Постанова від 12.07.2019 по справі 607/16648/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.07.2019 Справа №607/16648/19

м.Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Тернопільського відділення поліції ТВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого в КП «Тернопільелектротранс» на посаді контролера,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2019р. серії БД №243255, водій ОСОБА_1 15 червня 2019 року в с. Петриків по вул. Шептицького,13, близько 23 год. 05 хв. керував автомобілем марки «Шевроле Еванда» номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, нечітка мова. Від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку в КУТОР ТОНД водій відмовився в присутності двох свідків. Відмова №177 від 16.06.2019р. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся та шкодує про вчинене, зазначає, що він випив невелику кількість спиртного, їхав додому, цілком контролював себе, відмовився від проходження проведення огляду, так як на місці події не заперечував факту вживання ним алкоголю. Просить, враховуючи щире визнання ним своєї вини, приймаючи до його особу, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, наявністю постійного місця роботи та позитивної характеристики з місця роботи, не позбавляти посвідчення водія з накладенням штрафу, оскільки отримана заробітна плата від роботи є єдиним джерелом доходу його сім'ї, а застосувати до нього положення статті 21 КУпАП та звільнити від адміністративної відповідальності, передавши матеріали на розгляд трудового колективу КП «Тернопільелектротрнас» для застосування до нього заходів громадського впливу.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина у вчиненні правопорушення доведена матеріалами дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 16.06.2019р. серії БД №243255; поясненнями свідків проходження огляду від 16.06.2019р. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення.

Разом з тим, в судовому засіданні ОСОБА_1 подав клопотання першого заступника директора КП «Тернопільелектротранс» Зелінського В.М. за участю голови профкому ОСОБА_4 від 09.07.2019р. №469/18, в якому вони просить звільнити гр. ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене ним адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею матеріалів справи на розгляд трудового колективу КП «Тернопільелектротранс», в якому він працює на посаді контролера для застосування до нього заходів громадського впливу.

Так, відповідно до ст. 255-1 Кодексу законів про працю України трудовий колектив підприємства утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством.

Згідно наданого заступником директора КП «Тернопільелектротранс» клопотання, останній просить звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та передати матеріали справи із постановою на розгляд трудового колективу Підприємства для застосування до ОСОБА_1 заходів громадського впливу. У клопотанні вказано, що ОСОБА_1 перебуває із КП «Тернопільелектротранс» у трудових відносинах на посаді контролера, за період яких він зарекомендував себе виключно із позитивної сторони, всі недоліки виправляє вчасно та якісно, допущених помилок не повторює, до адміністративної та дисциплінарної відповідальності не притягувався.

До клопотання додані протокол зборів трудового колективу КП «Тернопільелектротранс», згідно із яким ОСОБА_1 надав пояснення по суті вчиненого ним правопорушення, щиро розкаявся, усвідомив негативні наслідки вчиненого та членами профспілкового комітету засуджено вчинок ОСОБА_1 і вказано на неприпустимість повторного вчинення адміністративного правопорушення, попереджено про застосування відповідних заходів реагування і прийнято рішення про направлення до Тернопільського міськрайонного суду клопотання про передачу матеріалів адміністративної справи на розгляд трудового колективу Підприємства; характеристику КП «Тернопільелектротранс» від 09.07.2019р. №468/01, згідно якої ОСОБА_1 характеризується виключно із позитивної сторони як працівник Підприємства; характеристику ОСББ «Юрчака 2», згідно якої ОСОБА_1 також характеризується позитивно.

Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Розглянувши клопотання першого заступника директора КП «Тернопільелектротранс» та заслухавши заявлене клопотання ОСОБА_1 , приймаючи до уваги визнання ОСОБА_1 своєї вини та щире розкаяння у вчиненому, що згідно ст. 34 КУпАП є обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вивчивши його особу, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, має постійне місце роботи та позитивну характеристику, заробітна плата є єдиним джерелом його доходу, суд вважає, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за вчинене ним правопорушення і згідно правил ст. 21 КУпАП до нього в даному випадку доцільно застосувати захід громадського впливу, направивши постанову суду за наслідками розгляду адміністративної справи на розгляд трудового колективу КП «Тернопільелектротранс».

Частина 2 статті 21 КУпАП встановлює, що про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені, зокрема, частиною першою статті 130 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноваженим ним орган, або громадська організація повинні не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.

На виконання ч. 2 ст. 21 КУпАП після розгляду справи суд направляє копію постанови по справі №607/16648/19 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП на розгляд трудового колективу КП «Тернопільелектротранс», якому не пізніше, як у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, повідомити суд про застосовані заходи громадського впливу до ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 21, 23, 33, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 251, 252, 279, 280, 283, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2019р. серії БД №243255.

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.06.2019р. серії БД №243255 і на підставі ст. 21 КУпАП застосувати до нього захід громадського впливу, направивши копію постанови суду за наслідками розгляду адміністративної справи на розгляд трудового колективу КП «Тернопільелектротранс» (м. Тернопіль, вул. Тролейбусна,7).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови, до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Суддя Дзюбановський Ю.І.