Ухвала від 15.07.2019 по справі 500/984/19

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення заяви без руху

Справа № 500/984/19

15 липня 2019 рокум. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Хрущ В.Л., перевіривши матеріали заяви Публічного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку" про розстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Військового прокурора Тернопільського гарнізону, в інтересах держави, в особі: Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Тернопільській області, до Публічного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку", про: стягнення заборгованості у сумі 744155,43 грн. перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів, шляхом стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, та за рахунок готівки, що належить платнику податків, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року позов задоволено та стягнуто з Публічного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку" заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 744155,43 грн. - шляхом стягнення вказаних коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, та за рахунок готівки, що належить платнику податків, за відповідними реквізитами.

Дане рішення не оскаржувалось та набрало законної сили у встановленому законом порядку.

26.06.2019 року до суду електронною поштою надійшла заява Приватного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку" про розстрочення виконання судового рішення (вх.№1790/19).

Аналогічна заява з відповідними додатками надійшла до суду 01.07.2019 року - засобом поштового зв'язку (вх.№8795/19).

Вирішення будь-яких питань щодо розгляду даної заяви стало можливим 15.07.2019 року (у зв'язку з перебуванням з 01.07.2019 року по 12.07.2019 року головуючого судді у відпустці та на лікарняному).

Згідно з частиною першою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.

Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини шостої статті 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 160, 161, 167, 169, 171 КАС України.

За приписами пункту 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу,- постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (пункт 2 частини другої статті 169 КАС України).

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені статтею 167 КАС України.

До заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (частина третя статті 161 КАС України).

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.

Тобто, за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення (в тому числі, щодо розстрочення виконання судового рішення) має бути сплачений судовий збір у розмірі 576,30 грн.

Заявником судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про розстрочення виконання судового рішення - не сплачений.

Зазначений недолік заяви може бути усунений шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 576,30 грн.

Таким чином, заявнику у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 576,30 грн.

З огляду на викладене, враховуючи неврегулюваність питання щодо залишення без руху заяву про встановлення способу і порядку виконання рішення (стаття 378 КАС України), беручи до уваги приписи частини сьомої статті 7 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність застосування у даному випадку положень статті 169 КАС України щодо залишення без руху заяви Публічного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку" про розстрочення виконання судового рішення у справі №500/984/19 - та надання заявнику строку для усунення недоліків даної заяви шляхом надання суду оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 576,30 грн.

За подання до Тернопільського окружного адміністративного суду заяви про розстрочення виконання судового рішення судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у місті Тернополі/м. Тернопіль/22030101; код отримувача 37977726; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34311206084008; код класифікації доходів бюджету 22030101.

Керуючись статтями 7, 160, 161, 169, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-

УХВАЛИВ:

1. Заяву Публічного акціонерного товариства "2 ремонтний завод засобів зв'язку" про розстрочення виконання судового рішення у справі у справі №500/984/19 - залишити без руху.

2. Надати Публічному акціонерному товариству "2 ремонтний завод засобів зв'язку" строк для усунення недоліків заяви - до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали.

3. Роз'яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатись неподаною та підлягатиме поверненню заявнику.

4. Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо не підлягає.

Суддя Хрущ В.Л.

Копія вірна:

Суддя Хрущ В.Л.