08 липня 2019 року Справа № 280/1389/19 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянувши за правилами загального провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Покровська, 61)
про стягнення податкового боргу,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 14 446 265,82 грн. (згідно уточненої позовної заяви від 06.05.2019).
Ухвалою суду від 08.04.2019 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 06.05.2019.
Протокольною ухвалою суду від 06.05.2019 відкладено підготовче засідання на 20.05.2019.
Протокольною ухвалою суду від 20.05.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 19.06.2019.
Позивач про дату, час та місце судового засіданні повідомлений належним чином. В обґрунтування позовних вимог зокрема зазначив, що згідно облікової картки платника у відповідача станом на 18.06.2019 наявна заборгованістьу розмірі 14 446 265,82грн, який складається з: податку на додану вартість у розмірі 14864616,55 грн.; податку на прибуток у розмірі 24297,93 грн.; земельного податку у розмірі 31642,61 грн.; надходження від викидів забруднюючих речовин у розмірі 26277,20 грн.; надходження від скидів забруднюючих речовин у розмірі 9829,84 грн.Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 14 446 265,82грн.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування відзиву на позовну заяву від 02.05.2019 послався на те, що позивачем до матеріалів справи надано копії документів які свідчать про виникнення податкового боргу починаючи з липня 2017 року, однак не надано доказів безперервної дії податкової вимоги у період часу з 01.02.2015 по 01.01.2018, тобто не надано жодного доказу, який підтверджує виникнення податкового боргу. Крім того зазначає, що ст. 283 КАС України визначено особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень щодо стягнення коштів за податковим боргом. Згідно даної статті заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. Таким чином, позивач пропустив встановлений КАС України строк звернення до суду. За таких обставин, в задоволенні позовної заяви просить відмовити.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (код ЄДРПОУ 05541114) зареєстровано як юридична особа 18.04.1991, про що 19.10.2011 внесено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи за № 1 101 145 0000 003063, та перебуває на обліку у Мелітопольському управлінні Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Судом встановлено, що станом на 18.06.2019 відповідач має податковий борг у розмірі 14 417 788,58 грн, який складається з: податку на додану вартість у розмірі 14 358 309,25 грн.;податку на прибуток у розмірі 390,60 грн.;земельного податку у розмірі 29 395,59 грн.; надходження від викидів забруднюючих речовин у розмірі 19 863,30 грн.; надходження від скидів забруднюючих речовин у розмірі 9829,84 грн., що підтверджується довідкою Головного управління ДФС у Запорізькій області про заборгованість TOB «Мелітопольські теплові мережі» від 18.06.2019 року № 34612/10/08-01-56-08.
З матеріалів справи судом встановлено, що заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла на підставі наступного.
22.01.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9296672089 з податку на додану вартість за грудень 2017 року з терміном сплати 30.01.2018 на суму 883 237,00 грн. Самостійно боржником сплачена сума у розмірі 618 586,61 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 264 650,39 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
20.02.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9025674556 з податку на додану вартість за січень 2018 року з терміном сплати 02.03.2018 на суму 3 732 728,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 3 732 728,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
19.04.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9072392864 з податку на додану вартість за березень 2018 року з терміном сплати 30.04.2018 на суму 1 750 868,00 грн.Сума податкового зобов'язання в розмірі 1 750 868,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
21.05.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9097672939 з податку на додану вартість за квітень 2018 року з терміном сплати 30.05.2018 на суму 2 270 545,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 2 270 545,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
20.06.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9123909899 з податку на додану вартість за травень 2018 року з терміном сплати 30.06.2018 на суму 137 429,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 137 429,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
20.07.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9150385623 з податку на додану вартість за червень 2018 року з терміном сплати 30.07.2018 на суму 283 554,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 283 554,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Крім того, відповідач подав до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість №9179836971 від 27.08.2018 по строку сплати на 27.08.2018 на суму 51,00 грн. Визначене зобов'язання (49,00 грн. - сума що сплачується до бюджету + 2,00 грн. штрафу нарахована самостійно у зв'язку з виправленням помилки) не було сплачено та набуло статусу податкового боргу.
20.08.2018 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9175831498 з податку на додану вартість за липень 2018 року з терміном сплати 30.08.2018 на суму 233 748,00грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 233 748,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
21.01.2019 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9308229773 з податку на додану вартість за грудень 2018 року з терміном сплати 30.01.2019 на суму 1 370 769,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 1 370 769,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
20.02.2019 відповідачем самостійно подана до податкового органу податкова декларація № 9026902031 з податку на додану вартість за січень 2019 року з терміном сплати 01.03.2019 на суму 537 157,00 грн. Сума податкового зобов'язання в розмірі 537 157,00 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Крім того, 05.09.2017 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності подання податкової звітності та сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2016 року, січень, липень 2017 року.
В результаті проведеної перевірки виявлені порушення TOB «Мелітопольські теплові мережі» вимог 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, несвоєчасність реєстрації накладних. Відповідальність платника за порушення строків реєстрації податкових накладних передбачена абз. 2,4,5 п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 05.09.2017 №467/08-01-12-11/05541114.
Відповідно до акта від 05.09.2017 року № 467/08-01-12-11/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 15.09.2017 винесене податкове повідомлення - рішення №0007921201 на суму грошового зобов'язання в розмірі 210 711,73 грн. Податкове повідомлення - рішення 15.09.2017 направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 18.09.2017.
Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.14 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності подання податкової звітності та сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
В порушення пунктів 57.1, 57.3 ст. 57, абз. «а» пункту 50.1 статті 50, пункту 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість (з затримкою більше 30 календарних днів) на загальну суму 4 027 975,14 грн. Відповідальність платника за порушення правил сплати (перерахування) узгодженої суми грошового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 25.04.2018 року № 358/08-01-56-01/05541114.
Відповідно до акта від 25.04.2018 року № 358/08-01-56-01/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 15.05.2018 року винесене податкове повідомлення - рішення №00065525601 за порушення правил сплати (перерахування) узгодженої суми грошового зобов'язання протягом граничних строків на суму 805 595,05 грн. Податкове повідомлення - рішення направлено боржнику 15.05.2018 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
13.09.2018 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з податку на додану вартість, з 20.07.2018 по 31.08.2018.
В порушення пунктів ст. 57.3 ст. 57 пункту Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість (з затримкою більше 30 календарних днів) на загальну суму 100 551,08 грн. За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 13.09.2018 року № 996/08-01-56-06/05541114, який вручено уповноваженій особі підприємства.
Відповідно до акта від 13.09.2018 року № № 996/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 17.09.2018 року винесене податкове повідомлення - рішення №00125205606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 20 110,22 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 17.09.2018 року уповноваженій особі підприємства.
31.07.2018 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності подання податкової звітності та сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість з 27.04.2018 по 19.07.2018р.р.
В порушення пунктів 57.1,57.3 ст. 57, абз «а» пункту 50.1 статті 50, пункту 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платником несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 843 385,31 грн.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 31.07.2018 року № 754/08-01-56-01/05541114 .
Відповідно до акта від 31.07.2018 року № 754/08-01-56-01/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 16.08.2018 року винесено податкове повідомлення - рішення №00097805601 на суму грошового зобов'язання в розмірі 168 677,07 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 16.08.2018 року уповноваженій особі підприємства. По строку сплати на 21.11.2018 року у КОР рахується податковий борг з податкового повідомлення - рішення № 00097805601 у розмірі 21 650,33 грн.
30.11.2018 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Перевіркою встановлено, що боржником в порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, несвоєчасно зареєстровано податкові накладні в СРПН.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 30.11.2018 року № 1411/08-01-56-01/05541114 .
Відповідно до акта від 30.11.2018 року № 1411/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 26.12.2018 року винесено податкове повідомлення - рішення №00192345606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 1017 308,98 грн. Податкове повідомлення - рішення направлено боржнику 26.12.2018 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 04.01.2019 року.
21.02.2018 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексуУкраїни, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених за період з 01.09.2017 по 30.11.2017 та 01.09.2017 по 20.12.2017. Перевіркою встановлено, що боржником в порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, несвоєчасно зареєстровано податкові накладні в ЄРПН.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 21.02.2018 року № 147/08-01-56-01/05541114.
Відповідно до акта від 21.02.2018 року № 147/08-01-56-01/05541114 управління ГУ ДФС у Запорізькій області 12.03.2018 року винесено податкове повідомлення - рішення № 00026905601 на суму грошового зобов'язання в розмірі 407 160,81 грн. Податкове повідомлення - рішення направлено боржнику 13.03.2018 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 16.03.2018 року.
25.09.2018 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з 30.09.2017 по 31.08.2018.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 25.09.2018 року № 1117/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта від 25.09.2018 року № 1117/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 12.10.2018 року винесено податкове повідомлення - рішення №00150465606 за затримку реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних у сумі 1024 376,97 грн. Податкове повідомлення - рішення направлено боржнику 16.10.2018 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено
28.12.2018 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість з 20.09.2018 по 20.12.2018.
В порушення пункту 57.1 ст. 57, пункту 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 957 523,20 грн.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 28.12.2018 року № 1512/08-01-56-01/05541114.
Відповідно до акта від 28.12.2018 року № 1512/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 24.01.2019 року винесено податкове повідомлення - рішення №00009645606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 191 504,64 грн. Податкове повідомлення - рішення направлено боржнику 24.01.2019 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно поштового повідомлення лист вручено 29.01.2019 року.
08.02.2019 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість з 29.12.2018 по 29.01.2018.
В порушення пункту 57.1 ст. 57, пункту 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 342 784,14 грн.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 08.02.2019 року № 119/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта від 08.02.2019 року № 119/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 18.02.2019 року винесено податкове повідомлення - рішення №00019055606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 68 556,82 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 18.02.2019 року уповноваженій особі підприємства.
30.01.2019 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75 у порядку ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з 01.05.2018 по 17.01.2019. Перевіркою встановлено, що боржником в порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, несвоєчасно зареєстровано податкові накладні в ЄРПН.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 30.01.2019 року № 84/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта від 30.01.2019 року № 84/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 19.02.2019 року винесено податкове повідомлення - рішення №00019395606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 104 842,78 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 19.02.2019 року уповноваженій особі підприємства.
Відповідно до пп.129.1. п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання (податкового боргу) на суму податкового боргу була нарахована пеня, а саме:
за період з 29.08.2017 року по 31.01.2018 року в розмірі 580,82 грн.;за період з 29.08.2017 року по 11.02.2018 року в розмірі 1 887,12 грн.;за період з 29.08.2017 року по 28.02.2018 року в розмірі 5 631,04 грн.;за період з 18.09.2017 року по 28.02.2018 року в розмірі 1 962,26 грн.;За період з 18.09.2017 року по 01.03.2018 року в розмірі 0,94 грн.;За період з 18.09.2017 року по 02.03.2018 року в розмірі 13,41 грн.;за період з 18.09.2017 року по 05.03.2018 року в розмірі 84,76 грн.;за період з 18.09.2017 року по 12.03.2018 року в розмірі 1 454,09 грн.;За період з 18.09.2017 року по 18.03.2018 року в розмірі 8 296,28 грн.;За період з 18.09.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 5 653,26 грн.;за період з 20.09.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 3 828,86 грн. ;за період з 18.10.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 15 333,43 грн.;За період з 20.10.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 3 280,00 грн.;За період з 29.10.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 2 379,93 грн.;За період з 17.11.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 12 653,80 грн.;За період з 20.11.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 2 677,71 грн.;За період з 18.12.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 9 801,62 грн.;За період з 19.12. 2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 2 098,85 грн.;За період з 30.12.2017 року по 19.03.2018 року в розмірі 9 689,40 грн.;За період з 30.12.2017 року по 20.03.2018 року в розмірі 1 891,39 грн.;За період з 30.12.2017 року по 21.03.2018 року в розмірі 61,44 грн.;За період з 30.12.2017 року по 22.03.2018 року в розмірі 374,05 грн.;За період з 30.12.2017 року по 25.03.2018 року в розмірі 1 460,38 грн.;За період з 30.12.2017 року по 26.03.2018 року в розмірі 2 290,68 грн.;За період з 30.12.2017 року по 27.03.2018 року в розмірі 2 395,93 грн.;За період з 16.01.2018 року по 27.03.2018 року в розмірі 7 876,48 грн.;За період з 18.01.2018 року по 27.03.2018 року в розмірі 581,37 грн.;За період з 18.01.2018 року по 29.03.2018 року в розмірі 1 112,20 грн.; За період з 29.01.2018 року по 09.04.2018 року в розмірі 294,33 грн.; За період з 29.01.2018 року по 12.04.2018 року в розмірі 3 866,20 грн.; За період з 29.01.2018 року по 15.04.2018 року в розмірі 5 105,78 грн.; за період з 15.02.2018 року по 15.04.2018 року в розмірі 2 663,39 грн.; За період з 15.02.2018 року по 16.04.2018 року в розмірі 910,90 грн.; За період з 15.02.2018 року по 17.04.2018 року в розмірі 1 888,65 грн.; За період з 15.02.2018 року по 18.04.2018 року в розмірі 1 604,65 грн.; за період з 19.02.2018 року по 18.04.2018 року в розмірі 1 056,84 грн.; За період з 19.02.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 427,04 грн.; за період з 23.02.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 1 560,02 грн.; За період з 01.03.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 234,88 грн.; За період з 01.03.2018 року по 22.04.2018 року в розмірі 3 768,49 грн.; За період з 01.03.2018 року по 23.04.2018 року в розмірі 1 279,45 грн.; за період з 01.03.2018 року по 26.04.2018 року в розмірі 5 317,88 грн.; За період з 01.12.2017 року по 26.04.2018 року в розмірі 1 353,19 грн.; за період з 01.12.2017 року по 02.05.2018 року в розмірі 5 641,35 грн.; За період з 01.12.2017 року по 03.05.2018 року в розмірі 3 258,29 грн.; за період з 19.03.2018 року по 06.05.2018 року в розмірі 1 047,95 грн.; За період з 19.03.2018 року по 10.05.2018 року в розмірі 2 766,58 грн.; За період з 19.03.2018 року по 20.05.2018 року в розмірі 596,16 грн.; за період з 19.03.2018 року по 21.05.2018 року в розмірі 908,22 грн.; За період з 19.03.2018 року по 22.05.2018 року в розмірі 645,53 грн.; за період з 19.03.2018 року по 23.05.2018 року в розмірі 973,29 грн.; за період з 19.03.2018 року по 24.05.2018 року в розмірі 316,71 грн.; за період з 19.03.2018 року по 28.05.2018 року в розмірі 268,27 грн.; За період з 19.03.2018 року по 29.05.2018 року в розмірі 693,71 грн.; за період з 19.03.2018 року по 30.05.2018 року в розмірі 29,04 грн.; За період з 19.12.2017 року по 30.05.2018 року в розмірі 1 197,07 грн.; за період з 19.12.2017 року по 04.06.2018 року в розмірі 203,46 грн.; за період з 19.12.2017 року по 11.06.2018 року в розмірі 38,11 грн.; За період з 26.03.2018 року по 12.06.2018 року в розмірі 171,29 грн.; за період з 26.03.2018 року по 17.06.2018 року в розмірі 395,89 грн.; за період з 26.03.2018 року по 19.06.2018 року в розмірі 1 215,62 грн.; за період з 26.03.2018 року по 20.06.2018 року в розмірі 598,11 грн.; За період з 29.12.2017 року по 22.06.2018 року в розмірі 886,86 грн.; за період з 29.12.2017 року по 25.06.2018 року в розмірі 5 344,91 грн.; За період з 29.12.2017 року по 01.07.2018 року в розмірі 5 169,86 грн.; За період з 29.12.2017 року по 11.07.2018 року в розмірі 5 449,32 грн.; за період з 29.12.2017 року по 18.07.2018 року в розмірі 581,10 грн.; За період з 29.12.2017 року по 27.08.2018 року в розмірі 1 868,64 грн.; За період з 29.12.2017 року по 28.08.2018 року в розмірі 2 784,65 грн.; за період з 29.12.2017 року по 29.08.2018 року в розмірі 9 377,55 грн.; За період з 29.12.2017 року по 20.09.2018 року в розмірі 7 841,10 грн.; За період з 29.12.2017 року по 21.09.2018 року в розмірі 7 870,68 грн.; за період з 29.12.2017 року по 22.10.2018 року в розмірі 10 545,54 грн.; за період з 29.12.2017 року по 25.10.2018 року в розмірі 7 101,37 грн.; За період з 29.12.2017 року по 07.11.2018 року в розмірі 988,23 грн.; за період з 29.12.2017 року по 15.11.2018 року в розмірі 11 636,28 грн.; За період з 31.03.2018 року по 15.11.2018 року в розмірі 4 254,31 грн.; За період з 31.03.2018 року по 19.11.2018 року в розмірі 287,43 грн.; За період з 31.03.2018 року по 21.11.2018 року в розмірі 236,76 грн.; за період з 31.03.2018 року по 27.11.2018 року в розмірі 1 497,56 грн.; За період з 18.01.2018 року по 29.03.2018 року в розмірі 1 112,20 грн.; За період з 29.01.2018 року по 09.04.2018 року в розмірі 294,33 грн.; За період з 29.01.2018 року по 12.04.2018 року в розмірі 3 866,20 грн.; За період з 29.01.2018 року по 15.04.2018 року в розмірі 5 105,78 грн.; За період з 15.02.2018 року по 15.04.2018 року в розмірі 2 663,39 грн.; За період з 15.02.2018 року по 16.04.2018 року в розмірі 910,90 грн.; за період з 15.02.2018 року по 17.04.2018 року в розмірі 1 888,65 грн.; за період з 15.02.2018 року по 18.04.2018 року в розмірі 1 604,65 грн.; за період з 19.02.2018 року по 18.04.2018 року в розмірі 1 056,84 грн.; За період з 19.02.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 427,04 грн.; за період з 23.02.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 1 560,02 грн.; за період з 01.03.2018 року по 19.04.2018 року в розмірі 234,88 грн.; За період з 01.03.2018 року по 22.04.2018 року в розмірі 3 768,49 грн.; за період з 01.03.2018 року по 23.04.2018 року в розмірі 1 279,45 грн.; За період з 01.03.2018 року по 26.04.2018 року в розмірі 5 317,88 грн.; За період з 01.12.2017 року по 26.04.2018 року в розмірі 1 353,19 грн.; За період з 01.12.2017 року по 02.05.2018 року в розмірі 5 641,35 грн.; За період з 01.12.2017 року по 03.05.2018 року в розмірі 3 258,29 грн.; за період з 19.03.2018 року по 06.05.2018 року в розмірі 1 047,95 грн.; За період з 19.03.2018 року по 10.05.2018 року в розмірі 2 766,58 грн.; за період з 19.03.2018 року по 20.05.2018 року в розмірі 596,16 грн.; за період з 19.03.2018 року по 21.05.2018 року в розмірі 908,22 грн.; за період з 19.03.2018 року по 22.05.2018 року в розмірі 645,53 грн.; за період з 19.03.2018 року по 23.05.2018 року в розмірі 973,29 грн.; за період з 19.03.2018 року по 24.05.2018 року в розмірі 316,71 грн.; за період з 19.03.2018 року по 28.05.2018 року в розмірі 268,27 грн.; за період з 19.03.2018 року по 29.05.2018 року в розмірі 693,71 грн.; за період з 19.03.2018 року по 30.05.2018 року в розмірі 29,04 грн.; за період з 19.12.2017 року по 30.05.2018 року в розмірі 1 197,07 грн.; за період з 19.12.2017 року по 04.06.2018 року в розмірі 203,46 грн.; за період з 19.12.2017 року по 11.06.2018 року в розмірі 38,11 грн.; за період з 26.03.2018 року по 12.06.2018 року в розмірі 171,29 грн.; За період з 26.03.2018 року по 17.06.2018 року в розмірі 395,89 грн.; за період з 26.03.2018 року по 19.06.2018 року в розмірі 1 215,62 грн.; за період з 26.03.2018 року по 20.06.2018 року в розмірі 598,11 грн.; За період з 29.12.2017 року по 22.06.2018 року в розмірі 886,86 грн.; За період з 29.12.2017 року по 25.06.2018 року в розмірі 5 344,91 грн.; за період з 29.12.2017 року по 01.07.2018 року в розмірі 5 169,86 грн.; за період з 29.12.2017 року по 11.07.2018 року в розмірі 5 449,32 грн.; За період з 29.12.2017 року по 18.07.2018 року в розмірі 581,10 грн.; За період з 29.12.2017 року по 27.08.2018 року в розмірі 1 868,64 грн.; За період з 29.12.2017 року по 28.08.2018 року в розмірі 2 784,65 грн.; за період з 29.12.2017 року по 29.08.2018 року в розмірі 9 377,55 грн.; за період з 29.12.2017 року по 20.09.2018 року в розмірі 7 841,10 грн.; за період з 29.12.2017 року по 21.09.2018 року в розмірі 7 870,68 грн.; За період з 29.12.2017 року по 22.10.2018 року в розмірі 10 545,54 грн.; за період з 29.12.2017 року по 25.10.2018 року в розмірі 7 101,37 грн.; За період з 29.12.2017 року по 07.11.2018 року в розмірі 988,23 грн.; За період з 29.12.2017 року по 15.11.2018 року в розмірі 11 636,28 грн.; За період з 31.03.2018 року по 15.11.2018 року в розмірі 4 254,31 грн.; За період з 31.03.2018 року по 19.11.2018 року в розмірі 287,43 грн.; За період з 31.03.2018 року по 21.11.2018 року в розмірі 236,76 грн.; за період з 31.03.2018 року по 27.11.2018 року в розмірі 1 497,56 грн.; за період з 31.03.2018 по 29.11.2018 в розмірі 1167,12 грн.; за період з 31.03.2018 по 30.11.2018 в розмірі 1172,05 грн.; за період з 31.03.2018 по 04.12.2018 в розмірі 423,47 грн.; за період з 31.03.2018 по 10.12.2018 в розмірі 6106,85 грн.; за період з 31.03.2018 по 13.12.2018 в розмірі 13263,91 грн.; за період з 31.03.2018 по 14.12.2018 в розмірі 15331,14 грн.; за період з 31.03.2018 по 17.12.2018 в розмірі 682,93 грн.; за період з 16.04.2018 по 17.12.2018 в розмірі 29178,17 грн.; за період з 16.04.2018 по 17.12.2018 в розмірі 3111,77 грн.; за період з 18.04.2018 по 17.12.2018 в розмірі 5624,44 грн.; за період з 18.04.2018 по 20.12.2018 в розмірі 645,02 грн.; за період з 24.04.2018 по 20.12.2018 в розмірі 630,70 грн.; за період з 24.04.2018 по 29.12.2018 в розмірі 3008,22 грн.; за період з 24.04.2018 по 22.01.2019 в розмірі 3799,42 грн.; за період з 01.05.2018 по 22.01.2019 в розмірі 29510,42 грн.; за період з 01.05.2018 по 29.01.2019 в розмірі 7955,04 грн.; за період з 01.05.2018 по 19.02.2019 в розмірі 212,58 грн.; за період з 01.05.2018 по 20.02.2019 в розмірі 284,42 грн.;
за період з 01.05.2018 по 25.02.2019 в розмірі 8755,32 грн.; за період з 01.05.2018 по 27.02.2019 в розмірі 21407,77 грн.; за період з 01.05.2018 по 28.02.2019 в розмірі 17658,08 грн.
Враховуючи вищевикладене, та те, що станом на 18.06.2019 позивачем сплачено податковий борг у розмірі 506 307,30 грн., сума податкового боргу відповідача з податку на додану вартість становить 14 358 309,25 грн.
З матеріалів справи судом встановлено, що заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла на підставі наступного.
03.01.2019 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 р. 54.3 ст. 54 та п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності поданні податкової звітності, повноти нарахування та сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток.
В порушення пунктів 57.1, 57.3 ст. 57, Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 63 617,39 грн. з затримкою більше 30 календарних днів. Відповідальність платника за порушення правил сплати (перерахування) податку на прибуток передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 03.01.2019 року № 4/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта від 03.01.2019 року № 4/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 15.01.2018 року винесено податкове повідомлення - рішення №0006075606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 12 723,48 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 15.01.2019 року уповноваженій особі підприємства.
30.01.2019 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 р. 54.3 ст. 54 та п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку TOB «Мелітопольські теплові мережі» з питань своєчасності поданні податкової звітності, повноти нарахування та сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток.
В порушення пунктів 57.1, 57.3 ст. 57, Податкового кодексу України, платником TOB «Мелітопольські теплові мережі» несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання по податку на прибуток в сумі 45 597,94 грн. з затримкою більше 30 календарних днів.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 29.01.2019 року № 70/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта від 29.01.2019 року № 70/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 30.01.2019 року винесено податкове повідомлення - рішення №0010475606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 9 119,59 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено 15.01.2019 року уповноваженій особі підприємства.
Крім того відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нарахована пеня: за період з 16.10.2018 року по 27.12.2018 року в розмірі 798,52 грн.;За період з 13.11.2018 року по 27.12.2018 року в розмірі 561,87 грн.; за період з 13.11.2018 року по 21.01.2019 року в розмірі 264,10 грн.; за період з 10.12.2018 року по 21.01.2019 року в розмірі 163,25 грн.; за період з 12.12.2018 року по 21.01.2019 року в розмірі 276,52 грн.;За період з 11.01.2019 року по 27.02.2019 року в розмірі 323,72 грн.; за період з 28.01.2019 року по 27.02.2019 року в розмірі 66,88 грн.
Враховуючи вищевикладене, та те, що станом на 18.06.2019 позивачем сплачено податковий борг у розмірі 23 907,33 грн., сума податкового боргу відповідача з податку на прибуток становить 390,60 грн.
З матеріалів справи судом встановлено, що заборгованість відповідача з земельного податку виникла на підставі наступного.
Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу) (пп.14.1.72 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу).
За приписами п.286.2 ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. (п. 287.3 ст.287 ПК України).
Судом встановлено, що 30.06.2017 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п. 75.1 ст. 75, 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, рентної плати за користування надрами, земельного податку, екологічного податку. В результаті перевірки виявлені порушення терміну сплати узгоджених податкових зобов'язань.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 30.06.2017 року № 194/08-32-12-02/05541114.
Відповідно до акту перевірки від 30.06.2017 року № 194/08-32-12-02/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 14.07.2017 року винесене податкове повідомлення - рішення № 0002521201 на суму грошового зобов'язання в розмірі 31 976,05 грн. Самостійно боржником було сплачено 8 619,74 грн. Сума в розмірі 23 356,31 грн. не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
10.08.2018 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 та п. 75.1 ст. 75, 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, та земельного податку. В результаті перевірки виявлені порушення терміну сплати узгоджених податкових зобов'язань.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 10.08.2018 року № 766/08-01-56-01/05541114.
Відповідно до акта від 10.08.2018 року № 766/08-01-56-01/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 20.08.2018 року винесене податкове повідомлення - рішення №0102635601 на суму грошового зобов'язання в розмірі 3 762,71 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено уповноваженій особі підприємства.
25.01.2019 Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 та п. 75.1 ст. 75, 76 Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку щодо своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води, та земельного податку. В результаті перевірки виявлені порушення терміну сплати узгоджених податкових зобов'язань.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 25.01.2019 № 25/08-01-56-06/05541114.
Відповідно до акта 25.01.2019 року № 25/08-01-56-06/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 21.01.2019 року винесене податкове повідомлення - рішення №0009085606 на суму грошового зобов'язання в розмірі 674,02 грн. Податкове повідомлення - рішення вручено уповноваженій особі підприємства.
Крім того відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України TOB «Мелітопольські теплові мережі» нарахована пеня: за період з 31.03.2017 року по 30.08.2017 року в розмірі 392,33 грн.; за період з 31.07.2017 року по 26.11.2017 року в розмірі 59,34 грн.; за період з 31.07.2017 року по 05.06.2018 року в розмірі 206,18 грн.;За період з 31.07.2017 року по 11.06.2018 року в розмірі 185,46 грн.; за період з 31.07.2017 року по 12.06.2018 року в розмірі 1240,21 грн.; за період з 31.07.2017 року по 13.06.2018 року в розмірі 199,65 грн.;за період з 31.07.2017 року по 24.07.2018 року в розмірі 232,02 грн.; за період з 31.07.2017 року по 28.08.2018 року в розмірі 254,64 грн.; за період з 31.07.2017 року по 13.12.2018 року в розмірі 333,10 грн.; за період з 31.07.2017 року по 28.01.2019 року в розмірі 363,68 грн.; за період з 31.07.2017 року по 26.02.2019 року в розмірі 382,97 грн.
Враховуючи вищевикладене, та те, що станом на 18.06.2019 позивачем сплачено податковий борг у розмірі 2247,02 грн., сума податкового боргу відповідача з земельного податку становить 29 395,59 грн.
З матеріалів справи судом встановлено, що заборгованість відповідача з екологічного податку (надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, надходження від скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти)виникла на підставі наступного.
Відповідно до п. 240.1. ст. 240 Податкового кодексу України Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Відповідно до ст. 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Так, відповідачем було самостійно визначено податкові зобов'язання, а саме подано до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з екологічного податку за 2 квартал 2018року № 9156484157 від 25.07.2018:
по строку сплати на 19.08.2018 року на сумувизначеного зобов'язання у розмірі 1 663,15 грн. (ряд. 4.1 декларації за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря). Сума зобов'язання була сплачена платником;
по строку сплати на 19.08.2018 року, на суму визначеного зобов'язання у розмірі 1 805,03 грн. (ряд. 4.2 декларації за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти), яка не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Крім того, відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання, а саме подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію з екологічного податку за 3 квартал 2018року № 9232841235 від 24.10.2018 року:
по строку сплати на 19.11.2018 року на суму0,60 грн. визначеного зобов'язання (ряд. 4.1 декларації за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря), яка не була сплачена та набула статусу податкового боргу;
по строку сплати на 19.11.2018 року на суму 4961,24 грн. визначеного зобов'язання (ряд. 4.2 декларації за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти), яка не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
15.08.2018 року Мелітопольським управлінням ГУ ДФС у Запорізькій області відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 та п. 75.1 ст. 75, 76 Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань з екологічного податку. В результаті перевірки виявлені порушення п. 57.1, п. 57.3 ст. 57, п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України, а саме: боржником несвоєчасно сплачено узгоджені суми грошових зобов'язань з екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення та скиди у водні об'єкти. Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) екологічного податку передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 15.08.2018 № 795/08-01-56-01/05541114.
Відповідно до акту перевірки від 15.08.2018 року № 795/08-01-56-01/05541114 ГУ ДФС у Запорізькій області 05.09.2018 року винесені податкові повідомлення - рішення:
№ 0122395606 на суму 21 088,95 грн. штрафної санкції (викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин). Сума грошового зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу;
№ 0122415606 на суму 5 161,18 грн. штрафної санкції (викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин). Сума грошового зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу;
№ 0122435606 на суму 2 507,55 грн. штрафної санкції (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти). Сума грошового зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу;
№ 0122445606 на суму 474,87 грн. штрафної санкції (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти). Сума грошового зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Крім того відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» нарахована пеня: за період з 18.11.2018 року по 14.12.2018 року в розмірі 16,98 грн. (викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин); за період з 12.12.2018 року по 14.12.2018 року в розмірі 9,49 грн. (викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин); за період з 19.09.2018 року по 14.12.2018 року в розмірі 36,34 грн. (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти); за період з 15.06.2018 року по 14.12.2018 року в розмірі 1,44 грн. (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти); за період з 15.10.2018 року по 29.01.2018 року в розмірі 41,81 грн. (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти);За період з 17.07.2018 року по 29.01.2018 року в розмірі 1,55 грн. (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти); за період з 12.11.2018 року по 29.01.2018 року в розмірі 0,01 грн. (скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти).
Враховуючи вищевикладене, та те, що станом на 18.06.2019 позивачем сплачено податковий борг у розмірі 6413,90 грн. надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, сума заборгованості відповідача з екологічного податку становить 29693,14 грн., з них надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря -19863,30 грн., надходження від скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти - 9 829,84 грн.).
У зв'язку з тим, що відповідач добровільно не сплатив вказані суми заборгованості у встановлені законодавством строки, позивач звернувся до суду із даним позовом.
При вирішення даного спору по суті суд виходить з наступного.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За приписами п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Підпунктами 49.18.1, 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПК України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
За змістом п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п. 56.11 ст. 56 ПК України).
За приписами п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно були визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість у податкових деклараціях та уточнюючих розрахунках, проте самостійно визначені податкові зобов'язання відповідачем сплачені не були та набули статусу податкового боргу.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (пп.54.3.1, 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України).
При цьому, згідно з п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 ПК України).
Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Із матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення прийняті позивачем за результатами проведення перевірки надсилались на адресу відповідача та отримано уповноваженою особою відповідача. Указані рішення відповідачем ні у адміністративному, ні у судовому порядку оскаржено не було, а отже сума визначеного податкового зобов'язання є узгодженим, доказів протилежного відповідачем суду не надано.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Із матеріалів справи встановлено, що відповідачу 04.02.2015 посадовій особі боржника було вручено податкову вимогу від 03.02.2015 року № 416-25 на загальну суму 805 948,58грн.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Суму податкового боргу відповідачем погашено не було, у зв'язку із чим податкова вимога повторно не надсилалась.
За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Отже, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 - 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На момент розгляду справи в суді сума податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 14 358 309,25 грн., податку на прибуток у розмірі 390,60 грн., земельного податку у розмірі 29 395,59 грн., надходження від викидів забруднюючих речовин у розмірі 19 863,30 грн., надходження від скидів забруднюючих речовин у розмірі 9829,84 грн, у загальному розмірі 14 417 788,58 грн, відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав.
Стосовно посилань відповідача на ст. 283 КАС України, суд вважає за необхідне зазначити, що це є правом органів доходів і зборів звернутися до суду з позовною заявою щодо стягнення коштів за податковим боргом в загальному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Строки давності та їх застосування визначено Податковим кодексом України, відповідно до п. 1 ст. 102 контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Отже, наведені норми КАС України та ПКУ визначають строк стягнення податкового боргу протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, та враховуючи те, що станом на 18.06.2019 відповідач має податковий борг у розмірі 14 417 788,58 грн, який складається з: податку на додану вартість у розмірі 14 358 309,25 грн.; податку на прибуток у розмірі 390,60 грн.; земельного податку у розмірі 29 395,59 грн.; надходження від викидів забруднюючих речовин у розмірі 19 863,30 грн.; надходження від скидів забруднюючих речовин у розмірі 9829,84 грн., що підтверджується довідкою Головного управління ДФС у Запорізькій області про заборгованість TOB «Мелітопольські теплові мережі» від 18.06.2019 року № 34612/10/08-01-56-08, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню, з урахуванням останньої довідки відповідача від 19.06.2019.
Оскільки, відповідно до приписів ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 12, 139, 255, 257 КАС України, суд
Позовну заяву Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» (72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Покровська, 61, код ЄДРПОУ 05541114)- задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольські теплові мережі» з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків та за рахунок готівки, що належить такому платнику, податковий борг в розмірі 14 417 788,58 грн. (чотирнадцять мільйонів чотириста сімнадцять тисяч сімсот вісімдесят вісім гривень 58 коп.), який складається з:
податку на додану вартість - 14 358 309,25 грн. (чотирнадцять мільйонів триста п'ятдесят вісім тисяч триста дев'ять гривень 25 коп.), р/р 31119029008013, отримувач Мелітопольське УК /Мелітополь/14060100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) код 37968956, МФО 899998;
податку на прибуток - 390,60 грн. (триста дев'яносто гривень 60 коп.) р/р 33118318008013, отримувач Мелітопольське УК /Мелітополь/11021000, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) код 37968956, МФО 899998;
земельного податку - 29 395,59 грн. (двадцять дев'ять тисяч триста дев'яносто п'ять гривень 59 коп.) р/р 33217811008013, отримувач Мелітопольське УК /Мелітополь/18010500, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) код 37968956, МФО 899998;
надходження від викидів забруднюючих речовин - 19 863,30 грн. (дев'ятнадцять тисяч вісімсот шістдесят три гривні 30 коп.) р/р 33119362008013, отримувач Мелітопольське УК /Мелітополь/19010100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) код 37968956, МФО 899998;
надходження від скидів забруднюючих речовин - 9829,84 грн. (дев'ять тисяч вісімсот двадцять дев'ять тисяч 84 коп.) р/р 33118363008013, отримувач Мелітопольське УК /Мелітополь/19010200, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) код 37968956, МФО 899998.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі 08.07.2019.
Суддя О.В. Конишева