Рішення від 11.07.2019 по справі 200/7263/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2019 р. Справа№200/7263/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Бабіча С.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 2009 року;

- зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (в редакції чинній на момент звернення з заявою про призначення пенсії вперше) з 2009 року з урахуванням висновків суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» йому проведено індивідуальний перерахунок пенсії з 01.04.2018 року, з чим він не погоджується, оскільки відповідач зобов'язаний був застосувати положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (чинного на момент призначення пенсії) та встановити йому мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, оскільки позивач відпрацював 23 роки на підземних роботах за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, ще при призначенні пенсії у 2009 році.

Позивач вважає, що такими протиправними діями (бездіяльністю) відповідача щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії було порушено його права та охоронювані законом інтереси.

Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідач зазначає, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком з 2009 року.

Позивач звернувся до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою від 03.05.2019 року про надання інформації, щодо врахування при призначенні пенсії (80% середньої заробітної плати шахтаря відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») та перерахунок пенсії згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (в редакції чинній на момент звернення позивача з заявою про призначення пенсії вперше) з 2009 року.

Заяву позивача розглянуто відповідно до закону України «Про звернення громадян» та надано відповідь від 17.05.2019 року № 10/Д-02-01-01.

Крім цього відповідач зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року №2148-УІІІ внесено зміни до абзацу третього частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) щодо встановлення особам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговування осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (далі - Закон № 345), мінімальної пенсії за віком у розмірі 80% заробітної плати застрахованої особи, виплаченої відповідно до статті 40 Закону № 1058.

Водночас, відповідачем зазначено, що вказана норма застосовується при зверненні за призначенням пенсії за віком після 11.10.2017 року та при зверненні за перерахунком пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058 або у разі перерахунку пенсії відповідно до абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону № 1058.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Враховуючи викладене, позивачу проведено індивідуальний перерахунок пенсії з 01.04.2018 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Розмір пенсії позивача розраховано з урахуванням вимог ст.8 Закону № 345, де зазначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України,встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків заробітної плати застрахованої особи.

На підставі зазначеного, враховуючи, що відповідач не порушував прав позивача, діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог позивача у повному обсязі.

Позивач у встановлений строк судом надав відповідь на відзив в якій зазначив, що заперечення наведені у відзиві є помилковими та необґрунтованими. У задоволенні позовних вимог наполягає в повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10 червня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справи та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

З огляду на вищевикладене справа розглядається судом за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши заяви сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі, з огляду на таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (а.с. 6-7).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач знаходиться на обліку в Селидовському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області. Пенсія призначена 23.11.2009 року довічно на пільгових умовах.

Відповідно до протоколу № 275 від 23 листопада 2009 року позивач отримує пенсію за віком, яка призначена на підставі ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788).

03 травня 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив повідомити чи було враховано при призначенні йому пенсії положення статті 8 Закону № 345, а саме, чи відповідав розмір його пенсії на момент призначення 80% зарплати шахтаря та у випадку якщо не відповідав, просив здійснити перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положень ст. 8 Закону № 345 (в редакції чинній на момент звернення позивача з заявою про призначення пенсії вперше) з грудня 2009 року (а.с. 13).

У відповіді Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 10/А 02-01-01 від 17 травня 2019 року, позивачу було відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії з 2009 року (з моменту призначення пенсії вперше).

Згідно з вказаною відповіддю, страховий стаж позивача складає 28 років 10 місяців 245 дні та врахований по 31.03.2017 рік, пільговий стаж за Списком № 1 складає 23 роки.

Вказано про те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-УІІІ внесено зміни до абзацу третього частини першої статті 28 Закону № 1058 щодо встановлення особам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговування осіб, на яких поширюється дія Закону № 345, мінімальної пенсії за віком у розмірі 80% заробітної плати застрахованої особи, виплаченої відповідно до статті 40 Закону № 1058.

Відповідач зазначив, що вказана норма застосовується при зверненні за призначенням пенсії за віком після 11.10.2017 року та при зверненні за перерахунком пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058 у разі перерахунку пенсії відповідно до абзацу 5 частини 4 статті 42 Закону № 1058.

01 квітня 2018 року позивачу проведено індивідуальний перерахунок пенсії з 01.04.2018 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії».

Розмір пенсії склав з 01.04.2018 року -5431,10 грн., з 01.03.2019 року - 6354,38 грн.

Вказано про те, що борг у сумі 22390,95 грн. за період з 01.04.2018 року по 31.05.2019 року буде виплачено разом з поточною пенсією у виплатний період червня 2019 року (а.с. 11-12).

Відповідно пенсійної справи та трудової книжки НОМЕР_3 встановлено, що пільгового стажу за Списком 1 - 23 роки, загальний трудовий стаж - 28 років.

Отже, вказаним листом відповідач фактично повідомив позивача про те, що відповідний перерахунок пенсії позивача згідно Закону № 345 зроблено лише з 01.04.2018 року та відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку з грудня 2009 року.

Окремого рішення про відмову у перерахунку пенсії позивача відповідачем не приймалось.

Відповідно до положень частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.

Закон № 1778 гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Згідно норм статті 1 цього закону громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону № 1788 працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

16.09.08 р. набрав чинності Закон № 345 (тобто до призначення пенсії позивачу), спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.

Дія цього Закону, відповідно до положень частини першої, поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Відповідно до статті 8 Закону № 345 мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

З аналізу зазначених норм встановлено, що необхідною умовою для набуття права на отримання пенсії в порядку передбаченому Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" є зайнятість на підземних роботах повний робочий день.

Пунктом 2 "Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р. № 383, передбачено, що під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80% робочого часу, встановленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

Судом з наданих позивачем трудової книжки та з матеріалів пенсійної справи (довідок про підтвердження трудового стажу, довідок про підземні виходи) встановлено, що позивач працював на посадах, передбачених Списком № 1.

Згідно з довідками про підтвердження трудового стажу № 66 від 11.11.09 р. та №140 від 21.11.09 р. посаду електрослюсаря підземного (електрослюсар підземний уч. зв'язку), на якій працював позивач та отримав пільговий стаж, якого достатньо для призначення пенсії на умовах ст. 14 Закону № 1788, віднесено до коду 1010100а - всі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 162 від 11.03. 94 р. та до коду 1.1 е - всі працівники, зайняті повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених вище робітників і службовців (медперсонал підземних пунктів охорони здоров'я, працівники підземного телефонного зв'язку, тощо) Списку № 1, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16 січня 2003 року.

З назви професій вказаних робітників видно, що вони віднесені до зайнятих повний робочий день на підземних роботах.

Зазначений перелік працівників у коді 1.1 е не є вичерпним.

Крім того, суд вказує на те, що з трудової книжки та довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, вбачається що позивач тривалий час працював електрослюсарем підземним на дільниці «Зв'язку», отже з зазначеного суд приходить до висновку про те, що позивача можливо віднести до працівників зайнятих повний робочий день під землею та які обслуговують шахтарів.

З аналізу вищезазначених положень суд приходить до висновку, що положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці'розповсюджуються на професію позивача, а саме електрослюсаря підземного, оскільки останній був зайнятий повний робочий день під землею, що підтверджується довідкою про підземні спуски.

Таким чином, суд вказує на те, що відповідач при призначенні пенсії у 2009 році зобов'язаний був при призначенні пенсії позивачу застосувати положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (чинного на момент призначення пенсії) та встановити мінімальний розмір пенсії позивачу у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, оскільки останній відпрацював 15 років на підземних роботах за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Ччастиною 5 статті 245 КАС України передбачено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті (визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії), суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Отже, правовідносини щодо призначення пенсії та здійснення нарахування та виплати пенсії позивачу відносяться до виключної компетенції працівників Пенсійного фонду України, та є їх дискреційними повноваженнями і суд, захищаючи права та свободи особи, не може перебирати на себе функції інших органів державної влади, та втручатися в делеговані повноваження.

Таким чином, позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до положень статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (в редакції чинній на момент звернення з заявою про призначення пенсії вперше) з 2009 року, з урахуванням висновків суду, є правомірними, обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо вимог про визнання дій відповідача протиправними.

Суд звертає увагу, на те, що відповідно до вимог пенсійного законодавства особа має право звернутися до управління із заявою про перерахунок пенсії.

Відповідно до п. 4.1 розділу IV Постанови Правління Пенсійного фонду України від 2511.2005 року № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

Як було вказано вище, позивач 03.05.2019 року звернувся до відповідача із заявою, у якій просив повідомити чи було враховано при призначенні йому пенсії положення статті 8 Закону № 345, а саме, чи відповідав розмір його пенсії на момент призначення 80% зарплати шахтаря та у випадку якщо не відповідав, просив здійснити перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положень ст. 8 Закону № 345 (в редакції чинній на момент звернення позивача з заявою про призначення пенсії вперше) з грудня 2009 року.

Відповідач на вказану заяву надав позивачу відповідь у порядку Закону України "Про звернення громадян" № 10/А 02-01-01 від 17 травня 2019 року, якою позивачу фактично було відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії з грудня 2009 року (з моменту призначення пенсії вперше).

Відповідно до п. 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Суд зазначає, що законодавством передбачена відповідна форма заяви про призначення (перерахунок) пенсії.

Заява позивача від 03.05.2019 року не відповідає формі заяви передбаченої Порядком № 22-1, однак на думку суду зазначена заява позивача є фактично заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії, що видно з її змісту.

Однак відповідач за результатами розгляду звернення позивача про перерахунок пенсії надав відповідь позивачу листом, без прийняття відповідного рішення.

Відповідно до п. 4.3. Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що відповідач за результатами розгляду заяви позивача від 03.05.2019 року керуючись п. Порядку № 22-1 зобов'язаний був прийняти розпорядження про перерахунок пенсії або про відмову у перерахунку пенсії, однак з матеріалів справи вбачається, що відповідачем такого рішення не прийнято.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про визнання протиправними дій відповідача щодо щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 2009 року та задовольняє позовні вимоги в цій частині.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, судовий збір в сумі 768, 40 грн., підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись Законами України "Про пенсійне забезпечення", «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про підвищення престижності шахтарської праці», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року, Списками № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Кодексом адміністративного судочинства України, суд

В И РІ Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату йому пенсії відповідно до положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 2009 року.

Зобов'язати Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) від 03.05.2019 року про перерахунок та виплату пенсії відповідно до положень статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (в редакції чинній на момент звернення з заявою про призначення пенсії вперше) з 2009 року з урахуванням висновків суду.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 (сорок) копійок за рахунок бюджетних асигнувань Селидовське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274).

Повне рішення складене 11 липня 2019 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у випадку розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.І. Бабіч