Справа №-613/1082/18 Провадження №-3/613/299/19
19 липня 2019 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області в складі головуючого судді Харченка С.М., при секретарі Мізяк М.О., за участю прокурора Лещенко Д.Р., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді бухгалтера ІІ категорії Краснокутського лісництва ДП «Гутянське лісове господарство», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , -
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , працюючи бухгалтером ІІ категорії Краснокутського лісництва ДП «Гутянське лісове господарство», яке розташоване за адресою: вул.Грушевського. буд.1 с.Петрівське Краснокутського району Харківської області, згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, будучи суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, та згідно абзацу 16 частини 1 статті 1 цього ж Закону суб'єктом декларування в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, 14 червня 2018 року несвоєчасно, без поважних причин, подала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка охоплює період з 01.01.2017 року по 31.12.2017 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, свою вину у скоєному визнала повністю.
Прокурор в судовому засіданні підтримав викладене в протоколі про адміністративне корупційне правопорушення, вважав наявним в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд зазначає, що згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1 , яка підтверджується наступними матеріалами:
- протоколом про адміністративне правопорушення №365/2 від 08.02.2019 року;
- копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо поданих документів;
-завіреною копією наказу ДП «Гутянське лісове господарство» №26-к про переведення з 24 липня 2013 року ОСОБА_1 з посади бухгалтера ІІ категорії Краснокутського лісництва на посаду бухгалтера ІІ категорії Краснокутського лісництва з посадовим окладом у відповідності з штатним розписом;
- завіреною копією пояснювальної записки від 11.04.2019 року, згідно змісту якої ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасного подання нею декларації;
- завіреною копією електронної декларації ОСОБА_1 з сайту НАЗК.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Разом з цим, статтею 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями164-14,212-15,212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до Протоколу про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП виявлено - 17.08.2018 року.
При цьому, згідно ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, зокрема закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею ч.2 ст. 38 цього Кодексу.
На підставі приведеного вище та приймаючи до уваги, що адміністративне правопорушення було виявлено 17 серпня 2018 року, при цьому адміністративний матеріал після належного оформлення надійшов до суду 9 липня 2019 року, тим самим на момент отримання судом адміністративного матеріалу закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення у відношенні ОСОБА_1 застосовано бути не може та провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити, на підставі п.7 ст. 247 КУпАП - у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.