Справа № 161/7912/19
Провадження № 3/161/2357/19
м.Луцьк 08 липня 2019 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працює адвокатом,
- за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Луцького міськрайонного суду з Управління патрульної поліції у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 319717 від 02 травня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 01.03.2019 року, керуючи транспортним засобом марки “Volkswagen Passat” д.н.з. НОМЕР_1 , в м. Луцьку по вул. Шевченка, на нерегульованому перехресті Шевченка-Словацького при виявленні велосипедиста ОСОБА_2 , який здійснював маневр повороту ліворуч не вчинив заходів для безпечного об'їзду перешкоди або зупинки транспортного засобу внаслідок чого на останнього було здійснено наїзд. В результаті ДТП автомобіль та велисипед отримали механічні ушкодження з матеріальними збитками. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як порушення п.2.3 «б», 12.3, 16.11 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав та пояснив, що у даній ДТП винен велосипедист ОСОБА_2 , якому на даній ділянці дороги заборонялося виконувати поворот ліворуч.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оглянувши матеріали кримінального провадження № 120190300100000735, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що провадження підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним із зазначенням місця, часу, способу його вчинення, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
Згідно з положеннями статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 ставиться у провину порушення вимог пункту 2.3 «б», 12.3, 16.11 Правил дорожнього руху, якими встановлено, що:
Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
Адміністративна відповідальність за невиконання вимог зазначеного пункту, передбачена ст. 124 КУпАП.
Згідно з диспозицією ст. 124 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Як встановлено в судовому засіданні, в створенні дорожньо-транспортної пригоди не вбачається вини ОСОБА_1 . Крім того, даний факт підтверджується постановою старшого слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Ткачука С.С. від 10 квітня 2019 року про закриття кримінального провадження.
З оглянутих в судовому засіданні матеріалів кримінального провадження № 120190300100000735, за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, зокрема висновку експерта № 110 від 26 березня 2019 року, слідує, що експерт прийшов до висновку, що в заданій дорожній ситуації з технічної точки зору ОСОБА_1 не мав технічної можливості уникнути наїзду на велосипедиста з моменту виникнення небезпеки для руху.
Крім того, встановлено, що велосипедисту ОСОБА_2 на даній ділянці дорогу заборонялося виконувати маневр повороту ліворуч.
Отже, аналіз наведених вище обставин та доказів в їх сукупності не дає достатніх і переконливих підстав дійти висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та про доведеність його винуватості у вчиненні цього правопорушення й порушенні пунктів 2.3 «б», 12.3, 16.11 Правил дорожнього руху,
Жодних доказів в розумінні статті 251 КУпАП на спростування вищевказаного в матеріалах справи немає.
За змістом статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях та усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом (частина 1 статті 7 КУпАП).
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вказане, проаналізувавши та оцінивши відповідно до вимог статті 252 КУпАП наведені вище обставини справи та докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 7, 247, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП закрити, на підставі ст. 247 п.1 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.М. Філюк