Ухвала від 20.07.2019 по справі 855/325/19

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 855/325/19

УХВАЛА

20 липня 2019 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Аліменко В.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Центральної виборчої комісії про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Шостого апеляційного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Центральної виборчої комісії, третя в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Центральної виборчої комісії від 17 липня 2019 року № 21-36-6734 (оформлене листом) про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про сприяння в реалізації виборчих прав в порядку статті 14 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» від 12 липня 2019 року;

- зобов'язати Центральну виборчу комісію сприяти кандидату у народні депутати України ОСОБА_1 в реалізації моїх виборчих прав (зокрема права на участьу виборчому процесі) та обов'язків, визначених Конституцією України та Законом України «Про вибори народних депутатів України» для отримання можливостей: відкрити поточний рахунок виборчого фонду; здійснювати передвиборчу агітацію; подати документи до Центральної виборчої комісії та Окружної виборчої комісії з метою реєстрації довірених осіб та офіційних спостерігачів; приймати участь у роботі Окружної виборчої комісії № 169; проводити мирні зібрання та зустрічі з виборцями; подавати (у разі відкриття рахунку) до виборчої комісії фінансові звіти по поточному рахунку виборчого фонду.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом

Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України

Згідно з п. 4 і 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається, зокрема: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини

У контексті наведеного суд наголошує, що позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги та обґрунтування позовної заяви.

19.07.2019 року на адресу Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якому останній просить визнати рішення протиправним та зобов'язати вчинити певні дії.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що 12.07.2019 ОСОБА_1 звернувся до Центральної виборчої комісії з заявою про сприяння в реалізації виборчих прав в порядку ст..14 Закону України «Про центральну виборчу комісію» в якій просив: сприяти кандидату у народні депутати України ОСОБА_1 в реалізації виборчих прав та обов'язків визначених Конституцією України та Законом України «Про вибори народних депутатів України» для отримання можливостей: відкрити поточний рахунок виборчого фонду; здійснювати передвиборчу агітацію; подати документи до Центральної виборчої комісії та Окружної виборчої комісії з метою реєстрації довірених осіб та офіційних спостерігачів; приймати участь у роботі Окружної виборчої комісії № 169; проводити мирні зібрання та зустрічі з виборцями; подавати (у разі відкриття рахунку) до виборчої комісії фінансові звіти по поточному рахунку виборчого фонду.

17.07.2019 Центральна виборча комісія надала Кандидату у народні депутати України в одномандатному окрузі № 169 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 20919 року ОСОБА_1 відповідь на його заяву, якою роз'яснило про можливість реєстрації довірених осіб кандидата за поданням кандидата в депутати та, що Закон не вимагає внесення до Центральної виборчої комісії вказаного подання кандидатом особисто.

Відповідно до статті 22 КАС України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті. Апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Київ, як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності Центральної виборчої комісії (окрім визначених частиною четвертою цієї статті), дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб. Апеляційним адміністративним судам як судам першої інстанції підсудні справи за позовами про примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій встановлено статтею 273 КАС України.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» за результатами розгляду заяв та скарг Центральна виборча комісія приймає рішення в формі постанови.

Рішення оформлюється у формі постанови, яка має містити: найменування Комісії, найменування постанови, дату та місце ухвалення рішення Комісії, порядковий номер постанови, встановлені факти та підстави для ухвалення рішення Комісії, а також акти законодавства України, за наявності - рішення судових органів, якими керувалася Комісія при прийнятті рішення, висновок Комісії.

Проаналізувавши зміст позовної заяви суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вищезазначених вимог КАС України, оскільки не зрозуміло, яке саме рішення Центральної виборчої комісії оскаржує позивач.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій встановлені ст. 273 КАС України

Відповідно до ч. 11 ст. 273 КАС України, суд вирішує адміністративні справи у дводенний строк після надходження позовної заяви.

З огляду на скорочені строки розгляду справи, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання вказаних вище уточнень до позовної заяви до Шостого апеляційного адміністративного суду до 19 год. 00 хв. 20 липня 2019 року

Керуючись ст.ст. 160 - 162, 169, 241-243, 248, 273 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 - без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви до 19 год. 00 хв. 20 липня 2019 року.

Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя В.О. Аліменко