Постанова від 18.07.2019 по справі 333/3691/19

Справа № 333/3691/19

Провадження № 3/333/1122/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2019 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик Вікторія Борисівна, розглянувши матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на ПАТ «Мотор Січ», реєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній,

-за ст. 124 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 164560 від 24.06.2019 року, 24.06.2019 року о 18 год. 20 хв., ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом БОГДАН 211040, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись в м. Запоріжжі, по вул. Новокузнецькій, при зміні напрямку руху, не впевнився в безпечності та скоїв зіткнення з автомобілем ЗАЗ, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, травмованих немає, завдано матеріальні збитки. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.1 ПДР України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, з протоколом про адміністративне правопорушення не погодився, пояснивши при цьому, що 24.06.2019 року о 18 год. 20 хв., він керуючи транспортним засобом БОГДАН 211040, рухаючись з вул. Новокузнецькій в напрямку ж.д. вокзалу, будучи вже на кільці, на головній дорозі, відчув удар в задню частину свого автомобіля. Винним в ДТП вважає водія автомобіля ЗАЗ, оскільки останній в'їжджав на кільце пізніше, ніж він з вул. Автозаводській і саме водій даного автомобіля не забезпечив йому безпечний проїзд, так як в цей час в'їжджав з другорядної дороги.

Крім того, ОСОБА_1 пояснив, що зі схемою ДТП незгоден, оскільки на ній невірно вказаний напрям руху його автомобіля, кільце не має жодної розмітки. Зауваження до протоколу поліції висловлював, однак до уваги вони не були прийняті. ОСОБА_1 вважає, що водій автомобіля ЗАЗ взагалі не бачив його автомобіль, бо рухався по дуже великому радіусу. Завантаженість автомобіля БОГДАН 211040: водій та 2 пасажирів, маса автомобіля 10090 кг.

В судове засідання ОСОБА_2 , інспектор поліції не з'явилися.

Свідків по матеріалам справи немає.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, враховуючи, що водій у відношенні якого складено адміністративний матеріал за ст. 124 КУпАП вину не визнає у повному обсязі, для з?ясування обставин по справі, вважає за необхідне призначити по справі судову інженерно-транспортну експертизу з дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод, для того, щоб з'ясувати механізм ДТП та визначити наявність вини учасника даного ДТП, для чого потрібні спеціальні знання.

Відповідно до ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 273 КУпАП України, експерт призначається органом (посадовою особою), в провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, у разі, коли виникає потреба в спеціальних знаннях.

Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 року № 14 звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні

правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників. При розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про судову експертизу» проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у кримінальних провадженнях за дорученням слідчого, прокурора, суду та у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначення виділяються цим експертним

установам з Державного бюджету України.

Оскільки, для вирішення справи по суті встановлення причинно-наслідкового зв'язку з настанням ДТП має істотне значення з урахуванням наданих додаткових матеріалів, суд вважає необхідним призначити по праві судову інженерно-транспортну експертизу з дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод, проведення якої необхідно доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України.

Керуючись ст. ст. 251, 273, 278, 280 КУпАП України суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП судову інженерно-транспортну експертизу з дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод, на вирішення якої поставити наступні питання:

1. Як з технічної точки зору в даній дорожній ситуації повинні були діяти кожен з учасників дорожньо-транспортної пригоди для забезпечення безпеки руху?

2. Чи є в діях водія, що керував автомобілем БОГДАН 211040, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , невідповідності вимогам Правилам дорожнього руху, що знаходиться, з технічної точки зору, в причинному зв'язку з подією пригоди?

3. Чи є в діях водія, що керував автомобілем ЗАЗ, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , невідповідності вимогам Правилам дорожнього руху, що знаходиться, з технічної точки зору, в причинному зв'язку з подією пригоди?

3. Як повинен був діяти кожен з учасників дорожнього руху в даній дорожній ситуації відповідно до Правил дорожнього руху?

4. В чиїх діях з технічної точки зору є порушення Правил дорожнього руху, та чи перебувають такі порушення в причинному зв'язку з подією ДТП?

5. Виходячи з пошкоджень автомобілів, місце їх розташування після ДТП, пояснень учасників події, свідчення кого з водіїв є більш достовірними про механізм зіткнення?

6. Ким з водіїв з технічної точки зору та в який момент було створено небезпечна дорожня обстановка?

7. Невідповідність яких пунктів Правил дорожнього руху та дії якого з водіїв призвели до дорожньо-транспортної пригоди?

При проведені судової інженерно-транспортної експертизи з дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод врахувати вихідні дані, які містяться в додатку до протоколу про адміністративне правопорушення - схемі наслідків ДТП:

-Освітлення місця ДТП (денне, сутінки, штучне) - денне;

-Наявність зовнішнього освітлення проїжджої частини в темний час доби (є/нема) - є;

-Наявність зовнішнього освітлення тротуар в темний час доби - є;

-Стан покриття проїзної частини - сухе;

-Наявність дорожнього огородження вздовж проїжджої частини - немає;

-Наявність пішохідного огородження вздовж тротуарів або розділювальної смуги - немає;

-Наявність дорожніх знаків пріоритету на головній дорозі - немає;

-Наявність дорожніх знаків пріоритету на другорядній дорозі - немає;

-Наявність наземного пішохідного переходу з дорожніми знаками та розміткою - немає;

-Наявність горизонтальної розмітки проїжджої частини - немає;

-Наявність горизонтальної розмітки на пішохідному переході - немає;

-Наявність світлофорного об'єкта (на момент скоєння ДТП працював/не працював) - немає;

-Наявність недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі, які стали супутньою причиною ДТП - немає.

Проведення експертизи доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України (м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19-а), попередивши їх про відповідальність, передбачену ст. ст. 384, 385 КК України.

Погодити термін проведення експертизи у справі № 333/3691/19 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у строк до 30.08.2019 року, але такий, що не перевищує 60 календарних днів.

Для проведення експертизи надати експертам матеріали адміністративної справи № 333/3691/19 (Пр. № 3/333/1122/19).

Надати висновок експерта за вихідними даними, які зазначені у схемі до протоколу огляду місця ДТП та згідно пояснень учасників ДТП.

Проведення експертизи здійснити за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділені Запорізькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру при УМВС України.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя В.Б. Кулик