16 липня 2019 року м. Житомир
справа № 240/6261/18
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні, в приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про призначення до судового розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, на стороні відповідача - Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України, про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо проведення перерахунку та виплати пенсії в неповному обсязі з 01.01.2018, без урахування суми середньомісячних додаткових видів грошового забезпечення;
- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 01.01.2018 провести перерахунок та виплачувати призначену пенсію, з урахуванням в складі грошового забезпечення для обрахунку пенсії середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 4024,61 грн, яка була встановлена рішенням суду та виплачувалась до 31.12.2017.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ухвали суду від 23 січня 2019 року провадження у справі №240/6261/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, на стороні відповідача - Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України, про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/4979/18.
Одночасно відповідачем у клопотанні від 18.01.2019 за вх.№1197/19 в заявлено клопотання про призначення даної адміністративної справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом учасників справи.
Згідно з ухвалою суду від 16 липня 2019 року провадження у справі поновлено, розгляд справи продовжено за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Суд зазначає, що оскільки ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 провадження в адміністративній справі №240/6261/18 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва в адміністративній справі №826/4979/18, у зв"язку із задоволенням клопотання відповідача, прийняття будь-яких процесуальних рішень, щодо заявленого відповідачем клопотання про призначення даної адміністративної справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом учасників справи, відкладалося до поновлення провадження у даній справі.
Розглянувши заявлене відповідачем клопотання, суд дійшов до висновку про його необґрунтованість з таких підстав.
Відповідно до п.10 ч.6 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд звертає увагу, що даний спір не входить до виключного переліку справ, які розглядаються за правилами загального позовного провадження, встановлений ч.4 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України та не підпадає під перелік справ у спорах, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, визначеного ч.4 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку про необґрунтованість клопотання відповідача щодо розгляду справи у відкритому судовому засіданні з викликом учасників справи.
Окрім того, суд зазначає, що при вирішенні питання про відкриття провадження у справі №240/6261/18 суд дійшов до висновку, що даний спір не входить до виключного переліку справ, які розглядаються за правилами загального позовного провадження, визначений ч.4 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України та не підпадає під перелік справ у спорах, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, передбачений ч.4 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, суд звертає увагу відповідача, що під час розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право, подати до суду всі докази, на які він посилаються у відзиві та у письмовій формі викласти обґрунтування своєї правової позиції.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про призначення даної адміністративної справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Керуючись статтями 12, 166, 204, 242, 243, 248, 256, 257, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про призначення до судового розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, на стороні відповідача - Центральне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України, про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до положень статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Горовенко