Постанова від 19.07.2019 по справі 311/2366/19

311/2366/19

3/311/488/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.07.2019 м. Василівка Василівський районний суд Запорізької області

у складі: головуючого судді Носика М.А.

при секретарі Кудіновій В.І.

за участю: прокурора Васильчука Б.Г.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, ІПН НОМЕР_1 , депутата Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області, паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Дніпрорудненським МВМ Василівського РВ УМВС України в Запорізькій області 24 листопада 1998 року, працюючої фахівцем соціальної роботи Василівського РЦССДМ, зареєстровану та проживаючу в АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів. 11 листопада 2015року відбулось засідання першої сесії Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області сьомого скликання.На вказаному засіданні голова Балківської сільської виборчої комісії Василівського району Запорізької області ОСОБА_2 . виступила з оголошенням про результати виборів та визнання повноважень депутатів Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області сьомого скликання, згідно з яким до сільської ради депутатом обрано ОСОБА_1 .З цього приводу Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області прийнято рішення від 11 листопада 2015 року №1, яким визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області сьомого скликання.

Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч.1 та ч.2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону.Згідно з п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ст.1, п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Банківської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до ч.1 ст.45, Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016, була зобов'язана до 01 квітня 2018 року подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_3 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/declaration/d270f0a8-6096-4566-be23-869f4dd75a2c), 02 квітня 2018 року, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016, відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно послідовності дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_3 (дата реєстрації в Реєстрі 05.03.2017 о 16:05) дії по заповненню декларації за 2017 рік розпочала лише 01 квітня 2018 року. Таким чином, у період часу з 01 січня 2018 року по 31 березня 2018 року ОСОБА_4 жодних дій у Реєстрі не вчиняла.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_4 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, не встановлено.

Допитана в судовому засіданні ОСОБА_4 пояснила, що вона дійсно є депутатом Балківської сільської ради і повинна була подати щорічну декларацію до 01 квітня 2018 року. Однак через технічні проблеми не змогла вчасно подати декларацію за 2017 рік. Свою провину в несвоєчасному поданні декларації визнає частково. Вона не мала умислу на приховування статків, термін подачі декларації пропустила, однак через технічні проблеми.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена в повному обсязі та, крім пояснень ОСОБА_1 , підтверджується також дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: поясненням ОСОБА_1 ; копією щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1 ; копією протоколу засідання Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області від 11.11.2015; копією рішення Балківської сільської ради Василівського району Запорізької області № 1 від 11.11.2015; повідомленням НАЗК; копією відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Жодних доказів технічних проблем в подачі декларації, ОСОБА_1 суду не надала.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» у Законі України «Про запобігання корупції», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб».

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Адміністративне правопорушення виявлено 20 червня 2019 року.

Приймаючи до уваги характер та обставини вчинення правопорушення, враховуючи особу ОСОБА_1 , її ставлення до скоєного, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, вона працює, є вдовою. Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено, тому суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 29, 31, 33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 256, 276, 283, ст.284 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач коштів: УК у Василівському р-ні /Василівський/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38025519, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31119106008044, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд Запорізької області.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя М.А. Носик