Постанова від 10.07.2019 по справі 311/2524/19

Справа № 311/2524/19

Провадження № 3/311/515/2019

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.07.2019 м. Василівка

10 липня 2019 року Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол №20 від 06 червня 2019 року), який надійшов з Головного управління Держпраці у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Лук”янівка Василівського району Запорізької області, громадянина України, працюючого головою ФГ «Орбіта-СМ», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ,

за ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2019 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №20 від 06 червня 2019 року, складений інспектором праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Кропива С.А. та в якому зазначається, що ОСОБА_2 під час виконання посадових обов'язків, маючи організаційно-розпорядчі функції, допустив порушення законодавства про працю, які оформлені актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) №20 від 06.06.2019 року, а саме: станом на 05.06.2019 року голова ФГ «Орбіта-СМ» ОСОБА_2 не подав звіт за 2018 рік до відповідного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням про працевлаштування осіб з інвалідністю, що є порушенням ч.9 ст.19 Закону України №875, та своїми діями порушив вимоги ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 , вважаю, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 , який складений за ст.188-1 КУпАП, підлягає поверненню до Головного управління Держпраці у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні інспектором вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд суттєвих порушень КУпАП.

Положеннями статті 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.

Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Крім того, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних та належних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: у складеному протоколі про адміністративне правопорушення не відображено: повні дані про сімейний стан особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, перебування у зареєстрованому шлюбі, а також наявність на його утриманні неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, відсутні дані про матеріальне становище вказаної особи, наявність регулярного доходу та джерела прибутку у вигляді заробітку, пенсії, соціальної допомоги, розмір щомісячних доходів по заробітній платі, а також відсутні достовірних відомостей про те, чи притягувався ОСОБА_2 раніше до адміністративної відповідальності.

Також, як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у вказаному протоколі взагалі відсутнє посилання на певну частину статті 188-1 КУпАП, яка саме інкримінується ОСОБА_2 , оскільки правова норма ст..188-1 КУпАП передбачає декілька частин, кожна з яких має самостійну диспозицію та, відповідно, і санкцію.

Вказані обставини мають суттєве значення для встановлення обставин по справі, оскільки є визначальним для правової кваліфікації дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Крім того, в порушення ст.256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення час адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Також, у протоколі про адміністративне правопорушення міститься посилання на порушення Головою ФГ «Орбіта-СМ» ОСОБА_2 положень ч.9 ст.19 Закону України №875, проте не конкретизовано правову норму якого саме Закону України було порушено ОСОБА_2 , та не зазначено назву вказаного нормативного-правового акту.

Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із Законом, суд приходить до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Головного управління Держпраці у Запорізькій області для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства України та усунення вищезазначених недоліків.

Таким чином, враховуючи неповноту складання матеріалів у справі та наявність недоліків по оформленню матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст.188-1 КУпАП та з урахуванням тих обставин, що виявлена неповнота не може бути усунена безпосередньо в суді, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню органу, що його склав та вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 - до Головного управління Держпраці у Запорізькій області - для направлення до належного суду, відповідно до вимог чинного законодавства України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст..188-1, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Головного управління Держпраці у Запорізькій області - для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя

Василівського районного суду

Запорізької області Ю. В.СИДОРЕНКО