(про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду)
12 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/9226/19
категорія 109010000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернової Г.В., розглянувши питання про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради про скасування постанови,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якій просить скасувати постанову №20-Ф накладену в.о. начальником Державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Магданюком О.А. від 25.06.2019 про накладення адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 за ч.4 ст.96 КУпАП.
Перевіривши матеріали позовної заяви на відповідність статей 20, 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного висновку.
Юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, порядок здійснення судочинства в адміністративних судах визначає та встановлює Кодекс адміністративного судочинства України. Зокрема, глава 2 КАС України визначає правила віднесення справ до адміністративної юрисдикції, а також розмежовує предметну, інстанційну юрисдикцію та територіальну підсудність різних адміністративних справ.
Так, статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Відповідно до приписів пункту першого частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності визначені у статті 286 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається із матеріалів справи, предметом оскарження у ній є постанова №20-Ф від 25.06.2019 по справі про адміністративне правопорушення, якою позивача визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 96 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 4250 грн.
Таким чином, розгляд позовної заяви ОСОБА_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення належить до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду, визначеного з дотриманням правил територіальної юрисдикції.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної адміністративної справи до Богунського районного суду м. Житомира (місцевого загального суду як адміністративного суду) за місцем реєстрації позивача ( АДРЕСА_1 ).
Керуючись статтями 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Передати адміністративну справу № 240/9226/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради про скасування постанови на розгляд до Богунського районного суду м. Житомира (10014, м. Житомир, Соборний майдан, 1).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Г.В. Чернова