Справа № 303/4570/19
Провадження № 1-кс/303/1992/19
Іменем України
19 липня 2019 року м.Мукачево
Слідчий суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у судовому засіданні в залі судових засідань в м.Мукачево клопотання слідчого СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеному 16 червня 2019 року до ЄРДР № 12019070040001331 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України, про проведення судової дактилоскопічної експертизи, -
Слідчий СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному 16 червня 2019 року до ЄРДР № 12019070040001331 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України, яке мотивує тим, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування даного кримінального провадження, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні даної експертизи.
У судове засідання слідчий не з'явилася, подала до суду заяву, в якій зазначила, що вимоги клопотання підтримує повністю, просить його задоволити та провести розгляд клопотання у її відсутності.
В ході досудового розслідування встановлено, що 15 червня 2019 року близько 18:00 год. в АДРЕСА_1 , невідома особа через незачинені двері проникла до вищевказаної квартири, звідки викрала грошові кошти в сумі близько 15000, чим завдала матеріальну шкоду ОСОБА_4 ..
Відомості про кримінальне правопорушення, відповідно до вимог ст. 214 КПК України 16 червня 2019 року внесено слідчим СВ Мукачівського ВП ГУ НП в Закарпатській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019070040001331 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України.
Згідно ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
У разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді, що передбачено ч.1 ст. 244 КПК України.
Слідчим доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання та залучення експерта, а тому слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст. ст. 242-244, 309 КПК України,
Клопотання задовольнити.
У кримінальному провадженні, внесеному 16 червня 2019 року до ЄРДР № 12019070040001331 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України, провести судову дактилоскопічну експертизу, до проведення якої залучити експерта Закарпатського НДЕКЦ МВС України.
На вирішення експерта поставити запитання:
-Чи придатні, вилучені під час огляду місця події 15 червня 2019 року, сліди пальців рук для ідентифікації по ним особи?
-Якщо так, то чи належать вони ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чи іншій особі?
Для дослідження експертам надати таблицю-додаток до протоколу огляду місця події від16 червня 2019 року, на яку відкопійовано та наклеєні 4 відрізки липкої прозорої стрічки з слідами папілярних узорів на 1 арк., дактилокарти ОСОБА_4 на 1 арк. та дактокарти ОСОБА_5 на 1 арк..
У разі необхідності, надати експерту матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР №12019070040001331 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.185 КК України.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надати слідчому СВ Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1