Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення заяви без руху
16 липня 2019 р. Справа №805/2900/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Давиденко Т.В.
розглянувши заяву Бахмутського міськрайонного відділу державної виконавчої служби
Головного територіального управління юстиції у Донецькій області
про заміну способу виконання рішення суду від 20.06.2018 року
у справі № 805/2900/18-а
за адміністративним позовом ОСОБА_1
до відповідача Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду
України Донецької області
про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 20.06.2018 року, яке набрало законної сили 24.07.2018 року, адміністративний позов ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії щодо припинення виплати пенсії з 01 лютого 2018 року, зобов'язання поновити нарахування та виплату пенсії за віком з урахуванням заборгованості з 01 лютого 2018 року задоволений повністю, дії Бахмутсько - Лиманського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо припинення виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.02.2018 року визнані протиправними, Бахмутсько - Лиманське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зобов'язане відновити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 та виплатити заборгованість з 01.02.2018 року.
12 липня 2019 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду від Бахмутського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області надійшла заява про зміну способу виконання рішення суду у справі № 805/2900/18-а.
Згідно частини 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу і порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Відповідно до ч. 10 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення Кодексу адміністративного судочинства України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статей 160, 161, 167, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заявником судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про зміну способу та порядку виконання рішення суду не сплачений.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 169 України "Про судовий збір" суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги приписи частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положення статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України щодо залишення без руху заяви про відстрочення виконання рішення суду та встановлення заявнику строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 7, 160, 161, 169, 241, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву Бахмутського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про зміну способу виконання рішення суду у справі № 805/2900/18-а - залишити без руху.
Заявнику у п'ятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом надання до суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 576 (п'ятсот сімдесят шість) гривень 30 коп.
Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення вказаних недоліків заяви у встановлений строк, остання буде повернута судом без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Давиденко