Справа № 755/8361/19
Провадження №: 3/752/4857/19
17.07.2019 року
Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Бондаренко Г.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , який працює керівником політичної партії «Солідарність правих сил», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , раніше адміністративному стягненню не піддавався,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, -
згідно з протоколом, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру поданого 06 лютого 2019 року політичною партією «Солідарність правих сил» (код ЄДРПОУ 37133583) за IV квартал 2018 року (далі - Звіт Партії) за підписом керівника Партії ОСОБА_1 до Національного агентства та перевірки відповідності відображеної у Звіті Партії інформації вимогам законодавства України, зіставлення та звірки відомостей, зазначених у Звіті, з доданими до Звіту документами, відомостями з інформаційних баз даних державних органів та інших відомостей, які мають відображатися у Звіті Партії встановлено, що оформлення Звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають, вимогам законодавства та неповноту відображеної у Звіті Партії інформації, а саме:
на титульній сторінці Звіту Партії та у таблиці 2) власник - юридична особа пункту 2.1 «Відомості про нерухоме майно» глави 2 «Відомості про майно, у тому числі за кордоном, що перебуває на праві користування політичної партії» розділу І «Відомості про майно, нематеріальні цінності, цінні папери політичної партії» Звіту, зазначено фактичне місцезнаходження: 03040, м. Київ, проспект 40-річчя Жовтня, буд. 98/2 та додано договір оренди № 25-16 від 30.05.2016. Проте у Звіті Партії не відображено відомості щодо здійснення орендної плати у розмірі та у строки визначені зазначеним вище договором та/або відомості щодо фінансових зобов'язань, які виникли у Партії на підставі договору оренди № 25-16 від 30.05.2016 року, а також не додано копію Акту прийому-передачі нерухомого майна за вищевказаною адресою, що є порушенням вимог пункту чотири та п'ять частини дев'ятої, дванадцятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (далі - Положення про порядок подання Звіту; копія сторінок Звіту Партії та копія договору оренди додаються);
на титульній сторінці Звіту Партії зазначено рахунок ТВБВ N10026/084 філії Головного управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк», МФО 322669, проте зазначений рахунок не відображено у пункту 4» 1.1 «Грошові кошти на рахунках політичної партії» розділу II «Відомості про грошові кошти політичної партії» та не додано довідку про рух коштів на вищезазначеному рахунку, що є порушення частини дванадцятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту (копія сторінок звіту додаються).
Вищезазначені порушення зафіксовані в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Солідарність правих сил» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2018 року від 20 березня 2019 року та Висновку про результати аналізу Звіту політичної партії «Солідарність правих сил» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2018 року від 29 березня 2019 року № 1034, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання політичній корупції від 29 березня 2019 року № 883 (копія Акту про проведення аналізу Звіту Партії та копія Висновку про результати аналізу Звіту Партії додаються).
Таким чином, ОСОБА_1 згідно протоколу вчинив порушення встановленого порядку подання Звіту Партії за IV квартал 2018 року, відповідальність за яке передбачена статтею 21221 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився.
Відповідн до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 згідно з протоколом 06.02.2019 року, день виявлення правопорушення 20.03.2019 року, отже на момент розгляду справи судом минуло більш ніж три місяці з дня виявлення правопорушення.
Згідно правил п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи, строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 38, п.7 ст. 247, ст. 283-284 КУпАП, суддя
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП - закрити, у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя : Бондаренко Г.В.