Постанова від 11.07.2019 по справі 607/16493/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.07.2019 Справа №607/16493/19

м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли із Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в

АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. серії АПР18 №07657, ОСОБА_1 06 червня 2019 року о 19 год., перебуваючи по АДРЕСА_2 Гжицьких АДРЕСА_3 , в м. Тернополі, в ході сімейного конфлікту вчинив щодо своєї дружини конфлікт, під час якого ображав ОСОБА_2 нецензурною лексикою та погрожував фізичною розправою, шантажував, дане відбувалося на очах в неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , 2005 року народження, ОСОБА_4 , 2007 року народження, ОСОБА_5 , 2007 року народження, чим допустив неналежне виконання обов'язків щодо виховання дітей та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП не визнає, посилаючись на те, що він не розуміє, які саме обов'язки ним не виконувалися по відношенню до дітей, про що зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, будь-яких протиправних дій відносно своєї дружини та дітей не вчиняв, а тому, просить закрити адміністративну справу за відсутності доказів вчинення ним адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд прийшов до висновку, що провадження в даній справі підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, виходячи з наступних підстав.

Так, частина 1 статті 184 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Як встановлено в судовому засіданні, до матеріалів адміністративної справи як доказ вчинення ОСОБА_1 правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП додані: протокол про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. №097657, який складений вже після події 06.06.2019р.; заява ОСОБА_2 від 21.06.2019р. про внесення відомостей до ЄРДР про вчинення, на думку заявника, гр. ОСОБА_1 кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 126, 129, 189 КК України, проте подія, яка вказана у протоколі про адміністративне правопорушення №097657, а саме 06 червня 2019 року о 19 год., не значиться; пояснення ОСОБА_2 від 04 липня 2019 року з приводу того, що 06 червня 2019 року її чоловік ОСОБА_1 прийшов до місця її проживання і в присутності дітей говорив в її сторону непристойності, нецензурну лексику; пояснення ОСОБА_6 від 08 липня 2019 року, в яких немає відомостей про подію 06 червня 2019 року; пояснення ОСОБА_1 від 08 липня 2019 року, в якому відсутності пояснення щодо події 06 червня 2019. Також, матеріли адміністративної справи не містять заяви самої ОСОБА_2 про факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення 06 червня 2019 року.

Крім цього, до матеріалів адміністративної справи не долучено доказів того, що ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_1 , а також доказів, що ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_3 , 2005 року народження, ОСОБА_4 , 2007 року народження, ОСОБА_5 , 2007 року народження. Наявність вказаних доказів для розгляду справи має істотне значення та є одним із доказів, що підтверджує склад адміністративного правопорушення за ст. 184 КУпАП.

Також, у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. №957657 не зазначено, які саме обов'язки по відношенню до дітей неналежно виконував ОСОБА_1 06 червня 2019 року о 19 год., перебуваючи по АДРЕСА_4 . Б АДРЕСА_5 Гжицьких,10 АДРЕСА_6 в м. Тернополі, що в даному випадку є обов'язковим.

Інших доказів, які б підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 дій, які вказані у протоколі про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. №097657, а відтак і підтвердити викладенні у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення обставини щодо невиконання ОСОБА_1 обов'язків по відношенню до дітей до матеріалів справи не долучено.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Враховуючи, що КУпАП не покладено на суд обов'язку збирання доказів у справі, суд, у відповідності до принців дизпозитивності та безсторонності, приймає рішення у справі на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Приймаючи до уваги встановленні під час розгляду справи обставини, суд приходить до висновку, що на підставі вказаних вище матеріалів та за відсутності інших доказів в їх сукупності, які мають бути належними і допустимими, не може ґрунтуватися обвинувачення особи у вчиненні нею адміністративного правопорушення і це доводити, враховуючи заперечення ОСОБА_1 .

Враховуючи вищезазначені обставини суд прийшов до висновку, що матеріалами справи не підтверджено факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП із викладеною у протоколі про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. №097657 фабулою, що не створює в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 7, 33, ч. 1 ст. 173-2, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 276, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08.07.2019р. серії АПР18 №097657 - закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.

Суддя Дзюбановський Ю.І.