Справа № 266/1627/18
Провадженя№ 2-а/266/2/19
15.07.2019 року м. Маріуполь
Приморський районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі:
головуючого-судді - Курбанової Н.М.,
при секретарі - Макогон С.Б.,
за участю представників позивача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
представника відповідача - Несмеянова О.Г.,
розглянувши у загальному провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Донецької митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови про порушення митних правил,
ОСОБА_3 звернувся з позовом до Донецької митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови про порушення митних правил №0127/70000/17 від 28.11.2017 р. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 470 МК України та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн..
В обґрунтування заявлених вимог посилалася на те, що 23.01.2018 року відповідачем була прийнята постанова в справі про порушення митних правил №0127/70000/17, якою на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500,00 грн., за порушення митних правил передбачених ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України. Підставою винесення постанови стало те, що вона перевищила встановлений ст. 95 МК України строк доставки товару, а саме, транспортного засобу марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , який перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення більше ніж на десять діб. З винесеною постановою позивач не погоджується, вважає її необґрунтованою, оскільки власником транспортного засобу марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , є МП «Анмедос транспортас» (Anmedos transportas), код НОМЕР_3 , в особі директора Ігоря ОСОБА_4 , яке знаходиться в Литовській республіці, м. Канаус, він, як особа, яка керує транспортним засобом, що був тимчасово ввезений на митну територію України, з дозволу власника транспортного засобу, може відповідати тільки за ч. 1 ст. 126 КУпАП, якщо буде керувати транспортним засобом без відповідних документів на право керування. Отже, адміністративну відповідальність за порушення вимог статті 95 МК України повинна нести посадова особавласника даного автомобілю, а не він. Крім того, з точки зору суб'єктивної сторони даного правопорушення, воно може бути вчинено умисно або з необережності. Як вбачається з наявних в нього документів, відповідно до наданої йому довідки № 25 від 13.03.2018р., автомобіль перебував в ремонті з 26.06.2017р. по 13.03.2018р. за адресою: 49000, м. Дніпро, вул. Василя АДРЕСА_1 80-а у зв'язку з ремонтом двигуна. Але, як вбачається з оскаржуваної ним постанови, відповідач вказані обставини не рахував. В той час як ця обставина є доказом того, що з його боку відсутня об'єктивна сторона адміністративного правопорушення у вигляді умислу або необережності. Після ввезення транспортного засобу у митному режимі транзиту на територію України, але до закінчення десятиденного строку, транспортний засіб був пошкоджений та весь час знаходився у не робочому стані на СТО м. Дніпро. Отже він фізично, з обставин непереборної сили не мав можливості виконати вимоги статті 95 МК України для доставки транспортного засобу до органів доходів і зборів у визначений даною статтею десятиденний строк. А тому з його боку відсутня суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України. При поданні даного адміністративного позову ним був пропущений строк на оскарження постанови з поважних причин, оскільки копію постанови йому в установленому законом порядку вручено не було, а про її існування йому стало відомо тільки 26.03.2018р. випадково від державного виконавця в якого вона знаходиться на виконанні. Що стосується протоколу про порушення ним митних правил, на підставі якого було прийнято дану постанову, то він його не отримував і в нього його взагалі немає, що також перешкоджало йому своєчасно оскаржити постанову. Крім того, він з 29.06.2017р. по цей час знаходився в соціально-адаптаційному центрі «Милосердя-Дніпро» з курсом адаптації 12 місяців, дана обставина також перешкоджала йому своєчасно оскаржити постанову митного органу. У зв'язку з чим просить суд поновити йому строк на оскарження даної постанови та скасувати постанову в.о. заступника начальника Донецької митниці ДФС - Управління ПМП та МВ Тарнавського Ю.М. справі про порушення митних правил №0127/70000/17 від 28.11.2017 р. про визнання його винуватим у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8500 гривень, а провадження у справі закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Представники позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, письмовому відзиві на заперечення на позовну заяву, позов просили задовольнити. Просили поновити ОСОБА_3 строк для звернення в суд з позовом, оскільки йому копію постанови в установленому законом порядку вручено не було, а про її існування йому стало відомо тільки 26.03.2018р. випадково від державного виконавця в якого вона знаходиться на виконанні. Крім того представник ОСОБА_2 зазначив, що на теперішній час ОСОБА_3 розмитнив вказаний автомобіль, сплативши всі необхідні платежі та отримав технічний й паспорт та державні номери на території України.
Представник відповідача Несмеянов О.Г., який діє на підставі довіреності, у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позов, зауважив, що твердження позивача є необґрунтованими та безпідставними, а оскаржувана постанова винесена законно, склад правопорушення наявний. Щодо твердження ОСОБА_3 про те, що автомобіль «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , був пошкоджений та перебував у неробочому стані на СТО, то надані позивачем документи вказують лише на те, що автомобіль з 26.06.2017 р. по 13.03.2018 р. перебував на ремонті, та жодних доказів того, що ремонту зазначений вищезазначений транспортний засіб потребував в результаті аварії або дії обставин непереборної сили, дані документи не містять. Крім того, листами Донецької митниці ДФС від 25.09.2017 № 5862/3/05-70-20-02, від 16.10.2017 № 6262/3/05-70-20-02, від 18.10.2017 № 6513/3/05-70-20-02, ОСОБА_3 запрошувався до митниці для надання пояснень щодо законності перебування на митній території України автомобіля «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 . Листом Донецької митниці ДФС від 27.10.2017 № 6741/3/05-70-20-02, ОСОБА_3 викликався до митниці для опитування в рамках провадження у справі про ПМП № 0127/70000/17. Однак, ОСОБА_3 для надання пояснень до митниці на з'явився. Інформацію стосовно ремонту транспортного засобу «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , надано ним під час подання адміністративного позову. Просить відмовити у задоволенні позову. В ході слухання справи заявив клопотання про залишення позову без розгляду у зв,язку із пропущенням строку звернення до суду ОСОБА_3 .
Ухвалою Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 02.04.2018 року по справі відкрито провадження, призначено судове засідання.
13.04.2018р. відповідачем до суду надані письмові заперечення, в яких просив позовні вимоги ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову без змін.
Ухвалою Приморського районного суду м. Маріуполя від 26.11.2018 р. вказану справу вказану справу призначено розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого судового засідання.
16.11.2018 р. відповідачем до суду надані письмові заперечення, в яких просив позовні вимоги ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову без змін.
Ухвалою Приморського районного суду м. Маріуполя від 26.11.2018р. підготовче провадження у даній справі закрито, справу призначено до судового розгляду по суті.
Вислухавши учасників справи, дослідивши письмові докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши надані сторонами докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про таке.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади і їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і в спосіб, передбачений Конституцією і законами України.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Судом встановлено, що постановою заступника начальника Донецької митниці ДФС - начальника управління ПМП та МВ Тарнавського Ю.М. в справі про порушення митних правил № 0127/70000/17 від 28.11.2017 року громадянина України ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500,00 грн. (а.с. 8-9).
В постанові зазначено, що перевіркою бази даних автоматизованої системи митного оформлення (далі - АСМО) «Інспектор» встановлено, що 21.06.2017 р. ОСОБА_3 через пункт пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута» митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці ДФС ввезено на митну територію України транспортний засіб «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , по смузі руху «зелений коридор» у митному режимі «транзит».
Згідно з довіреністю від 20.06.2017р., МП «Анмедос Транспортас», в особі директора, уповноважив ОСОБА_6 користуватися транспортним засобом, який належить підприємству на праві приватної власності - автомобілем «AUDI A4 WW», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , сірого кольору, реєстраційне посвідчення транспортного засобу № НОМЕР_4 , з правом виїзду за кордон, представляти інтереси товариства з питань пов'язаних з переданим транспортним засобом в інституціях та підприємствах Литовської Республіки та за кордоном (а.с. 18).
Листом Чернігівської митниці ДФС від 25.10.2017 № 4537/25-70-20-04 підтверджено, що під час ввезення автомобілю «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , на митну територію України, ОСОБА_3 було подано митну декларацію для письмового декларування товарів, які переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності від 21.06.2017р., згідно якої ОСОБА_3 був ознайомлений з вимогами ст. 95 МК України щодо строку транзитного перевезення транспортного засобу.
Як встановлено з матеріалів адміністративної справи про порушення митних правил № 0127/70000/17, відповідно до інформації, яка міститься в базі даних АСМО «Інспектор», після 21.06.2017 р. транспортний засіб «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN - НОМЕР_2 , з митної території України не вивезений, в інший митний режим не поміщений (а.с. 47-49).
Відповідно до довідки та заказів-нарядів, виданих ФОП « ОСОБА_7 » ОСОБА_3 автомобіль «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , перебував в ремонті з 26.06.2017 р. по 13.03.2018 р. за адресою: АДРЕСА_1 .80 а - у зв'язку із ремонтом двигуна (а.с. 10-13).
Відповідно до ч. 1 ст. 381 МК України громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом.
Частиною 1 ст. 90 Митного кодексу України визначено, що транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 93 МК України товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, повинні бути доставленими у орган доходів і зборів призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу.
Строки транзитних перевезень встановлюються ст.95 МК України, зокрема, для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Митний режим транзиту завершується вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення, поміщених у цей митний режим, за межі митної території України. Таке вивезення здійснюється під контролем органу доходів і зборів призначення (ч.1 ст.102 МК України).
Таким чином, позивач ОСОБА_3 перевищив встановлений ст. 95 Митного кодексу України строк транзитного перевезення автомобіля марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , більше, ніж на 10 діб.
В судовому засіданні встановлено і не заперечувалось сторонами, що транспортний засіб марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить компанії МП «Анмедос Транспортас», і ввезений на митну територію України фізичною особою за довіреністю вказаного підприємства - ОСОБА_3 , який здійснив його декларування (а.с. 68-69).
Відповідно до ст. 71 МК України, декларант має право обрати митний режим, у який він бажає помістити товари, з дотриманням умов такого режиму та у порядку, що визначені цим Кодексом. Поміщення товарів у митний режим здійснюється шляхом їх декларування та виконання митних формальностей, передбачених цим Кодексом.
Ст. 265 МК України передбачено, що декларантами можуть бути громадяни під час переміщення через митний кордон України транспортних засобів особистого користування після досягнення ними 16-ти річного віку.
Диспозицією ч. 3 ст. 470 МК України не передбачено, що дії (або бездіяльність) спрямовані на перевищення встановленого статтею 95 МК України строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, можуть бути вчинені лише власником таких товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Згідно з ч. 4 ст. 266 МК України у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідальність за вчинення порушення митних правил несе у повному обсязі декларант.
Ст. 459 МК України передбачено, що суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи підприємств.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 є суб'єктом порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 470 МК України.
З метою встановлення обставин не вивезення транспортного засобу та невиконання умов митного режиму «транзит» громадянином ОСОБА_3 , посадовими особами Донецької митниці ДФС його було викликано для надання пояснень, участі у розгляді адміністративної справи, надіслано примірник протоколу за адресою його реєстрації, що підтверджується рекомендованими повідомленнями, постанова, проте ОСОБА_3 на виклики не з'явилася, про причини неявки не повідомив (а.с. 71-78, 84-85, 95-96, 142- 143, 160).
Таким чином, посадовими особами Донецької митниці були прийняті всі заходи для належного повідомлення позивача про порушення останнім митних правил, перевірено місце реєстрації, направлено протокол та постанову про порушення митних правил, попередження про порушення митних правил ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше, ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.
Ч. 1 ст. 460 Митного кодексу України передбачено, що вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268 цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Таким чином, у даній нормі визначено умови звільнення особи від відповідальності за вказане порушення митних правил. Такими умовами відповідно є: аварія, дія обставин непереборної сили, протиправні дії третіх осіб, що підтверджується відповідними документами.
Правилами митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затвердженими наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 року № 1118, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.11.2005 року за № 1428/11708, встановлено, що обставини непереборної сили - це смерть власника ТЗ; стихійне лихо (пожежа, повінь, інше стихійне лихо чи сезонне природне явище, зокрема замерзання моря, проток, портів тощо, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів); військові дії чи надзвичайний стан у регіоні, через який переміщується ТЗ; страйк; злочинні дії третіх осіб, спрямовані проти власника ТЗ; дорожня пригода за участю ТЗ, яка спричинила повне або часткове його пошкодження; неможливість подальшого руху ТЗ, якщо зсув або ожеледиця створює небезпеку чи загрозу дорожньому руху, життю чи здоров'ю людей або навколишньому середовищу; інші схожі за характером обставини чи події.
Також пунктом 2 розділу VIII «Підтвердження факту втрати товарів унаслідок аварії або дії обставин непоборної сили» Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2013 року № 657, обставини непереборної сили - це надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов'язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події; аварія - небезпечна подія техногенного характеру, у зв'язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи; факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії, можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально вповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.
Крім того, цей Порядок передбачає обов'язок особи, яка відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), до митного органу із відповідною заявою.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 192 МК України, перевізник зобов'язаний терміново повідомити найближчий орган доходів і зборів про обставини аварії або дію обставин непереборної сили.
Пунктом 5 Розділу VIII Порядку 657 передбачено, якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили має місце на митній території України, особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем (власник товару або уповноважена ним особа, перевізник чи особа, відповідальна за дотримання митного режиму), повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.
Керівник митного органу, в зоні діяльності якого перебувають товари, транспортні засоби, що потрапили в аварію або під дію обставин непереборної сили, або особа, що виконує його обов'язки, після отримання заяви невідкладно організовує проведення огляду території чи іншого місця, де знаходяться, знаходились або можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, за винятком випадків, коли такий огляд проводити недоцільно з урахуванням характеру аварії чи обставин непереборної сили та їх наслідків. Огляд території чи іншого місця, де знаходяться, знаходились або можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, також не проводиться у разі відсутності протягом тривалого часу внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили можливості дістатися до місця пригоди.
За результатами огляду складається акт встановленої форми у трьох примірниках. Один примірник акта вручається особі, відповідальній за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, другий - невідкладно надсилається митному органу, під контролем якого перебувають товари, транспортні засоби, що потрапили в аварію або під дію обставин непереборної сили, а третій - залишається у справах митного органу, посадовими особами якого він був складений.
Якщо керівником митного органу, у зоні діяльності якого перебувають товари, транспортні засоби, що потрапили в аварію або під дію обставин непереборної сили, або особою, що виконує його обов'язки, після опрацювання заяви з урахуванням характеру аварії чи обставин непереборної сили та їх наслідків прийнято рішення про недоцільність проведення огляду території чи іншого місця, де знаходяться, знаходились або можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, або якщо протягом тривалого часу внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили відсутня можливість дістатися до місця пригоди, особі, що подала заяву про аварію або дію обставин непереборної сили, митним органом невідкладно надається письмове підтвердження факту отримання такої заяви, у якому зазначаються причини не проведення митним органом огляду території чи іншого місця, де знаходяться, знаходились або можуть знаходитися товари і транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, яке засвідчується підписом керівника цього митного органу або особи, що виконує його обов'язки, та завіряється відбитком печатки митного органу або особистої номерної печатки. Копія такого письмового підтвердження надсилається протягом трьох робочих днів митному органу, під контролем якого перебувають товари, транспортні засоби, що потрапили в аварію або під дію обставин непереборної сили.
Відповідно до п. 2.2. Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.12 № 1066 (далі - Порядок № 1066), якщо під час транзитного перевезення товарів транспортний засіб комерційного призначення не зміг прибути до митниці призначення в установлений строк внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, до строку транзитного перевезення не включається час дії та/або ліквідації наслідків цих обставин за умови документального підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили та вчасного (до закінчення встановленого строку транзитного перевезення) письмового інформування перевізником найближчого митного органу про обставини події, місцезнаходження товарів, транспортного засобу комерційного призначення та номер ДКПТ.
Митний орган, до якого звернувся перевізник, протягом цієї самої доби вносить до ЄАІС відомості (дату та номер реєстрації звернення митним органом) про факт наявності звернення та каналами електронного зв'язку інформує митницю відправлення і митницю призначення про обставини події, місцезнаходження товарів та транспортного засобу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо неприйняття посилання позивача на відсутність в її діях об'єктивної сторони порушення митних правил, у зв'язку з обставинами непереборної сили, а саме несправність транспортного засобу та знаходження його на СТО м. Дніпра.
При цьому суд керується і правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду від 17 квітня 2018 року у справі №161/5960/17.
Таким чином, позивачем не надано жодних доказів, які б свідчили про поважність порушення строків транзитного переміщення транспортного засобу, а посилання ОСОБА_3 на повідомлення про знаходження автомобіля на СТО м. Дніпра, спростовується дослідженими матеріалами спірної адміністративної справи, і інших належних доказів суду не надано.
За таких обставин суд вважає, що Донецькою митницею ДФС вірно кваліфіковано дії позивача ОСОБА_3 за ч. 3 ст. 470 Митного Кодексу України, а тому винесена постанова від 28.11.2017 року є законною.
Приймаючи до уваги, що позивач копію постанови отримав тільки 26.03.2018р, а іншого суду відповідачем не доведено, а до суду з адміністративним позовом ОСОБА_3 звернувся 29.03.2018 р., то строк звернення до суду ним не пропущено, так як саме 26.03.2018 року позивач дізнався про порушення свого права та у встановлений законом строк звернувся за захистом своїх прав до суду.
Керуючись ст. ст. 8-10, 241-246, 255, 257, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 469, 470, 491, 494 Митного Кодексу України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Донецької митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови про порушення митних правил №0127/70000/17 від 28.11.2017 р. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 470 МК України та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн.- відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складання повного судового рішення - 19.07.2019 року.
Суддя: Курбанова Н. М.