Рішення від 15.07.2019 по справі 922/1597/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" липня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/1597/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Рильової В.В.

при секретарі судового засідання Казмерчук М.Т.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Харківського міського центру зайнятості, місто Харків

до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, місто Харків

про стягнення 29 710,54 грн.

за участю представників:

позивача - Байбак В.І. довіреність № 8 від 03.01.2019;

відповідача - Шефель В.О. довіреність № 648/06/49 від 16.01.2019;

ВСТАНОВИВ:

Харківський міський центр зайнятості (ХМЦЗ / позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (Шевченківського ОУ ПФУ м. Харкова / відповідача) кошти, виплачені як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в розмірі 29 710,54 грн. Також позивач просить суд покласти на відповідача витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 921,00 грн.

В обґрунтування позову Харківський міський центр зайнятості посилається на те, що внаслідок неправомірних дій відповідача громадянка ОСОБА_1 своєчасно не отримала призначення пенсійного забезпечення, яке гарантовано їй чинним законодавством, а Харківський міський центр зайнятості безпідставно здійснив виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_1 , яка не має доходів, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 03.06.2019 позовну заяву Харківського міського центру зайнятості прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі № 922/1597/19; розгляд справи постановлено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 01 липня 2019 року.

В судовому засіданні 01.07.2019 у справі № 922/1597/19 оголошено перерву до 15 липня 2019 року, на підставі статті 216 Господарського процесуального кодексу України. Про перерву в судовому засіданні постановлено ухвалу, яка занесена до протоколу від 01 липня 2019 року.

Представник позивача, який брав участь в судовому засіданні 15 липня 2019 року, позовні вимоги підтримував в повному обсязі та просив суд їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні 15 липня 2019 року в задоволенні позовної заяви Харківського міського центру зайнятості просив відмовити, зазначивши, що управління не наносило шкоди позивачу, а переплата допомоги по безробіттю в розмірі 29 710,54 грн. виникла з вини ОСОБА_1 .

Заслухавши представників сторін, з'ясувавши обставини справи та дослідивши подані суду докази, перевіривши відповідність доводів позивача та заперечень відповідача фактичним обставинам справи, судом встановлено наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 29 травня 2018 року громадянка ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернулася до Харківського міського центру зайнятості із Заявою про надання статусу безробітного (до вирішення питання працевлаштування), а також із Заявою про призначення виплати допомоги по безробіттю в розмірі, передбаченому Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", з 8-го дня після реєстрації. Згідно поданої заяви від 29 травня 2018 року та у відповідності до Закону України "Про зайнятість населення" ОСОБА_1 був наданий статус безробітного та у відповідності до п.п. 1,3,4 статті 22 та п. 1 статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" призначено допомогу по безробіттю з 05.06.2018 (Рішення, прийняті центром зайнятості/філією ОЦЗ щодо зареєстрованого безробітного - том 1, арк.с. 12).

17 січня 2019 року громадянка ОСОБА_1 подала до Харківського міського центру зайнятості Заяву про зняття її з обліку в зв'язку із відмовою від послуг служби зайнятості. У вказаній заяві ОСОБА_1 повідомила, що за рішенням Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.11.2018 їй виплачено пенсію за вислугу років з 21 березня 2018 року.

В матеріалах справи також міститься постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2018 року у справі № 820/4762/18 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , якою скасовано рішення Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова № 12 від 23 березня 2018; зобов'язано Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу роботи за вислугу років періоди роботи у Комунальному підприємстві "Харківському академічному російському драматичному театрі імені О.С.Пушкіна" на посаді артиста з 01.08.1991 по 30.10.2016, з 01.11.2016 по 31.10.2017 та з 13.12.2017 по 20.03.2018; зобов'язано Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова розглянути питання щодо призначення та виплати ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з моменту її звернення із заявою, а саме з 21.03.2018.

На підставі письмової заяви ОСОБА_1 про відмову від послуг служби зайнятості від 17.01.2019 реєстрацію особи як безробітної було припинено. Разом з тим, за період з 05.06.2018 по 16.01.2019 Харківським міським центром зайнятості перераховано ОСОБА_1 матеріальне забезпечення на випадок безробіття в загальному розмірі 32 244,22 грн. Зазначені обставини стали підставою для проведення Харківським міським центром зайнятості розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення.

Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики № 60/62 від 13.02.2009 року (далі Порядок № 60/62), Постанови правління Пенсійного Фонду України від 13.02.2009 року № 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 року за № 232/16248, розслідування здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час реєстрації та протягом перебування на обліку як безробітного.

За результатами проведеного розслідування посадовими особами Харківського міського центру зайнятості складено Акт № 15-інш. від 30.01.2019 яким встановлено:

ОСОБА_1 перебувала на обліку в центрі зайнятості у статусі безробітного з 29.05.2018. Допомога по безробіттю призначалась як застрахованій особі з урахуванням страхового стажу (360 к.д.) на період з 05.06.2018 по 25.04.2019. Припинено реєстрацію 17.01.2019. На день взяття на облік як безробітної ОСОБА_1 ознайомлена з витягом ст. 44 Закону України "Про зайнятість населення" та витягом ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" про що свідчить підпис у Додатку № 1.

17.01.2019 під час прийому у провідного фахівця з питань зайнятості ОСОБА_1 надала документи стосовно призначення та виплати їй пенсії за вислугу років Шевченківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Харкова з 21.03.2018, в період отримання допомоги по безробіттю. Пенсія призначена за вислугу років відповідно до рішення Харківського апеляційного адміністративного суду (справа від 14.11.2018 № 820/4762/181) з моменту ЇЇ звернення із заявою, а саме з 21 березня 2018 року.

Відповідно до пп. 4 п. 2 ст. 44 Закону України "Про зайнятість населення" зареєстровані безробітні зобов'язані інформувати центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації. ОСОБА_1 відвідувала центр зайнятості 20.11.2018, 23.11.2018, 19.12.2018 але рішення суду надала тільки 17.01.2019.

За висновками розслідування, враховуючи те, що ОСОБА_1 не повідомила центр зайнятості про призначення пенсії за вислугу років протягом трьох робочих днів, тому кошти, нараховані та перераховані на її особистий рахунок як допомога по безробіттю підлягають до повернення за рахунок Шевченкіського об'єднаного управліня Пенсійного фонду України м. Харкова з 05.06.2018 по 14.11.2018 та за рахунок ОСОБА_1 за період з 15.11.2018 по 16.01.2019.

30 січня 2019 року Харківським міським центром зайнятості прийнято наказ № 65 Про організацію роботи щодо повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 , яким визначено вжити заходів по поверненню виплаченої допомоги по безробіттю ОСОБА_1 за рахунок Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного зонду України м. Харкова за період з 05.06.2018 по 14.11.2018 в сумі 24 440,73 грн.

31 січня 2019 року Харківським міським центром зайнятості також прийнято наказ № 73 Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 , яким визначено вжити заходів по поверненню виплачених ОСОБА_1 як допомога по безробіттю за період з 15.11.2018 по 16.01.2019 в сумі 7803,49 грн.

Позивач також зазначає, що 05.02.2019 Харківським міським центром зайнятості отримано відповідь ОСОБА_1 в якій остання зазначила, що суд не виніс рішення про призначення пенсії, а лише зобов'язав Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова розглянути питання щодо призначення та виплати пенсії. Повідомила, що про рішення Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, яким призначено пенсію вона дізналась 17.01.2019 після отримання коштів. Інформація врахована Харківським міським центром зайнятості для визначення строків, за які підлягає поверненню допомога по безробіттю.

Також Харківський міський центр зайнятості вказує на те, що ОСОБА_1 28.12.2018 отримала довідку від Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про отримання пенсії за вислугу років з 21.03.2018 (том 1, арк.с. 14).

03 квітня 2019 року Харківським міським центром зайнятості прийнято наказ № 215 Про внесення змін до наказу від 31.01.2019 № 73 "Про повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 ", яким, в зв'язку з нововиявленими обставинами та на підставі протокольного рішення Комісії ХМЦЗ щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 02.04.2019 № 15 стосовно ОСОБА_1 вирішено внести зміни до наказу від 31.01.2019 року № 73 та викласти його в наступній редакції: вжити заходів по поверненню коштів, виплачених ОСОБА_1 як допомога по безробіттю за період з 28.12.2018 по 16.01.2019 в сумі 2 533,68 грн. (п. 2 Наказу).

Борг сплачено ОСОБА_1 в повному обсязі.

Крім того, 04 квітня 2019 року Харківським міським центром зайнятості прийнято наказ № 216 Про внесення змін до наказу від 30.01.2019 № 65 "Про організацію роботи щодо повернення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 " яким, в зв'язку з нововиявленими обставинами та на підставі протокольного рішення Комісії ХМЦЗ щодо розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 02.04.2019 № 15 вирішено внести зміни до наказу від 30.01.2019 року № 65 та викласти його в наступній редакції: вжити заходів по поверненню виплаченої допомоги по безробіттю ОСОБА_1 за рахунок Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова за період з 05.06.2018 по 27.12.2018 в сумі 29 710,54 грн. (п. 2 Наказу).

З метою досудового врегулювання спору зазначений наказ разом з Листом - претензією за вих. № ХМЦЗ-02-3078 від 04.04.2019 року було направлено на адресу Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова з пропозицією повернути кошти. Однак, позивач вказує, що Лист - претензію залишено відповідачем без відповіді та без задоволення. На момент подання позовної заяви сума допомоги по безробіттю на рахунок Харківського міського центру зайнятості не повернута.

Обставини щодо стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в розмірі 29 710,54 грн. в примусовому порядку стали підставою для звернення Харківського міського центру зайнятості до суду.

Вирішуючи питання про правомірність та обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить з того, що предметом спору у даній справі є вимога про відшкодування майнової шкоди, завданої внаслідок неправомірних дій органу державної влади.

Правовідносини, що виникли між учасниками справи регулюються, зокрема положеннями: Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про зайнятість населення", Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 за № 280 тощо.

Стаття 11 Цивільного кодексу України встановлює, що підставою виникнення цивільних прав і обов'язків є завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі.

Загальні положення про цивільно-правову відповідальність за завдання позадоговірної майнової шкоди передбачені статтею 1166 Цивільного кодексу України, відповідно до якої майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам юридичної особи, а також шкода, завдана її майну, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Разом з тим, у відповідності до статті 1173 Цивільного кодексу України шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Таким чином, на відміну від загальної норми статті 1166 Цивільного кодексу України, яка вимагає встановлення усіх чотирьох елементів цивільного правопорушення (протиправної поведінки, наявності шкоди, причинного зв'язку між протиправною поведінкою та завданою шкодою, вини заподіювача шкоди), спеціальна норма статті 1173 Цивільного кодексу України, на підставі якої заявлені позовні вимоги у цій справі, передбачає відшкодування шкоди незалежно від вини державного органу та його посадової або службової особи.

Суб'єктами відповідальності, відповідно до статті 1173 Цивільного кодексу України є органи державної влади або місцевого самоврядування.

Статтею 6 Конституції України встановлено, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Згідно з пунктом 7 цього Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова є органом виконавчої влади, тобто суб'єктом відповідальності в розумінні статті 1173 Цивільного кодексу України.

Необхідною підставою для притягнення органу державної влади до відповідальності у вигляді стягнення шкоди є наявність трьох елементів цивільного правопорушення: неправомірні дії цього органу, наявність шкоди та причинний зв'язок між неправомірними діями і заподіяною шкодою; довести наявність цих елементів має позивач, який звернувся з позовом про стягнення шкоди на підставі статті 1173 Цивільного кодексу України.

Згідно з частиною першою статті 107 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Пенсійний фонд, його органи та посадові особи за шкоду, заподіяну особам внаслідок несвоєчасного або неповного надання соціальних послуг, призначення (перерахунку) та виплати пенсій, передбачених цим Законом, а також за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків з адміністративного управління Накопичувальним фондом несуть відповідальність згідно із законом.

Відповідно до частини 1 статті 43 Закону України "Про зайнятість населення", статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії, а пунктом 2 частини 1 статті 44 Закону України "Про зайнятість населення" визначено, що зареєстровані безробітні мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та цього Закону.

Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення чи отримання права на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням комісії з розгляду спірних питань при призначення (перерахунку) пенсій Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 23.03.2018 № 12 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах з тих підстав, що посада артиста драми, яку обіймав позивач у зазначених вище періодах не відноситься до Переліку посад артистів театрально - концертних та інших видовищних закладів, які дають право на пенсію за вислугою років.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2018 року у справі № 820/4762/18 рішення Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова № 12 від 23 березня 2018 скасовано та зобов'язано Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу роботи за вислугу років періоди роботи у Комунальному підприємстві "Харківському академічному російському драматичному театрі імені О.С.Пушкіна" на посаді артиста з 01.08.1991 по 30.10.2016, з 01.11.2016 по 31.10.2017 та з 13.12.2017 по 20.03.2018; зобов'язано Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова розглянути питання щодо призначення та виплати ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з моменту її звернення із заявою, а саме з 21.03.2018. Вказана постанова набрала законної сили.

Згідно з частиною 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Згідно з частиною четвертою статті 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, обставини протиправної поведінки Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, яка виявилась у безпідставній та незаконній відмові в призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах, є встановленими та не підлягають доведенню.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 43 Закону України "Про зайнятість населення" статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування (ч. 2 ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення").

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 44 Закону України "Про зайнятість населення" зареєстровані безробітні мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та цього Закону.

Пунктом 7 частини першої статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення чи отримання права на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку.

Виплата допомоги по безробіттю здійснювалася позивачем не добровільно, а на виконання вимог Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до частини першої статті 7, статті 8 та пункту 1 частини другої статті 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, кошти якого не включаються до складу Державного бюджету України.

Виходячи з наведених вище положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" здійснені позивачем виплати допомоги по безробіттю за рахунок коштів Фонду особі, якій призначено пенсію, є додатковими витратами позивача, оскільки така виплата допомоги по безробіттю не здійснювалася б позивачем у випадку своєчасного призначення та виплати пенсії ОСОБА_1 .

Внаслідок неправомірних дій управління пенсійного фонду ОСОБА_1 своєчасно не отримала призначення пенсійного забезпечення, яке їй гарантовано чинним законодавством, а Харківський міський центр зайнятості безпідставно здійснив виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_1 , яка не має будь-яких доходів, за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що свідчить про наявність причинно-наслідкового зв'язку між незаконними діями управління пенсійного фонду та понесеними позивачем збитками.

Сума завданої відповідачем шкоди Харківському міському центру зайнятості вимірюється сумою допомоги по безробіттю, отриманою ОСОБА_1 у період з 05.06.2018 по 27.12.2018 у розмірі 29 710,54 грн. за рахунок коштів позивача на випадок безробіття, яка підтверджується довідкою Харківського міського центру зайнятості про нараховане та перераховане матеріальне забезпечення, яке підлягає поверненню за вказаний період.

Встановивши зазначені вище обставини, суд дійшов висновку про наявність складу цивільного-правопорушення та покладення на Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова обов'язку щодо відшкодування позивачу понесених ним збитків - коштів, виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в розмірі 29 710,54 грн.

Аналогічна правова позиція щодо застосування приписів статті 1173 ЦК України та статті 107 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у подібних правовідносинах, викладена у постановах Верховного Суду від 13.02.2018 у справі № 915/282/17, від 18.06.2018 у справі № 904/1284/17, від 07.12.2018 у справі № 922/3435/17, від 21.06.2018 у справі № 916/1371/17 та від 09.07.2018 у справі № 921/202/17-г/4.

Зважаючи на викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Харківського міського центру зайнятості обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судового збору, суд керується частиною першою статті 129 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підставі, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог. Отже, витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 921,00 грн. покладаються на Шевченківське ОУ ПФУ м. Харкова та підлягають стягненню на користь позивача.

З огляду на наведене, відповідно до статей 11, 1173 Цивільного кодексу України та керуючись статтями 1, 13, 73-80, 86, 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Харківського міського центру зайнятості задовольнити.

Стягнути з Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (місцезнаходження: 61022, місто Харків, майдан Свободи, будинок 5, під'їзд 4; код ЄДРПОУ 41248278) на користь Харківського міського центру зайнятості (ХМЦЗ; місцезнаходження: 61013, місто Харків, вулиця Шевченка, будинок 137-А; код ЄДРПОУ 36224721) кошти, виплачені як допомога по безробіттю ОСОБА_1 в розмірі 29 710,54 грн. та судовий збір в розмірі 1 921,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 256 ГПК України та п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Повне рішення складено "18" липня 2019 р.

Суддя В.В. Рильова

справа № 922/1597/19