іменем України
Справа № 126/1581/19
Провадження № 1-кс/126/846/2019
"17" липня 2019 р. м. Бершадь
Слідчий суддя Бершадського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2
за участю сторони кримінального провадження заступника начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3
за участі користувача транспортного засобу ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Бершадь клопотання заступника начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню № 12019020090000346 від 15.07.2019 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України,-
До Бершадського районного суду Вінницької області надійшло клопотання заступника начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню № 12019020090000346 від 15.07.2019 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.
Обґрунтовуючи своє клопотання слідчий стверджує, що 14.07.2019 року біля 22 год. 40 хв. в м. Бершадь Вінницької області, на автомобільній дорозі, яка проходиться по вулиці Юрія Коваленка, неподалік магазину "Веломото" відбулася ДТП за участю автомобіля Volkswagen Golf д/н НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4 та пішохода ОСОБА_5 , 1964 р.н. під час якої останній отримав тілесні ушкодження середньої важкості.
15.07.2019 року відомості по даному факту заступником начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції ОСОБА_3 внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020090000346 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.
Під час огляду місця події а саме вулиці Юрія Коваленка, в районі магазину «Веломото», на лівій смузі руху, передньою частиною в напрямку центрального автовокзалу було виявлено автомобіль Volkswagen Golf д/н НОМЕР_1 , в якому на час огляду пошкоджена передня його частина. Вказаний автомобіль вилучений до Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області для подальшого проведення експертизи.
На даний час, з метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження необхідно провести значну кількість слідчих дій, серед яких огляд вищевказаного транспортного засобу за участю відповідних спеціалістів а також проведення ряду експертиз, у тому числі по встановленні особи, винної у ДТП та збитків, завданих потерпілій стороні.
Крім того, вказаний автомобіль в ході проведення досудового розслідування може бути використаний в якості речового доказу а тому, з метою збереження його у такому ж стані, необхідно аби він зберігався на території Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Заступник начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначив, що є користувачем автомобіля Volkswagen Golf д/н НОМЕР_1 та не заперечував проти накладення арешту на нього.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, дане клопотання підлягає до задоволення, оскільки відповідно до ст. 132 КПК України слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого заявник звертається із клопотанням.
Відповідно до ст. 173 ч.1 КПК України також довів :
- необхідність такого арешту, так як існує сукупність підстав і розумних підозр вважати, що майно є доказом вчинення злочину і є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України містить відомості які можуть бути використані як доказ обставин вчинення злочину, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим ч.1 ст.170 КПК України запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, передачі, відчуження.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.132, 170 -174 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання заступника начальника СВ Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню № 12019020090000346 від 15.07.2019 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме:на транспортний засіб Volkswagen Golf, синього кольору, д/н НОМЕР_1 , 1986 року випуску, власником якого відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу є ОСОБА_6 .
Ухвалу допустити до негайного виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1