Ухвала від 15.07.2019 по справі 2а-4811/10/0270

УХВАЛА

15 липня 2019 року

Київ

справа №2а-4811/10/0270

адміністративне провадження №К/9901/5273/18

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., в порядку підготовки справи до касаційного розгляду розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 03.08.2015 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі № 2-а-4811/10/0270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» до Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, третя особа - Ямпільське відділення Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Новобуд» звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом, в якому, просило суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві від 09.04.2014 №0006761504 та №0006771504.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 03.08.2015, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2015, позовні вимоги задоволено.

Не погодившись з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, Товариство з обмеженою відповідальністю «Новобуд» оскаржило їх у касаційному порядку.

У касаційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 03.08.2015 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2015 та прийняти нове рішення, яким відмовити в позові повністю.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 16.12.2015 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 03.08.2015 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03.11.2015 у справі № 2-а-4811/10/0270.

На виконання вимог закону особам, які беруть участь у справі, надіслані копії ухвали про відкриття касаційного провадження та інформація про їхні права та обов'язки, надано строк для подачі заперечень на касаційну скаргу.

З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали адміністративної справи № 2-а-4811/10/0270 за правилами підпункту 4 частини першої Розділу VІІ «Перехідні положення» цього кодексу.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду суддею-доповідачем у даній справі визначено Хохуляка В.В.

Відповідно до підпункту 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно зі статтею 344 Кодексу адміністративного судочинства України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.

Статтею 343 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено можливість попереднього розгляду справи.

Під час проведення підготовки справи до касаційного розгляду в порядку, передбаченому статтею 340 Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано склад учасників справи та зроблено висновок про можливість попереднього розгляду справи.

Керуючись статтею 340, підпунктом 4 частини першої Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження справу №2-а-4811/10/0270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» до Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, третя особа - Ямпільське відділення Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.

Визнати за можливе проведення попереднього розгляду справи № 2-а-4811/10/0270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Новобуд» до Крижопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, третя особа - Ямпільське відділення Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції, про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень та призначити попередній розгляд справи на 16.07.2019.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.

...........................

В.В. Хохуляк,

Суддя Верховного Суду