Справа № 710/792/19 Провадження № 3/710/398/19
17.07.2019 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, за ч.1 ст.187 КУпАП, які надійшли від Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 20.01.2015 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , непрацюючого, неодруженого, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі,
ОСОБА_1 22.06.2019 о 05 годині 40 хвилин під час перевірки працівниками Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області його місця проживання, був відсутній в своєму домоволодінні. Заборона виходити з домоволодіння з 22 години 30 хвилин до 06 години 00 хвилин, де він проживає передбачалась правилами адміністративного нагляду, який був встановлений 22.03.2019 року постановою Шполянського районного суду Черкаської області строком на один рік. Будучи відсутнім в своєму місці проживання о 05 годині 40 хвилин, ОСОБА_1 порушив встановлені правила адміністративного нагляду і тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
У суд ОСОБА_1 з'явився, вину визнав повністю.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно з ст. 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Згідно ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах, в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Згідно ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження ; заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення стверджується матеріалами справи, зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення серія ГР №353670 від 22.06.2019 року, який складений відповідно до вимог чинного закону, (а.с.1), рапортом інспектора-чергового Шполянського відділення поліції Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Гадіона Е.О. (а.с.2), копією постанови Шполянського районного суду Черкаської області від 22.03.2019 року у справі № 710/247/19 (а.с.3-4), рапортом про перевірку наявності за місцем проживання ОСОБА_1 (а.с.5), поясненням ОСОБА_2 (а.с.6), поясненням ОСОБА_1 (а.с.7), постанови Шполянського районного суду Черкаської області від 17.05.2019 року у справі № 710/541/19 (а.с.8).
Так, згідно з постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 22.03.2019 року у справі № 710/247/19 щодо ОСОБА_1 , терміном на один рік, встановлено адміністративний нагляд та покладено зокрема, заборону виходити з домоволодіння, де він проживає з 22-30 до 06-00.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР №353670 від 22.06.2019 року, рапорту інспектора-чергового Шполянського відділення поліції Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Гадіона Е.О, рапорту про перевірку наявності за місцем проживання ОСОБА_1 від 22.06.2019, пояснення ОСОБА_2 , пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_1 22.06. 2019 року о 05 годині 45 хвилин під час перевірки був відсутній за місцем проживання.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, 22.06.2019 року о 05 годині 40 хвилин, що виразилась у порушенні заборони виходу з місця проживання з 22 години 30 хвилин до 6 години 00 хвилин, вчинив правопорушення, передбачене ч.1. ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вина правопорушника доведена. Аналізуючи досліджені докази у сукупності у суду не має об'єктивних сумнівів у винуватості ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.187 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Таким чином, на підставі вказаних доказів вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, доведена.
При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини, матеріальний стан, а тому вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 грн., яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень.
Оскільки ОСОБА_1 , піддається адміністративному стягненню, суд стягує з нього судовий збір в сумі 384,20 грн., відповідно до ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись, ст.ст.9-11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 33-35, 401, 187,252, 280, 283, 288 ст. 294, 307, 308 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 20.01.2015 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , непрацюючого, неодруженого, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 грн., який стягнути в дохід держави за такими реквізитами (по КЕКД 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач УК у Шпол.р-н/Шполянський р-н/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 38031276, МФО 899998, рахунок № 31114106023552).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 102,00 грн., відповідно до ст.308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області 20.01.2015 року, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_2 , непрацюючого, неодруженого, інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, судовий збір в сумі 384,20 грн. на користь держави за такими реквізитами (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна