Рішення від 11.07.2019 по справі 340/1440/19

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1440/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови йому у перерахунку пенсії з урахуванням доходів за період з 01 лютого 2007 по 30 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "УСП" (м.Санкт-Петербург, Росія) в розрахунок пенсії за віком, на підставі довідок №262/2 від 04.04.2018 р., №02 від 30.03.2018 р., №17 від 06.04.2018 р., про середньомісячну заробітну плату за 54 місяці трудової діяльності для встановлення пенсії;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області врахувати дохід позивача, отриманий в період з 01 лютого 2007 по 30 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "УСП" (м. Санкт-Петербург, Росія) в розрахунок пенсії за віком, на підставі довідок №262/2 від 04.04.2018 р., №02 від 30.03.2018 р., №17 від 06.04.2018 р., про середньомісячну заробітну плату за 54 місяці трудової діяльності для встановлення пенсії.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 червня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем протиправно відмовлено йому в проведенні перерахунку пенсії, та не враховано його дохід, отриманий в період з 01 лютого 2007 по 30 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "УСП" (м. Санкт-Петербург, Росія) в розрахунок пенсії за віком, на підставі довідок №262/2 від 04.04.2018 р., №02 від 30.03.2018 р., №17 від 06.04.2018 р., про середньомісячну заробітну плату за 54 місяці трудової діяльності для встановлення пенсії. Оскільки, на переконання позивача, ним подано всі необхідні документи та вчинено всі дії для здійснення перерахунку пенсійного забезпечення. Також, посилався на встановлення нормами чинного законодавства права, а не обов'язку, органів Пенсійного фонду перевіряти обґрунтованість видачі довідок про заробітну плату підприємств, установ та організацій.

Відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву (а.с.60-62), в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Зазначивши, що відмовляючи позивачу в перерахунку пенсії на підставі наданих довідок, Головне управління діяло в межах повноважень визначених, чинним законодавством. Оскільки, особові рахунки працівника ОСОБА_1 , заведені ООО "Управление строительными проектами" та датовані 31.12.2010, 31.12.2011, 31.12.2013, 31.12.2016, що суперечить інформації зазначеній в супровідному листі до довідки №262/2 виданої 04.04.2018, де зазначено що ТОВ "Управління будівельними проектами" 04.08.2016 перетворено з АТ " Управління будівельними проектами ", яке до 18.08.2015 було ЗАО " Управління будівельними проектами ". Також, звертав увагу суду на те, що кінцевою датою отримання доходу на території Російської Федерації позивач визначає 30.09.2017 р., що суперечить даним трудової книжки, оскільки відповідно до наказу від 18.09.2017 р. №47 позивача звільнено з 19.09.2017р. (запис №39).

Дослідивши докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, та матеріалами пенсійної справи (а.с.29-59) підтверджено, що 04.12.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням пільгового стажу, передбаченого Списком №2 (а.с.31).

Відповідно до протоколу призначення від 14.12.2017, на підставі наданих документів, органом Пенсійного фонду позивачу була призначена пенсія з 05.09.2017 р. з урахуванням стажу, набутого на території Російської Федерації відповідно до трудової книжки.

При цьому, судом встановлено, що, з метою надання допомоги у витребуванні довідок про заробітну плату позивача за період з 19.06.2008 по 19.09.2017 та обґрунтованості їх видачі на адресу Державної установи - Пенсійного фонду Російської Федерації в Калінінському районі Санкт-Петербурга направлено запит від 23.01.2018 №889/02-30, який 05.03.2018 перенаправлено на адресу страхувальника (а.с.58-зв.).

На запит щодо надання довідок про заробітну плату позивача 02.05.2018 головним управлінням отримано наступні документи:

- довідку №17, видану 06.04.2018 ТОВ "Управління будівельними проектами -ЛОТ", про заробітну плату позивача за 10 місяців з лютого по листопад включно 2007 року, відповідно до якої розмір його зарплати склав 72476,19 російських рублів, за 7 місяців 2008 року ( з липня по грудень, включно) - розмір зарплати 53945,22 російських рублів та за 4 місяці 2009 року ( з січня по квітень, включно) - розмір зарплати 72028,58 російських рублів (а.с.53);

- довідку №262/2 видану 04.04.2018 ТОВ " Управління будівельними проектами " про заробітну плату позивача за 5 місяців 2010 року ( з квітня по серпень, включно), відповідно до якої розмір його зарплати склав 38361, 87 російських рублів, за 5 місяців 2011 року (з липня за листопад, включно) - розмір зарплати 39074,84 російських рублів, за 5 місяців 2013 року (з червня по жовтень, включно) розмір зарплати 32677,55 російських рублів, за 6 місяців 2016 року ( з травня по жовтень, включно) - розмір зарплати 51094,24 російських рублів, за 3 місяці 2017 року (з липня по вересень включно) - розмір зарплати 42433,05 російських рублів (а.с.53);

- довідку №02 видану 30.03.2018 ТОВ "Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" про заробітну плату позивача за 7 місяців 2014 року (з квітня по жовтень включно), відповідно до якої розмір його зарплати склав 21306 російських рублів, за 2 місяці 2015 року ( з листопада по грудень, включно) - розмір зарплати 2470 російських рублів (а.с.53-зв.).

Відповідач в письмовому відзиві на позов зазначив, що 10.05.2018 Головним управлінням направлено запит за вих. №8228/02-03 щодо проведення перевірки виданих довідок первинним документам та надання довідок про реорганізацію підприємств (а.с.57).

29.06.2018 запит Головного управління від 10.05.2018 р. перенаправлено до Державної установи - управління Пенсійного фонду Російської Федерації в Московському районі Санкт-Петербурга (а.с.58).

19.10.2018 відповідачем отримано лист ТОВ "Управління будівельними проектами" від 07.09.2018 р. за вих.№869 про направлення особових рахунків на ОСОБА_1 за періоди роботи: 08.04.2010 - 20.08.2010; 01.07.2011 - 15.11.2011; 24.06.2013 - 15.10.2013; 23.05.2016 -03.10.2016, 10.07.2017 - 19.09.2017, які велись ТОВ " Управління будівельними проектами" за зазначені періоди (а.с.57) .

Судом встановлено, що 06.12.2018 позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо перерахунку пенсії по заробітній платі та із врахуванням трудового стажу за час роботи в Російській Федерації в період з 2007 року по 2017 рік, до якої додав довідку №17, видану 06.04.2018 ТОВ "Управління будівельними проектами-ЛОТ", довідку №262/2 видану 04.04.2018 ТОВ "Управління будівельними проектами", довідку №02 видану 30.03.2018 ТОВ "Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами".

Листом від 14.12.2018 за №5082/02.03 відповідачем відмовлено ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії, посилаючись на статтю 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якої для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Також, посилався на те, що з метою підтвердження довідок про заробітну плату первинним документам ним двічі було направлено запити за місцем розташування підприємства, що видало довідку, до Державної установи - управління Пенсійного фонду Російської Федерації в Московському районі Санкт-Петербурга, але акт перевірки відповідності довідок первинним документам не надійшов, а тому відсутні правові підстави для врахування наданих довідок при обчисленні пенсії (а.с.18).

Матеріали справи містять копію трудової книжки ОСОБА_1 , яка містить відомості про роботу позивача:

- в ТОВ "Управління будівельними проектами": 01.02.2007 - 12.11.2007; 19.06.2008 -16.12.2008; 17.12.2008 - 24.04.2009; 10.07.2017 - 19.09.2017;

- в ЗАТ "Управління будівельними проектами": 08.04.2010 - 20.08.2010; 01.07.2011 - 15.11.2011; 24.06.2013 - 15.10.2013;

- в ТОВ "Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами": 01.04.2014 - 16.10.2014; 05.11.2015 - 15.02.2016;

- в АТ "Управління будівельними проектами": 23.05.2016 - 03.10.2016 (а.с.33-36).

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Відповідно до ст.40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.

Згідно ч.1 ст.44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Частиною 3 даної статті встановлено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Порядок прийняття та оформлення документів для призначення пенсії за віком врегульовано "Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до п.2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, зокрема, для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Пунктом 4.2 цього Порядку №22-1 передбачено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Згідно п.4.3 Порядку №22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію (п.4.7 Порядку №22-1).

При цьому, суд зазначає, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці. Відсутність посилання чи неточних записів у первинних документах по обліку трудового стажу та нарахуванню заробітної плати на конкретну посаду, яку займав позивач у той чи інший період його роботи у підприємстві за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не може бути підставою для виключення вказаних періодів роботи з трудового стажу позивача, що дає йому право на призначення пенсії за віком, оскільки працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань призначення пенсії за віком.

З урахуванням викладених обставин, суд дійшов висновку про підтвердження позивачем наданими довідками та трудовою книжкою факту отримання останнім доходу в ТОВ "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.02.2007 - 12.11.2007; 19.06.2008 - 16.12.2008; 17.12.2008 - 24.04.2009; 10.07.2017 - 19.09.2017; в ЗАТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 08.04.2010 - 20.08.2010; 01.07.2011 - 15.11.2011; 24.06.2013 - 15.10.2013; в ТОВ "Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.04.2014 - 16.10.2014; 05.11.2015 - 15.02.2016; в АТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 23.05.2016 - 03.10.2016.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність, станом на момент звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою про перерахунок пенсії, підстав для врахування його доходу отриманого в ТОВ "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.02.2007-12.11.2007; 19.06.2008-16.12.2008; 17.12.2008-24.04.2009; 10.07.2017-19.09.2017; в ЗАТ ТОВ "Управління будівельними проектами" за періоди: 08.04.2010-20.08.2010; 01.07.2011-15.11.2011; 24.06.2013-15.10.2013; в ТОВ "Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.04.2014-16.10.2014; 05.11.2015-15.02.2016; в АТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 23.05.2016-03.10.2016, при здійсненні перерахунку його пенсії. Що свідчить про протиправність дій відповідача та задоволення позовних вимог в зазначеній частині.

Суд не вбачає підстав для врахування доходу позивача, отриманого в ТОВ "Управління будівельними проектами" за період з 19.09.2017 по 30.09.2017, оскільки згідно запису №39 трудової книжки позивача, його звільнено відповідно до наказу від 18.09.2017 р. №47 з 19.09.2017р. (а.с.36-зв.), що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

У своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 Верховний Суд України вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Згідно ст.13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною Законом №475/97-ВР від 17.07.1997 кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб правового захисту у відповідному національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, що діяли як офіційні особи.

Засіб правового захисту, що передбачений зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави.

Будь-яка інша позиція була б рівнозначною санкціонуванню неналежного розподілу обмежених державних ресурсів, що саме по собі суперечило б загальним інтересам.

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків.

Суд зауважує, що ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Отже, ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

Таким чином, враховуючи вищевикладене суд задовольняє спосіб поновлення порушених прав позивача у вигляді зобов'язання відповідача врахувати дохід ОСОБА_1 , отриманий за період з 01 лютого 2007 по 19 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.02.2007-12.11.2007; 19.06.2008-16.12.2008; 17.12.2008-24.04.2009; 10.07.2017-19.09.2017; в ЗАТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 08.04.2010-20.08.2010; 01.07.2011-15.11.2011; 24.06.2013-15.10.2013; в ТОВ «Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.04.2014-16.10.2014; 05.11.2015-15.02.2016; в АТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 23.05.2016-03.10.2016 в розрахунок пенсії за віком, на підставі довідок №262/2 від 04.04.2018, №02 від 30.03.2018, №17 від 06.04.2018, про середньомісячну заробітну плату, при здійсненні перерахунку його пенсії.

В силу вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню, оскільки вони є обґрунтовані та законні. Заперечення представника відповідача не відповідають вимогам чинного законодавства, а дії відповідача вчинені не відповідно до наданих йому повноважень.

Відповідно до частини 1, 3 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

На підставі викладеного, здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору у сумі 768,40 грн., підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ: 20632802) про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з урахуванням доходів за період з 01 лютого 2007 по 19 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "Управління будівельними проектами " за періоди: 01.02.2007 - 12.11.2007; 19.06.2008 - 16.12.2008; 17.12.2008 - 24.04.2009; 10.07.2017 - 19.09.2017; в ЗАТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 08.04.2010 - 20.08.2010; 01.07.2011 - 15.11.2011; 24.06.2013 - 15.10.2013; в ТОВ «Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.04.2014 - 16.10.2014; 05.11.2015 - 15.02.2016; в АТ "Управління будівельними проектами " за періоди: 23.05.2016 - 03.10.2016, на підставі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії №262/2 від 04.04.2018, №02 від 30.03.2018, №17 від 06.04.2018.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області врахувати дохід ОСОБА_1 , отриманий за період з 01 лютого 2007 по 19 вересня 2017 року під час трудової діяльності в ТОВ "Управління будівельними проектами " за періоди: 01.02.2007 - 12.11.2007; 19.06.2008 - 16.12.2008; 17.12.2008 - 24.04.2009; 10.07.2017 - 19.09.2017; в ЗАТ "Управління будівельними проектами" за періоди: 08.04.2010 - 20.08.2010; 01.07.2011 - 15.11.2011; 24.06.2013 - 15.10.2013; в ТОВ «Виробниче об'єднання "Управління будівельними проектами" за періоди: 01.04.2014 - 16.10.2014; 05.11.2015 - 15.02.2016; в АТ "Управління будівельними проектами " за періоди: 23.05.2016 - 03.10.2016 в розрахунок пенсії за віком, на підставі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсії №262/2 від 04.04.2018, №02 від 30.03.2018, №17 від 06.04.2018.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) здійснені ним судові витрати на оплату судового збору в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина