_1 доведена повністю матеріалами справи.

Вислухавши думку представника Одеської митниці ДФС, та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проїзд через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено.

Статтею 365 МК України передбачено, що громадяни за умови дотримання вимог МК Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом.

Статтею 365 МК України передбачено, що громадяни за умови дотримання вимог МК України та інших актів законодавства України можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.

Пунктом 1 ст. 366 МК України визначено, що двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Пунктом 4 ст. 366 МК України передбачено, що громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Відповідно до п. 5 ст. 366 МК України визначено, що обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчать про факти, що мають юридичне значення.

Пунктом 6 ст. 366 МК України передбачено, що громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Крім викладеного, вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 851/50000/19 від 04 квітня року, доповідною запискою, фототаблицею до протоколу № 851/50000/19, та іншими матеріалами справи.

Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 , ставлення до вчиненого, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією на користь держави товару вилученого за протоколом про порушення митних правил № 851/50000/19 від 04 квітня 2019 року.

Відповідно до ст. 401 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Вимогами п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 гривні 20 копійок.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 465, 527, 528, 529 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави виявленого за протоколом про порушення митних правил № 851/50000/19 від 04 квітня 2019 року товару.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок (Рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)" - Отримувач: УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/22030101; Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923; Номер рахунку: 31210206015007; Код банку (МФО): 899998; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).)

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справ протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О. В. Іщенко