Справа № 495/4931/19
Номер провадження 3/495/1069/2019
15 липня 2019 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярський О.О.,
розглянувши матеріали, які надійшли Білгород-Дністровського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Одеської області, громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшов протокол № 564-49322/56-19 від 03.06.2019 року про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.. 183-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 183-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за несплату аліментів.
Аналізуючи зміст статті 183-1 КУпАП, суд приходить висновку, що об'єктивна сторона цього правопорушення характеризується бездіяльністю особи, яка повинна сплачувати періодичні аліментні платежі кожного місяця у визначеному розмірі і часом вчинення цього правопорушення є відповідний період, в який особа не сплачувала аліменти.
Відповідно до ст.251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є доказом по адміністративній справі.
Так, у протоколі відсутнє посилання на сукупний розмір заборгованості ОСОБА_1 щодо аліментів та період її нарахування.
Крім того, старшим державним виконавцем до протоколу не додано розрахунок заборгованості щодо аліментів відносно ОСОБА_1 .
В порушення статті 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а саме, вказана стаття 183-1 КУпАП та не зазначена відповідні частина статті, що позбавляє суд з'ясувати вимоги, зазначені у статті 280 КУпАП.
Невідповідність протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, тому суд вважає, що без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
Враховуючи зазначені обставини, суд приходить до висновку про необхідність повернення до Білгород-Дністровського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області зазначеного протоколу разом із доданими матеріалами справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення відповідно до вимог ст.256 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд, -
Повернути адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП до Білгород-Дністровського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: