Постанова від 15.07.2019 по справі 333/3366/19

Справа № 333/3366/19

Провадження № 3/333/1037/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 липня 2019 року м. Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Дмитрієва М.М., розглянувши в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, у відкритому судовому засіданні за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Мордвінова А.О. справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Мала Білозерка Василівського району Запорізької області, провідного фахівця відділу бухгалтерського обліку і фінансової звітності ДУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

13 вересня 2018 року ОСОБА_1 , будучи провідним фахівцем відділу бухгалтерського обліку і фінансової звітності ДУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», на підставі договору купівлі - продажу кв. АДРЕСА_3 отримала дохід у розмірі 135 000 грн. та не повідомила вчасно про суттєві зміни у майновому стані, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Права, передбачені ст. 63 Конституції України їй роз'яснені та зрозумілі, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, та встановлено у судовому засіданні.

У судовому засідання ОСОБА_1 вказала, що повідомлення про суттєві зміни у майновому стані нею були подані у березні 2019 року, точної дати вказати не може, а пояснення з приводу несвоєчасного їх подання надані нею були 19 березня 2019 року.

Прокурор Мордвінов А.О. протокол про адміністративне право порушення підтримав повністю, просив визнати винною ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Частиною 2 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Суб'єктом правопорушень у цій статті, відповідно до примітки, є особи, які відповідно до ч. 1 ст. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» до осіб, які зобов'язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст.3 цього Закону.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єкти, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

У відповідності до абз. 14 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції) суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних ociб публічного права.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

Так, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичний осіб-підприємців та громадських формувань «ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ФІТОСАНІТАРНА ЛАБОРАТОРІЯ» є засновником Державной службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3 під посадовими особами юридичних осіб публічного права слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Наказом ДУ «Запорізька обласна фіто санітарна лабораторія» Ветеринарної та фіто санітарної служби України від 29 грудня 2012 року № 25-ОС ОСОБА_1 прийнята на посаду провідного фахівця відділу бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

З посадової інструкції провідного фахівця відділу бухгалтерського обліку і фінансової звітності ДУ «Запорізька фітолабораторія» вбачається, що провідний спеціаліст наділений адміністративно - господарськими та організаційно - розпорядчими функціями.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , як провідний фахівець відділу бухгалтерського обліку і фінансової звітності ДУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія», зобов'язана подавати декларацію.

Частиною 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному сайті Національного агентства.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2018 року складає 1 762 грн.

Тобто у разі отримання доходу чи придбання майна на суму, що перевищує (1 762 х 50) 88 100 грн. ОСОБА_1 повинна подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до п. 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення надання інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.

Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 затверджено Форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування та правила заповнення форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування дається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб - сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суд'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що 13 вересня 2018 року у результаті укладення договору купівлі продажу кв. АДРЕСА_3 ОСОБА_1 отримала дохід у розмірі 135 000 грн.

За відомостями Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ОСОБА_2 подані лише 11 березня 2019 року, тобто із порушення передбаченого ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» десятиденного строку з моменту отримання доходу чи придбання майна.

Дослідивши матеріали справи, встановивши її обставини, приходжу до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Поряд із цим, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

У протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП вказано, що фактичним днем виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу, а саме 07 червня 2019 року.

З вказаним твердженням погодитися не можна з наступних підстав.

Згідно із наявної у матеріалах справи роздруківки з сайту Єдиного Державного реєстру декларації, 11 березня 2019 року ОСОБА_1 подане повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. 19 березня в.о. головного фахівця з кадрової роботи оперуповноваженому УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України старшому лейтенанту поліції Панасенку Е.Є. надані документи ДУ «Запорізька обласна фітосанітарна лабораторія» про прийняття ОСОБА_1 на посаду, її посадову інструкцію.

Враховуючи викладене, вважаю днем виявлення адміністративного правопорушення є день отримання оперуповноваженим УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Панасенком Е.Є. документів, які підтверджують обов'язок ОСОБА_1 подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, тобто 19 березня 2019 року.

Враховуючи, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП строки накладення адміністративного стягнення за ч. 2 ст. 38 КУпАП закінчилися, то провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя М.М. Дмитрієва