465/3899/19
3/465/2375/19
про повернення адміністративних матеріалів
15.07.2019 м.Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь Василь Ярославович, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління Держпраці у Львівській області відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП), -
Головним управлінням держпраці у Львівській області скеровано до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 41 КУпАП, з підстав, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення № ЛВ 2798/451 від 05.06.2019.
Зі змісту ст. 278 КУпАП, вбачається, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі ї виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
З протоколу про адміністративне правопорушення № ЛВ 2798/451 від 05.06.2019. вбачається, що ОСОБА_1 відмовився підписувати цей протокол. Зокрема вбачається, що ОСОБА_1 відмовився своїм підписом підтвердити факт роз'яснення йому прав передбачених ст. 268 КУпАП, ст.63 Конституції України, а також відмовився поставити свій підпис у графі «підпис особи щодо якої складено протокол». Під кожним записом про відмову ОСОБА_1 від підпису у протоколі міститься підпис головного державного інспектора ОСОБА_2 особи, що склала протокол.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 41 КУпАП, слід повернути для дооформлення.
На підставі наведеного, керуючись статтями 256, 278, 283 КУпАП,-
Повернути адміністративні матеріали складені відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 41 КУпАП, Головному управлінню дерджпраці у Львівській області для дооформлення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя В. Кузь