Рішення від 04.07.2019 по справі 260/1430/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2019 року м. Ужгород№ 260/1430/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гебеш С. А.

при секретарі судових засідань - Жирош С.Ю.

та осіб, що беруть участь у справі:

представник позивача - не з'явився;

представника відповідачів 1,2 - Токар М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії., -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до суб'єкта владних повноважень Державної фіскальної служби України з адміністративним позовом, згідно якого просило суд: 1.визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №688891/36731785 від 08 травня 2018 року; 2. зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Інтернаціональна група вин України №1» №211/2 від 31 жовтня 2017 року.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 14.03.2018 року судом було задоволено клопотання представника відповідача Державної фіскальної служби України про залучення співвідповідачем Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Зважаючи на залучення відповідача 2 з розгляду даної адміністративної справи, позивач скориставшись наданим йому процесуальним правом згідно вимог КАС України про зміну (уточнення) позовних вимог, остаточно просив суд даний адміністративний позов розглядати в наступній редакції, а саме: 1. визнати протиправним та скасувати рішення № 688891/36731785 від 08 травня 2018 року комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про відмову у реєстрації податкової накладної № 211/2 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; 2. зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» № 211/2 від 31.10.2017 року.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1» в особі своєї Львівської філії, 14 листопада 2017 року складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №211/2 від 31 жовтня 2017 року (підприємство - покупець - ПАТ «Українська залізниця», Регіональна філія «Львівська залізниця», підрозділ «Господарська служба»; сума податку на додану вартість - 4774,91 грн.). ДФС України було прийнято податкову накладну №211/2 від 31 жовтня 2017 року, але 15 листопада 2017 року повідомлено, що її реєстрацію зупинено з посиланням на п.201.16 ст. 201 ПК України. У електронній квитанції про реєстрацію податкової накладної, яка була отримана позивачем 15 листопада 2017 року, зазначено, що така відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, а саме за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД 2005, 2009, а тому запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

25 квітня 2018 року відповідно до п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПК України ТОВ «ІНГВ» направило в електронному вигляді до ДФС усі необхідні документи, які підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №211/2 від 31 жовтня 2017 року.

08 травня 2018 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, було прийнято рішення №688891/36731785 про відмову у реєстрації податкової накладної №211/2 від 31 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку із ненаданням платником податку копії договору, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. Також, у розділі «Додаткова інформація» вказано: «Пошкоджено 1 файл, недоступний для огляду та аналізу (залишки ТМЦ)».

У подальшому, 09 жовтня 2018 року позивачем було в електронній формі надіслано відповідачу повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, зокрема, копію договору поставки №66/1/17 від 09 жовтня 2017 року, що підтверджується квитанцією №1 від 09 жовтня 2018 року, де зазначено, що документ доставлено до центрального рівня ДПС України о 14 год. 55 хв. Того ж дня, о 16 год. 12 хв. позивачем отримано квитанцію №1, де вказано, що документ не прийнято, у зв'язку з відсутністю факту зупинення реєстрації.

Вказане повідомлення суперечить повідомленню відповідача від 15 листопада 2017 року про зупинення реєстрації податкової накладної, а також рішенню №688891/36731785 від 08 травня 2018 року комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних, про відмову в реєстрації податкової накладної.

Станом на момент пред'явлення позову в Єдиному реєстрі податкових накладних відсутні відомості про реєстрацію податкової накладної № 211/2 від 31 жовтня 2017 року.

Зважаючи на вищевикладені обставини позивач вважає, що неправомірні дії відповідача щодо неприйняття пояснень та копій документів щодо податкової накладної №211/2 від 31 жовтня 2017 року, реєстрацію якої зупинено 15 листопада 2017 року, порушують права позивача на реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, адже унеможливлюють подачу пояснень та документів з метою підтвердження реальності господарської операції та спростування підстав, на які посилається відповідач, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, а тому позивач звернувся до суду за захистом, як він вважає, свого порушеного права.

Представник позивача будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду даної справи в судове засідання не з'явився, однак 11.04.2019 року через канцелярію Закарпатського окружного адміністративного суду подав письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності на основі наявних в матеріалах справи доказах. Позовні вимоги позивач підтримує в повному обсязі та просив суд даний адміністративний позов задовольнити повністю з підстав викладених у позовній заяві з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 04.04.2019 року.

Представник Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС у Закарпатській області в судовому засіданні проти задоволення даного адміністративного позову заперечила з підстав вкладених у відзиві на позовну заяву, при цьому пояснивши, що згідно п. 201.16.1. ст. 201 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу. У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Позивачем отримані квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної за критерієм «невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах», а отже в даному випадку відповідач діяв в межах та спосіб встановлений чинним законодавством.

Крім цього, представник відповідачів в судовому засіданні також пояснила, що під час аналізу наданих позивачем документів комісією було встановлено, що деякі пакети документів неможливо ідентифікувати у зв'язку з тим, що електронні файли, в яких вони, можливо надіслані є пошкодженими, тому вміст файлів є недоступним для огляду та аналізу, а відтак рішення про відмову в реєстрації податкової накладної відповідачем прийнято з дотриманням норм чинного законодавства, а тому правових підстав для задоволення даного адміністративного позову немає.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представника відповідачів, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів адміністративної справи, основними видами економічної діяльності ТОВ «ІНГВ», яке зареєстровано 15 жовтня 2010 року у ЄДРПОУ, є оптова торгівля напоями (код КВЕД 46.34), роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код КВЕД 47.11), що підтверджується довідкою АБ№465180 з ЄДРПОУ (а.с.27).

16 січня 2014 року було зареєстровано відокремлений підрозділ Товариства - Львівську філію з аналогічними видами економічної діяльності, яка здійснює свою господарську діяльність за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 87-89 (розміщено офісне, складське приміщення, магазин). У рамках вказаного напрямку діяльності здійснюється оптова та роздрібна купівля-продаж різноманітних видів продуктів харчування (а.с.26).

Здійснюючи свою господарську діяльність, позивач 09 жовтня 2017 року уклав договір поставки №66/1/17 з ПАТ «Українська залізниця», Регіональна філія «Львівська залізниця», підрозділ «Господарська служба», код ЄДРПОУ 40075815, терміном на 1 рік (а.с.11). На виконання умов вказаного договору позивач поставив контрагенту власним транспортним засобом продукти харчування на загальну суму 28649,48 грн., в т.ч. ПДВ у сумі 4774,91 грн. Конкретний перелік назв та кількість одиниць товару, ціна, сума вказано у видатковій накладній №6494 від 31 жовтня 2017 року (а.с.13).

Доказом поставки товару є товарно-транспортна накладна №Р6494 від 31 жовтня 2017 року, де вантажовідправником вказано Львівську філію ТОВ «ІНГВ» а вантажоодержувачем - Регіональну філію «Львівська залізниця», підрозділ «Господарська служба». Пункт завантаження: м. Львів, вул. Городоцька, 87-89; пункт розвантаження: м. Львів, вул. Гоголя, 1 (місцезнаходження контрагента). Також, вказано і відомості про вантаж, що повністю ідентичний тому, що вказаний у видатковій накладній (а.с.14).

За поставлений товар отримувач 31 жовтня 2017 року сплатив постачальнику кошти в сумі 28532,06 грн., що підтверджується випискою по рахунках за 31 жовтня 2017 року (ПАТ «КРЕДОБАНК») (а.с.15).

ДФС України було прийнято податкову накладну №211/2 від 31 жовтня 2017 року, але 15 листопада 2017 року повідомлено, що її реєстрацію зупинено з посиланням на п.201.16 ст. 201 ПК України.

У електронній квитанції про реєстрацію податкової накладної, яка була отримана позивачем 15 листопада 2017 року, зазначено, що така відповідає критеріям оцінки ступенів ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, а саме за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД 2005, 2009, а тому запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

25 квітня 2018 року відповідно до п.п. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПК України ТОВ «ІНГВ» направило в електронному вигляді до ДФС усі необхідні документи, які підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №211/2 від 31 жовтня 2017 року. Даний факт підтверджується квитанцією №1 від 25 квітня 2018 року, де вказано, що документ доставлено до центрального рівня ДПС України о 14 год. 55 хв., а також те, що документ збережено на центральному рівні та буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів (а.с.21).

08 травня 2018 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, було прийнято рішення №688891/36731785 про відмову у реєстрації податкової накладної №211/2 від 31 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку із ненаданням платником податку копії договору, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні. Також, у розділі «Додаткова інформація» вказано: «Пошкоджено 1 файл, недоступний для огляду та аналізу (залишки ТМЦ)» (а.с. 22-23).

У подальшому, 09 жовтня 2018 року позивачем було в електронній формі надіслано відповідачу повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, зокрема, копію договору поставки №66/1/17 від 09 жовтня 2017 року, що підтверджується квитанцією №1 від 09 жовтня 2018 року, де зазначено, що документ доставлено до центрального рівня ДПС України о 14 год. 55 хв. Того ж дня, о 16 год. 12 хв. позивачем отримано квитанцію №1, де вказано, що документ не прийнято, у зв'язку з відсутністю факту зупинення реєстрації (а.с.24).

Вказане повідомлення суперечить повідомленню відповідача від 15 листопада 2017 року про зупинення реєстрації податкової накладної, а також рішенню №688891/36731785 від 08 травня 2018 року комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних, про відмову в реєстрації податкової накладної.

Не погоджуючись з вказаним рішенням та діями відповідачів по справі, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно з вимогами ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пп. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 ПК України, об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів / послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця / замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів / послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та / або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів / послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та / або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та / або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та / або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю / покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар / послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29 грудня 2010 року (далі - Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - ПК) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та / або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та / або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та / або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та / або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та / або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та / або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до п.14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постанови Кабінету Міністрів України №117 від 21 лютого 2018 року Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Аналогічні норми містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та / або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі змісту квитанцій по податкових накладних / розрахунку коригування вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13 червня 2017 року №567.

У вказаних квитанціях критерієм оцінки ступеня ризиків вказано, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2005,2009, на підставі чого було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування.

Так, пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу №567 містить у собі визначення двох різних критеріїв:

1) обсяг постачання товару / послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару / послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та / або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару / послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару / послуги, зазначеного / зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару / послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та / або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та / або законодавством.

Також, зі змісту квитанції, видно, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних / розрахунку коригування (а.с.20).

У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та / або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та / або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 ПК України.

Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" №190 від 29.03.2017 (далі - Постанова №190) установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та / або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, до якої / якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу ;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та / або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування.

В оскаржуваному Рішенні комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісія) від 08.05.2018 року підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: " не надання платником податку копій документів); первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити); розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків. Згідно додаткової інформації вказано: платником надано документи, які є пошкодженими та не доступні для огляду та аналізу (залишки ТМЦ) (а.с.22-23).

Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначена Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 (додаток 2 до вказаного Порядку).

Форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства, рішення Комісії ГУ ДФС у Закарпатській області містять лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток 2 до вказаного Порядку), і підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано, не містять.

Крім цього, суд критично ставиться до доводів відповідача, щодо неможливості з технічних причин відкрити файл, що надійшов від платника податку, не може бути визнана судом підставою для відмови у реєстрації податкової накладної, реальність господарських операцій по якій підтверджується іншими поданими документами.

Крім того, жодного належного та допустимого письмового доказу щодо неможливості з технічних причин відкрити файл, що надійшов від платника податку судом в ході розгляду справи не здобуто, і відповідачем такі докази на вимогу суду відповідачем не надано.

Як з'ясовано судом і не заперечується сторонами до повідомлення позивачем було додано документи на підтвердження операції купівлі-продажу товару згідно податкової накладної №211/2 від 31.10.2017 року.

Відповідачем документально не доведена відповідність податкової накладної позивача критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 "Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних". Крім того, суд також зазначає, що враховуючи обґрунтування підстав для зупинення реєстрації податкової накладної згідно електронної квитанції від 15 листопада 2017 року невідповідність обсягів постачання обсягам придбання стосується наступних товарів:

- консерви "Овочевий шашлик" (30 шт.) на суму 3669,50 грн.;

- сік Апельсиновий (20 шт.) на суму 521,50 грн.;

- сік Грейпфрутовий (16 шт.) на суму 398,53 грн.;

- сік Апельсиновий (12 шт.) на суму 609,90 грн.

Факт отримання ЛФ ТОВ «ІНГВ» товару, що 31 жовтня 2017 року був поставлений Регіональній філії «Львівська залізниця», підтверджується по-перше, накладною №1963 від 26 жовтня 2017 року, з якої вбачається, що ТОВ «ІДЖЕВАН» на підставі договору №01/16 від 05 січня 2016 року поставило даний товар ЛФ ТОВ «ІНГВ» (а.с.16); по-друге, відомістю по товарах на складі станом на 30 жовтня 2017 року (а.с.17).

За правилом першої події ЛФ ТОВ «ІНГВ» було виписано та направлено на реєстрацію податкову накладну №211/2 від 31 жовтня 2017 року, реєстрація якої була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ.

На підставі аналізу вищезазначених первинних документів, які 25 квітня 2018 року в електронному вигляді були надіслані відповідачу, прослідковується відповідність обсягів постачання продуктів харчування згідно видаткової накладної №6494 від 31 жовтня 2017 року обсягам придбання 26 жовтня 2017 року відповідних продуктів харчування, а відтак, факт реального здійснення ЛФ ТОВ «ІНГВ» та його контрагентом - Регіональною філією «Львівська залізниця», підрозділ «Господарська служба», господарської операції.

Окремо суд також звертає увагу і та те, що в даному випадку є безпідставними твердження відповідача, які він зазначає як підставу для прийняття рішення №688891/36731785 про відмову у реєстрації податкової накладної №211/2 від 31 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних в зв'язку із ненаданням платником податку первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Дані твердження відповідачів по справі спростовуються квитанцією №1 від 25 квітня 2018 року, в якій вказано, що необхідні документи, які підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №211/2 від 31 жовтня 2017 року, отримано і збережено на центральному рівні та буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів. Твердження відповідача в розділі «Додаткова інформація» про те, що пошкоджено 1 файл, недоступний для огляду та аналізу (залишки ТМЦ), є безпідставною, адже файл був цілісний, без будь яких пошкоджень і повністю відкривався, що підтверджується відповідними скрін-шотами (а.с.80), оскільки як вже зазначалось судом вище, доказів протилежного в ході судового розгляду даної справи не здобуто, а отже тверджень позивача не спростовано.

Суд вважає, що подані позивачем документи у повній мірі розкривали здійснену господарську операцію та давали можливість встановити її реальність, а тому у відповідача 2 в особі відповідної комісії були відсутні підстави для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної №211/2 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, суд вважає, що рішення відповідача про відмову у реєстрації податкових накладних є необґрунтованим і протиправним, оскільки прийнято без ретельного дослідження всіх первинних документів та економічної обґрунтованості зазначених господарських операцій.

Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів / послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна / розрахунок коригування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентами, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".

В даному випадку, під час розгляду справи відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навели обґрунтованих мотивів прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Окрім цього, позивач надав докази, а відповідачі не заперечували щодо того, що у вказаний період позивач подавав накладні, які читалися та приймалися відповідачами. Отже твердження відповідача 2, про можливу некоректну роботу програмного забезпечення позивача не підтверджено належними та допустимими доказами та представником відповідачів не надано суду доказів пошкодження даних документів та неможливості їх відкриття.

В той же час, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентами, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, суд дійшов висновку, що останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Аналогічні правові позиції щодо спірних правовідносин у даній адміністративній справі викладені у постановах Верховного Суду від 23.10.2018 року у справі № 822/1817/18 (адміністративне провадження N К/9901/62472/18) та від 04.12.2018 року у справі №821/1173/17(адміністративне провадження К/9901/62719/18).

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог позивача в частині визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 688891/36731785 від 08 травня 2018 року.

Що ж до позовних вимог в частині зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкову накладну №211/2 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, то суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Так, пунктом 28 Порядку № 117, окрім іншого, визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, податкова накладна та / або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та / або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та / або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних / розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС України.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи підтверджували реальність здійснення господарських операцій по поданих податкових накладних / розрахунку коригування. Документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відповідно ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" № 211/2 від 31.10.2017року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Разом з тим, відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду доказів на підтвердження правомірності рішень про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з наявного у матеріалах справи платіжного доручення №39 від 18.12. 2018 року, позивачем під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 3524,00 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні) відтак, з урахуванням задоволення позовних вимог, присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень підлягає судовий збір у вказаному розмірі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2, 72 - 77, 90, 139, 241 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" (90400,Закарпатська область, м. Хуст, вул. Колгоспна, буд. 25Д, код ЄДРПОУ - 36731785) до Державної фіскальної служби України (04053,м. Київ, пл. Львівська, буд. 8, код ЄДРПОУ- 39292197), Головного управління ДФС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ - 39393632) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 688891/36731785 від 08 травня 2018 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" № 211/2 від 31.10.2017.

Стягнути з Державної фіскальної служби України (м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтернаціональна група вин України №1" (90400,Закарпатська область, м. Хуст, вул. Колгоспна, буд. 25Д, код ЄДРПОУ - 36731785) понесені судові витрати в сумі 3524,00 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні) у вигляді сплати судового збору, що сплачений згідно платіжного доручення №39 від 18.12. 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

В разі подання апеляційної скарги на рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду виготовлено та підписано судом 15.07.2019 року.

СуддяC.А. Гебеш